Seserys Gustaitytės užkariauja kiokušin karatė pasaulį

 • Teksto dydis:

2015 metų Europos kiokušin karatė jaunimo (iki 22 metų) čempionato merginų varžybos Lenkijoje baigėsi Lietuvos atstovių triumfu. Lietuvaitės komandinėje įskaitoje užėmė pirmąją vietą.

Čempionėmis tapo dvi vilnietės seserys Magdalena ir Brigita Gustaitytė. 19-metė Magdalena triumfavo svorio kategorijoje iki 65 kg, o 21 metų Brigita - virš 65 kg.

Be jų, Europos jaunimo čempionate sidabro medalius iškovojo Justina Šišaitė (iki 55 kg), Rūta Dobilaitė (iki 65 kg), Karolina Darčianova (virš 65 kg) ir Sandra Kringelytė (kata), o bronzos apdovanojimai atiteko Evelinai Bidžanovai ir Skaistei Venckutei (abi - iki 60 kg).

Seserys Gustaitytės kiokušin karatė treniruotes lanko sostinės klube „Budora“, jas treniruoja vienas geriausių visų laikų Lietuvos atletų Donatas Imbras.

„Manęs jų pergalės nenustebino, - teigė buvęs absoliučios svorio kategorijos pasaulio vicečempionas. - Seserys jau 8-9 metus rimtai treniruojasi po keletą kartų per dieną, tad buvo tik laiko klausimas, kada jos iššaus? Pagaliau tai įvyko. Vis dėlto treneris ir sportininkai gali būti visiškai patenkinti tik tada, kai tampa pasaulio čempionais ir laimi visas kovas anksčiau laiko. Tad tobulėti dar reikia labai daug, klaidas pradėjome analizuodami dar grįždami iš Lenkijos.“

B. Gustaitytė šiemet jau spėjo pasižymėti kiokušin karatė pasaulyje, kai Karatė pasaulio sąjungos (KWU) surengtame planetos čempionate pagal svorio kategorijas užėmė antrąją vietą (daugumos ekspertų nuomone, finale pralaimėjo tik dėl teisėjų neobjektyvumo).

„Tikrai galima sakyti, kad šie metai yra sėkmingiausi mano karjeroje. Ir varžybos vis įdomesnės, ir sekasi vis geriau“, - sakė iš Lenkijos sugrįžusi Europos čempionė.

Pasak vilnietės, varžybos nebuvo itin sunkios, tačiau viena pergalė nudžiugino ypatingai.

„Turiu vieną, galima sakyti, amžiną varžovę – Ukrainos absoliučios svorio kategorijos čempionę Svitlaną Logno. Su ja buvau susitikusi keletą kartų ir po ilgų pratęsimų vis pralaimėdavau. Šį kartą taip pat buvo vienas pratęsimas, tačiau laimėjau aš“, - džiaugėsi B. Gustaitytė.

Vyresnioji sesuo teigė, kad Magdalenai šiame čempionate teko vargti gerokai daugiau, tačiau pati jaunesnioji Gustaitytė tvirtino, kad čempione tapo gana tvirtai.

„Buvo minčių dar prieš čempionatą, kad galiu iškovoti pirmąją vietą, nes buvo įdėta daug darbo į pasirengimą, - sakė M. Gustaitytė. - Tik atvykus į varžybas, pamačius savo kategorijoje 14 varžovių, truputį išsigandau, bet po pirmos kovos viskas stojo į savo vietas. Iš viso turėjau 4 kovas, tris laimėjau jau po pirmojo kėlinio, tik vienoje - su bulgare Ivanka Deleva - prireikė visų  trijų. Ši kova prilygo finalui.“

Įdomu, kad į kiokušin karatė pirmoji pasuko ne Brigita, o jaunesnioji sesuo. Būtent ji į šią sporto šaką priviliojo vyresniąją seserį.

„Kalbindavau Brigitą išbandyti karatė, ji pabandė porą treniruočių ir „užsikabino“, - prisiminė Magdalena.

Pasak D. Imbro seserys yra visiškai skirtingos asmenybės.

„Daug pasako vien tai, kad viena studijuoja psichologiją, o kita mokosi dailės akademijoje, - šypsojosi treneris. - Jų treniruočių metodika yra visiškai skirtinga, vienai prieš varžybas reikia pridėti aktyvumo, kad neapsnūstų, o dėl kitos reikia rūpintis, kad iš anksto neperdegtų. Abi turi ir pliusų, ir minusų, reikia žinoti kur ir kaip kurią nukreipti. Tačiau yra ir vienas svarbus bendras jų bruožas - abi labai rimtai ir atsakingai žiūri į tai, kuo užsiima ir ką daro.“

Seserys kovoja skirtingose svorio kategorijose, tačiau pilno kontakto karatė pasaulyje vyksta ir čempionatai be svorio apribojimų. Todėl visai įmanoma, kad vieną dieną Gustaitytėms gali tekti stoti vienai prieš kitą. Apie tokią situaciją seserys yra kalbėjusios tarpusavyje ir abi labai norėtų to išvengti.

„Jau per treniruotes nebūna malonu kovoti su sese, - pripažino M. Gustaitytė. - Varžybose siekiame įrodyti pranašumą prieš kitas sportininkes, o ne prieš savo šeimos narius. Tikrai nesinorėtų kovoti tarpusavyje.“

Kol kas seseris vienija ne tik viena sporto šaka, Europos jaunimo čempionių titulai, rimtas požiūris į treniruotes, bet ir ta pati svajonė.

„Didžiausia karjeros svajonė - tapti pasaulio čempione. Europos jaunimo čempionės titulas - gera pradžia“, - džiaugėsi M. Gustaitytė.

D. Imbras įsitikinęs, kad pasaulio čempionės titulas jo auklėtinėms yra pasiekiamas.

„Kai jos buvo jaunesnės, žiūrėjau į perspektyvą atsargiau. Tačiau dabar jos jau vyresnės, o požiūris į sportą tik rimtėja. Jos dar daugiau į save investuoja, tad nematau priežasčių, kodėl taip negalėtų įvykti, - sakė D. Imbras. - Visi suprantame, kad Lietuvos ir Europos čempionatai yra tik tarpinės stotelės. Visi kareiviai nori tapti generolais, o generolai - laimėti karą. Seserys, kaip kovotojos, primena mane patį, nematau priežasčių, kodėl jos negalėtų pranokti mano rezultatų.“NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių