Suaugusiųjų azartas nuspalvino ir vaikų elektromobilių varžytuves

Dar netyla savaitgalį nauju rekordu pasibaigusių jau penktųjų elektromobilių varžybų „Charge it on! Vilnius-Palanga“ aidai. Dėmesio susilaukė ne tik jų laimėtojai ir rekordininkai – keturių Dakaro maratonų dalyvis Vaidotas Žala ir „Energijos tiekimo“ generalinis direktorius Darius Montvila, iš sostinės Palangoje su „Hyundai KONA electric“ atsidūrę per 3 val. 28 min. 25 sek., bet ir kiti prizininkai, ir net mažieji elektromobilių pilotai, tradiciškai užbaigę šią elektromobilių entuziastų šventę.

Netenka stebėtis, kad per kraštus veržęsis azartas iš didžiųjų varžybų beregint persikėlė ir į visai šalia jų apdovanojimo vietos, Jūratės ir Kastyčio skvere, vykusias vaikų elektromobilių varžytuves. Jose panoro dalyvauti per septynias dešimtis 4-10 metų vaikų iš Palangos, Klaipėdos, Šiaulių, Kretingos, Vilniaus, Švenčionėlių ir kitų vietovių, o tolimiausia viešnia, septynerių metų Ema Pugačiauskaitė, į šias varžybas atvyko net iš Didžiosios Britanijos.

Berniukai ir mergaitės specialiai įrengtoje „drag“ ir slalomo trasose susikovė ne tik dėl geriausio vaikiško elektromobilio vairuotojo titulo, bet ir prizų.

Kovos azartą bene iškalbingiausiai byloja mažųjų, „Mikro drag“ klasės finalinio važiavimo rezultatai : 12,50, 12,53 ir 12,54 sek. Tokie rodikliai ir tik tokia trapi persvara garantavo visą nugalėtojų pakylą trims palangiškiams – penkerių metų Leonardui Liutikui, 4,5 metų Markui Krupoviesui ir penkerių metų Armandui Dainiui.

Nemažiau atkali kova vyko ir „Slalom“ klasės finale, kur septynerių metų kretingiškė Agnė Martinkutė pranoko visus berniukus ir pirmoji kirto finišo liniją, trasoje sugaišusi 11,35 sek. Antrąją ir trečiąją vietas užėmusius lenktynininkus skyrė vos viena dešimtoji sekundės dalis. 11,63 sek. antrąją vietą garantavo vilniečiui Renatui Kordejevui, o 11,64 sek. džiaugtis trečiąja vieta leido kretingiškiui Alantui Ženčiui.

Visą „Mini drag PRO“ klasės laimėtojų pakylą užėmė kauniečiai, o pergale džiaugėsi „TSB Racing“ komandos narys Tauras Brukšus. Tauras pranoko ekipos partnerį brolį Skomantą, o trečiąją vietą užėmė „Popo racing team“ komandos atstovas Povilas Nickus.

Pirmųjų dviejų grupių dalyviai rungtyniavo šių varžybų organizatoriaus automobilių sporto klubo „Žaibelis“ elektromobiliukais, o „Mini drag PRO“ grupės dalyviai – savo technika.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių