- Romas Poderys
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Rusijos kareivų invazija į Ukrainą sprangiu bumerangu vožtelėjo agresorių šalies sporto bendruomenei: kasdien – vis naujos sankcijos ir suvaržymai.
TOK atėmė ordiną
Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) vykdomasis komitetas (VK) rekomendavo sporto šakų federacijoms į savo renginius nekviesti Rusijos ir Baltarusijos sportininkų, neleisti jiems dalyvauti varžybose.
Tai galioja ir oficialiems šių šalių asmenims.
Jei dėl teisinių ar organizacinių priežasčių to padaryti neįmanoma, TOK VK primygtinai rekomenduoja neleisti Rusijos ar Baltarusijos atletams, pareigūnams renginiuose dalyvauti šių valstybių vardu. Tokiu atveju jų statusas turėtų būti neutralus.
„TOK siekia atskirti sportininkus nuo jų šalių vyriausybių veiksmų ir sprendimų, tačiau šiuo metu Ukrainoje vykstantis karas mus veda į dilemą. Kol Rusijos ir Baltarusijos sportininkai gali toliau dalyvauti ir varžytis sporto renginiuose, daug Ukrainos atletų to daryti negali, nes jų valstybė atakuojama“, – rašoma TOK pranešime.
Be to, TOK paragino federacijas perkelti arba atšaukti Rusijoje ar Baltarusijoje planuotas varžybas ir turnyrus, tarptautiniuose renginiuose atsisakyti Rusijos ir Baltarusijos vėliavų, negroti šių valstybių himnų.
TOK atšaukė olimpinį garbės ordiną, 2001-aisiais įteiktą Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui.
Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) kartu su Baltijos šalių nacionaliniais olimpiniais komitetais inicijavo kreipimąsi į Europos olimpinių komitetų asociaciją (EOK), kad Rusijos ir Baltarusijos sportininkams būtų uždrausta dalyvauti olimpiniuose renginiuose Europoje.
Rinktinės – už borto
Tarptautinė futbolo federacijų asociacija (FIFA) ir Europos futbolo asociacijų federacija (UEFA) nusprendė šalinti Rusijos rinktinę ir jos klubus iš tarptautinių turnyrų.
TOK – sporto šakų federacijoms: į renginius nekviesti Rusijos ir Baltarusijos atletų, neleisti dalyvauti varžybose.
Tad rusai nebegalės toliau dalyvauti 2022 m. pasaulio čempionato atrankos varžybose (kovo 24-ąją buvo numatytos atkrintamosios rungtynės su Lenkijos nacionaline vienuolike).
UEFA oficialiai patvirtino nutraukianti partnerystės sutartį su „Gazprom“.
Rusijai itin skaudžiai kirto Tarptautinė ledo ritulio federacija (IIHF), užtrenkusi duris į savo rengiamas varžybas Rusijos ir Baltarusijos rinktinėms ir klubams.
Tad šių šalių komandų nebus gegužę Suomijoje numatytame pasaulio čempionate ir balandį Kanadoje vyksiančiame jaunimo čempionate.
Vakar prie IIHF prisijungė ir Tarptautinė čiuožėjų sąjunga (ISU), jos draudimai taikomi Rusijos ir Baltarusijos dailiojo ir greitojo čiuožimo atstovams.
Europos rankinio federacija (EHF) neribotam laikui sustabdė Rusijos ir Baltarusijos rinktinių ir klubų teises.
Šis sprendimas svarbus ir Lietuvos moterų rankinio rinktinei, kuri balandžio 23 d. planavo žaisti Europos čempionato atrankos antras rungtynes su Rusijos komanda (pirmą mačą pernai spalį Klaipėdos „Švyturio“ arenoje 35:21 laimėjo rusės).
Paskendo chaose
Vyrų krepšinio klubų Eurolygos komercinio turto (ECA) valdyba suspendavo visus Rusijos klubus – Maskvos CSKA, Kazanės „Uniks“, Sankt Peterburgo „Zenit“, Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban“ ir jų artimiausias rungtynes.
Mačai bus sužaisti tik tuomet, kai pasikeis Rusijos pozicija Ukrainos karo klausimu. Kitu atveju jau įvykusių varžybų rezultatai bus anuliuoti.
CSKA, „Uniks“ ir „Zenit“ komandos dalyvauja Eurolygos turnyre, „Lokomotiv-Kuban“ varžosi dėl Europos taurės.
„Mūsų krepšinis žlugo per penkias dienas. Buvę stiprūs klubai paskendo chaose, dauguma legionierių jau išvyko arba susikrovę lagaminus ir ieško kelių ištrūkti iš čia“, – pripažino Rusijos internautai.
Į Lietuvą sugrįžo Marius Grigonis (iš CSKA), Mindaugas Kuzminskas ir Artūras Gudaitis (iš „Zenit“), treneris Kazys Maksvytis (iš Permės „Parma“), „Lokomotiv-Kuban“ viceprezidentu buvęs Ginas Rutkauskas.
CSKA ekipą paliko netgi Joelis Bolomboy – afrikiečių kraujo turintis, Ukrainoje gimęs ir 2018-aisiais Rusijos pasą gavęs krepšininkas.
