Tarptautinio D. Pozniako turnyro finale – aštuoni Lietuvos boksininkai

Vilniuje jau 17 metus iš eilės vykstančiame pirmojo Lietuvos olimpinio čempiono Dano Pozniako tarptautiniame jaunimo bokso turnyre liko dvylika lemiamų finalo kovų. Šeštadienį vyksiančiuose finaluose dėl aukso medalių kovos aštuoni Lietuvos boksininkai.

Pusfinalio barjerą po atkaklios kovos įveikė Europos jaunių čempionato prizininkas Simonas Zelenekas. Svorio kategorijos iki 63,5 kg pusfinalyje S. Zelenekas taškais 3:2 įveikė estą Maksimą Makarovą. Finale S. Zelenekas kovos su čeku Samueliu Korčeku.

Pergalė pusfinalyje be kovos atiteko Nojui Samuiliui, kurio varžovas gavo traumą. Svorio kategorijos iki 67 kg finale N.Samuilis kovos su čeku Samveliu Horvathu.

Kitiems lietuviams penktadienį vykusiuose pusfinaliuose nepavyko iškovoti pergalių. Tomas Burdejevas (iki 54 kg) trečiame raunde turėjo pripažinti čeko Josefo Slepčiko pranašumą. Ernestas Cehanovičius (iki 57 kg) taškais 0:5 pralaimėjo latviui Kristapui Leknieksui. Svorio kategorijos iki 75 kg pusfinalyje Paulius Vilkas 0:5 nusileido belgui Noa Hadjitui.

Jau anksčiau kelialapį į finalą iškovojo Paulius Bublis. Svorio kategorijos iki 60 kg finale P.Bublis pirštines surems su škotu Sovvy Kerru.

Dvejose svorio kategorijose vyks „lietuviški“ finalai. Iki 86 kg Jokūbas Snetkovas susitiks su Armandu Kateiva, o svorio kategorijoje iki 92 kg dėl aukso kovos Gustas Palionis ir Tomas Lemanas. Sunkiausioje virš 92 kg svorio kategorijoje, Gytis Matijošaitis finale pirštines surems su švedu Elwinu Belezika.

Vilniaus kolegijos Didžiojoje sporto salėje finalai šeštadienį prasidės 13 valandą.

D. Pozniako turnyre šiais metais kovas pradėjo 54 boksininkai iš 10 valstybių.