Tarp Lietuvos plaukikų varžovų – libaniečiai

Kaune prasidėjusiame atvirame Lietuvos plaukimo čempionate – mūsų šalies olimpiečių ir paralimpiečių startai, tarp varžovų – Latvijos, Estijos, Libano sportininkai.

R. Meilutytė neplaukė

Vakar dalyvauti 50 m plaukimo peteliške atrankos varžybose buvo registruota 2022-ųjų pasaulio ir Europos čempionė Rūta Meilutytė, tačiau ji nestartavo.

„Girstučio“ baseine sėkmingiausiai pasirodė Latvijos sportininkė Gabriela Nikitina (27,54 sek.), antrą vietą užėmė vilnietė Kotryna Teterevkova (28,25 sek.), trečią – šiaulietė Guoda Tručinskaitė (28,44 sek.).

Į A finalą taip pat pateko 2018 m. jaunimo olimpinių žaidynių čempionė kaunietė Agnė Šeleikaitė (29,59 sek., 6 vieta).

R. Meilutytei priklauso šios rungties Lietuvos rekordas – 27,14 sek.

Čempionatas – be D. Rapšio

200 m laisvu stiliumi atrankos varžybose greičiausiai – per 2 min. 04,19 sek. – įveikė Kanadoje gyvenanti ir besimokanti Sylvia Statkevičius. Ji yra šios rungties Lietuvos rekordininkė (iki 17 metų grupėje).

Olimpietis Andrius Šidlauskas laimėjo 200 m krūtine kvalifikacinį plaukimą – 2 min. 20,20 sek.

87 vietą tarp 113 dalyvių užėmė paralimpietis Edgaras Matakas (50 m laisvu stiliumi – 26,98 sek.).

Kaune tarp dalyvių nėra Dano Rapšio, kuris šiomis dienomis startuos tarptautinėse varžybose Stokholme (Švedija).

Kelias į olimpiadą

Šeši geriausi plaukikai, Kaune pasiekę aukščiausius rezultatus, susumavus trijų geriausių individualių olimpinių rungčių WA reitingo taškus, bus apdovanoti piniginiais prizais.

Plaukikai turi galimybių ne tik įvykdyti kvalifikacinius normatyvus į liepos 23–30 d. Fukuokoje (Japonija) vyksiantį „World Aquatics“ (WA) pasaulio čempionatą, bet ir 2024 m. Paryžiaus olimpines žaidynes.

Po Lietuvos čempionato taip pat turėtų paaiškėti, kas atstovaus mūsų šaliai Europos jaunimo plaukimo čempionate, Europos jaunimo olimpiniame festivalyje ir pirmą kartą vyksiančiame Europos iki 23 metų plaukimo čempionate.