Rusijos įkurtą Vieningąją krepšinio lygą jau paliko Talino „Kalev“ ir Zeliona Guros „Enea Zastal“ klubai.
Išgelbės BRICS ir SCO?
Keturios įtakingos tarptautinės bokso profesionalų organizacijos – WBO, IBF, WBC ir WBA – pareiškė nepripažinsią Rusijoje vyksiančių dvikovų rezultatų ir neorganizuosią šioje šalyje savo renginių.
Iš Europos dziudo sąjungos (EJU) prezidento pareigų atsistatydino nuo 2007-ųjų šiai organizacijai vadovavęs rusas Sergejus Soloveičikas, jį pakeitė vokietis Otto Kneitingeris.
„Europos tautos susidūrė su beprecedente tragiška situacija. Meldžiamės, kad žmonių kančios baigtųsi. Dziudo visada buvo tarptautinė jėga, remianti taiką. Neabejoju, kad taip bus ir ateityje, gera valia triumfuos“, – teigė S.Soloveičikas.
Rusijos vyriausybės atstovai pareiškė ieškosią galimybių dalyvauti draugiškų šalių, priklausančių BRICS ir SCO grupėms, bendruose sporto renginiuose.
BRICS sudaro Brazilija, Rusija, Indija, Kinija ir Pietų Afrika, SCO – Kinija, Rusija, Kazachstanas, Tadžikistanas, Kirgizija ir Uzbekistanas.
NAUJAUSI KOMENTARAI
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
„108 km moterų iššūkio“ ralyje – ir patyrusios, ir debiutantės
Sakoma, jog moterys daug ilgiau užtrunka prie veidrodžio, nei vyrai. ...
-
Oficialiai atidaryti „Dariaus ir Girėno teniso kortai“
Duris oficialiai atvėrė Ąžuolyno pašonėje įsikūrę ir stipriai atsinaujinę „Dariaus ir Girėno teniso kortai“. Kauno „Žalgirio“ organizacija „Dariaus ir Girėno teniso kortų“ nuomos konkursą laimėjo gegu...
-
Vandens motociklų sporto entuziastai Kaune pradėjo jubiliejinį lenktynių sezoną
Tradicija tapusios lenktynės „Kaunas Jet“ jau trečius metus iš eilės sudrebino Nemuno vandenis. Nemokamas renginys prie starto linijos sutraukė ne tik profesionalus, bet ir būrį naujokų. Keleivinėje prieplaukoje ties Vilijampole i&sc...
-
A. Valujavičius: kiek žmonės myli, tiek jie ir gins savo kraštą5
„Užsikodavau galvoje, kad nėra tų delnų degančio skausmo ir dar stipriau pradėjau kapoti paskutinius metrus. Buvo žvėriškai sunku, bet, šypsodamasis per sukąstus dantis, Atlantui sakiau: seniuk, šiandien tu manęs nepaimsi&l...
-
Ledo ritulininkė iš Klaipėdos keliasi į stipriausią moterų lygą1
Lietuvos moterų ledo ritulio rinktinės lyderė Klara Miuller keliasi į stipriausias Europos ledo ritulio pirmenybes – Švedijos aukščiausiąją lygą. ...
-
Pasaulio taurės etape – baidarininkų M.Maldonio ir A.Olijniko auksas
Poznanėje (Lenkija) vykusiame antrajame baidarių ir kanojų irklavimo pasaulio taurės varžybų etape Lietuvos rinktinė vėl pateko į daugiausia medalių iškovojusių komandų dešimtuką. Lietuvos atstovai paskutinę varžybų dieną laimėj...
-
D.Karalienei ir D.Rimkutei – Europos čempionato sidabras
Blede (Slovėnija) vykstančiame Europos irklavimo čempionate Lietuvai sidabro medalį iškovojo porinę dvivietę irkluojančios Donata Karalienė ir Dovilė Rimkutė. ...
-
G.Karinauskaitė pagerino 15 metų gyvavusį Lietuvos rekordą1
Sakramente (JAV) vykusiose NCAA čempionato atrankos varžybose Greta Karinauskaitė beveik 4 sekundėmis pagerino 3000 m kliūtinio bėgimo Lietuvos rekordą (9 min. 26,88 sek.). Su šiuo rezultatu lengvaatletė užėmė pirmąją vietą ir pateko į bi...
-
Rutulio stūmimo rungtyje – fenomenali serija ir įspūdingas pasaulio rekordas2
Amerikietis Ryanas Crouseris lengvosios atletikos varžybose Los Andžele tapo pirmuoju žmogumi, kuriam pavyko rutulio stūmimo rungtyje peržengti 23,50 m ribą. Amerikietis nusviedė rutulį 23,56 m ir pagerino sau pačiam priklausiusį pasaulio rekordą. ...
-
Žiūrovų kraują kaitino „Blade fights“ turnyras2
Prieš prasidedant mišrių kovos menų mylėtojų turnyrui „Blade fights“, sporto aistruoliai ir garbingi svečiai žengė raudonuoju kilimu. ...