Smiginio elito varžybose bus ir lietuviškas įrašas

Garliaviškis Darius Labanauskas, įsitvirtinęs Profesionalų smiginio korporacijoje (PDC), pakviestas į prestižinį "World Series of Darts" turnyro finalą. Tai – pirmas kartas, kai Lietuvos atstovas dalyvaus šiose varžybose.

Malonus siurprizas

Iš pradžių į šį smiginio elito turnyrą, vyksiantį rugsėjo 18–20 d. Zalcburge, buvo pakviesti aštuoni geriausi (pagal PDC reitingą) pasaulio žaidėjai.

Be to, dar keturios vietos teks įveikusiems atrankos barjerus, o dvylikai smiginio meistrų PDC išsiuntė vardinius kvietimus, vieną jų – D.Labanauskui.

"Didelis siurprizas!" – stebėjosi D.Labanauskas, gavęs konfidencialų laišką likus vienai dienai iki PDC sprendimo paviešinti dalyvių sąrašą.

Nesulaukęs vardinio kvietimo, D.Labanauskas būtų dalyvavęs atrankos varžybose, tačiau didelių vilčių sėkmingai pasirodyti lietuvis nepuoselėjo.

"Keturių kelialapių būtų siekę mažiausiai 100 žaidėjų. Šansų įveikti tokio lygio konkurenciją, manau, beveik tiek pat, kaip laimėti pagrindinį turnyrą", – svarstė D.Labanauskas.

Dalyvių sąraše – staigmenos

"World Series of Darts" finalo dalyvių sąraše D.Labanauskas rado žaidėjų, su kuriais dar nė karto nebuvo susitikęs turnyruose akis į akį.

"Nustebino, kad nebus 2019-ųjų čempiono olando Danny Nopperto, buvusio BDO pasaulio čempiono anglo Gleno Durranto. Nesu žaidęs su škotu Peteriu Wrightu", – vardijo garliaviškis.

Iki šiol jis buvo išvengęs akistatų ir su Šiaurės Airijos atstovu Darylu Gurney, į vyrų varžybas pakviesta angle Fallon Sherrock.

D.Labanauskas susidarė įspūdį, kad kai kurie žaidėjai į turnyrą pakviesti stengiantis išplėsti smiginio geografiją. Žais ir Kanados atstovas, o iš Australijos bus net trys žaidėjai, tarp jų – originalumu išsiskiriantis Simonas Whitlockas.

Įvardijo favoritą

Darius akcentavo, kad jam nepatinka varžytis su konkurentais, su kuriais jau daug kartų teko išmėginti jėgas, taip pat su tais, su kuriais sieja draugiški santykiai.

Nesmagu, kai oponentas – latvis Madaras Razma, lenkas Krzysztofas Ratajskis ar olandas D.Noppertas, anglas G.Durrantas (pastarieji du – vos ne etatiniai varžovai).

"World Series of Darts" favoritu D.Labanauskas įvardijo olandą Michaelą van Gerweną, kuris sausį užkirto kelią lietuviui PDC pasaulio čempiono titulo link (garliaviškis užėmė penktą vietą).

"Jeigu turnyre dalyvauja M. van Gerwenas, jis man visada favoritas, nesvarbu, kokio lygio varžybos, – tvirtino geriausias Lietuvos ir Baltijos šalių smiginio žaidėjas. – Vis dėlto yra ir P.Wrightas, kiti smiginio asai. Antai "2020 World Matchplay" varžybas laimėjo neprognozuojamas belgas Dimitris van den Berghas."

Darius Labanauskas

Pasigenda stabilumo

Zalcburge laukiantiems išbandymams D.Labanauskas ruošis dalyvaudamas rudenį Vokietijoje vyksiančiuose PDC turuose, kurie tiesiog sugrūsti į vieną savaitę.

"Bus vos vienos dienos pertrauka kelionei ir jau stovėsime prie "World Series of Darts" taikinių", – kalbėjo garliaviškis.

Pagal visus kriterijus esu pirmas už brūkšnio, skiriančio turinčius teisę jame dalyvauti ir neturinčius, nors prieš vasaros turą dar buvau tarp 64 laimingųjų.

D.Labanauskas nėra patenkintas savo sportine forma, tačiau dar turi mėnesį ją pagerinti.

"Atrodė, kad karantinas nepakenks, bet pakenkė – mano žaidimas nėra stabilus, – įvertino save pašnekovas. – Trūksta varžybų atmosferos, rimtų oponentų prie taikinio. Be to, mėtysiu strėlytes su kietesniais sparnais – tokios sminga tiesiau. Yra privalumų ir trūkumų, dar reikia bandyti, prisitaikyti."

Vis dėlto pasitikėjimo savimi nestinga, naujokams būdingas jaudulys negrįžo. Tuo Darius galėjo įsitikinti po karantino Anglijoje įvykusiuose PDC vasaros turuose.

"Nebuvo situacijų, kad dvejočiau, jaudinčiausi. Kartais tiesiog nepataikiau", – pasakojo D.Labanauskas.

Varžovai, kuriems lietuvis pralaimėjo, buvo tarsi ant sparnų. Vienas jų, anglas Ryanas Meikle, nugalėjo ir M.van Gerweną, o škotas Robertas Thorntonas, žaisdamas su D.Labanausku, surinko per 100 taškų vidurkį ir tuo pats stebėjosi.

Tikisi vykti į Londoną

Didžiausios ir reikšmingiausios šio sezono varžybos D.Labanauskui – PDC pasaulio čempionatas, numatytas gruodžio 18–sausio 4 d. Londone.

"Pagal visus kriterijus esu pirmas už brūkšnio, skiriančio turinčius teisę jame dalyvauti ir neturinčius, nors prieš vasaros turą dar buvau tarp 64 laimingųjų, – skaičiavo pašnekovas.

Į pasaulio čempionatą kviečiami geriausi 64 žaidėjai pagal PDC reitingus, taip pat – regionų reitingų lyderiai. Skandinavijos regiono, kuriam pagal PDC reglamentą priklauso Lietuva ir kitos Baltijos šalys, reitingų lentelėje D.Labanauskas yra trečias.

"Reikės pasitempti, atotrūkis nedidelis", – nestokojo optimizmo garliaviškis.

"World Series of Darts" finalo turnyro prizų fondą sudarys maždaug 330 tūkst. eurų. Nugalėtojas susižers beveik 77 tūkst. eurų. D.Labanauskui vien už dalyvavimą teks 5,5 tūkst. eurų.

Keturis kartus "World Series of Darts" laimėjo M.van Gerwenas.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių