Teismas iš A. Zuoko verslo atėmė žemę Sereikiškių parke

Vilniaus mero Artūro Zuoko verslo valdomi teniso aikštynai sostinės Sereikiškių parke liko be žemės. Teismas panaikino nuomos sutartį, kuria ši žemė išnuomota A. Zuoko bendrovei „BNA Grupė“.

Portalas DELFI.lt rašo, kad Lietuvos apeliacinis teismas (LAT) žemę atima ne tik iš mero verslo. Į mėsmalę pateko ir daugelį metų prie Sereikiškių parko veikianti Stasio Juškaus galerija. Jos savininkai dabar su savo pastatu nieko negali daryti. Nors per teismą siekta suformuoti Vilniaus pilių rezervato žemės sklypą, galerija į šią teritoriją net nepatenka.

Keletą metų trukusio teismų maratono dėl Sereikiškių žemės išnuomojimo rezultatas – pernai, gruodžio 28 d., priimta ir jau įsiteisėjusi Lietuvos apeliacinio teismo (LAT) nutartis.

LAT teisėjų kolegija negaliojančiomis pripažino žemės nuomos ir panaudos sutartis, sudarytas su „BNA Grupe“, S. Juškaus galeriją valdančia bendrove „Vilnius ir dailė“, Lietuvos liaudies kultūros centru bei bendrove „Magreira“. Pastaroji valdo šalia S. Juškaus galerijos esančius Kirdėjų rūmus – apleistą istorinį pastatą, kurį verslininkai ketino paversti viešbučiu, tačiau ambicingų planų neįgyvendino.

Galerijos savininko S. Juškaus sūnus Donatas Juškus teigė, jog daugiau nei du dešimtmečius prie Sereikiškių veikianti galerija pateko į nepavydėtiną padėtį. Esą panaikinus nuomos sutartį, žemės po pastatu netekę galerijos savininkai yra bejėgiai ir negali netgi, pvz., įsirengti papildomo lango savo pastate.

D. Juškaus žodžiais, sąmyšis dėl žemių Sereikiškėse prieš keletą metų prasidėjo nuo nuogirdų, esą teniso aikštynuose šeimininkaujantis A. Zuoko verslas planuoja statybas šioje teritorijoje.

Į svetimą karą patekę ir teisę į žemę praradę galerijos savininkai rankų nenuleidžia. Jie LAT nutartį skųs kasacine tvarka ir neatmeta galimybe savo teises ginti ir ne Lietuvos teismuose.

Teniso aikštynus Sereikiškėse valdanti „BNA Grupė“ dar neapsisprendė, ar pasinaudos galimybe šią LAT nutartį skųsti kasacine tvarka.

„Šio klausimo tikrai nesu pasiruošęs atsakyti. Reikėtų man susipažinti konkrečiau, tada bus galima kalbėti“, - teigė „BNA Grupės“ direktorius Gytis Trinkūnas.

Pasak jo, sprendimą dėl LAT nutarties vertinimo bendrovė priims po konsultacijų su teisininkais.

Pats A. Zuokas ginčo dėl žemių Sereikiškėse nekomentuoja.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių