Sėkmingi startai – Europoje ir už Atlanto

Lietuvos sportininkai praėjusį savaitgalį tarptautinėse ir nacionalinėse varžybose iškovojo medalių, pasiekė rekordų, aukštų rezultatų.

Laimėjo olimpinę rungtį

Segede (Vengrija) surengtame baidarių ir kanojų irklavimo pasaulio taurės varžybų pirmame etape mūsų šalies atstovai pelnė du aukso ir vieną sidabro medalį.

Olimpinę keturviečių baidarių 500 m rungtį laimėjo mūsiškių įgula, kurią sudarė Simonas ir Mindaugas Maldoniai, Ignas Navakauskas ir Artūras Seja.

Lietuviai nuotolį įveikė per 1 min. 22,48 sek. Antri buvo 2020 m. Tokijo olimpinių žaidynių vicečempionai ispanai Saulis Craviotto, Carlosas Arevalo, Marcusas Cooperis ir Rodrigas Germade (1 min. 22,64 sek.), treti – vengrai Ištvanas Kulis, Kološas Csizmadia, Bence Nadašas ir Šandoras Totka (1 min. 22,82 sek.).

Greičiausi: baidarininkai (iš kairės) S. Maldonis, A. Seja, I. Navakauskas ir M. Maldonis pasaulio taurės varžybose aplenkė olimpinių čempionų ir vicečempionų keturvietes. (bki.lt nuotr.)

Ketvirtą vietą užėmė olimpiniai čempionai vokiečiai Maksas Rendschmidtas, Tomas Liebscheris, Jacobas Schopfas ir Maksas Lemke (1 min. 23,03 sek.).

Neolimpinės vienviečių baidarių 200 m distancijos finale triumfavo A. Seja (36,28 sek.), antras finišavo I. Navakauskas (36,32 sek.), trečias – Sakartvelo atstovas Badris Kavelašvilis (36,65 sek.).

„Mes, lietuviai, esame greiti ir energingi, mėgstame sprinto rungtis, kur reikia sprogstamosios jėgos. 200 m rungtis visada buvo mūsų koziris, labai gaila, kad jos neliko olimpinių žaidynių programoje“, – sakė A. Seja.

Tarp komandų lietuviai buvo septinti. Sėkmingiausiai pasirodė vengrai (4 aukso, 2 sidabro ir 5 bronzos medaliai).

Bėgdamas pastebėjau, kad mano tempas sulėtėjo. Tad teko viską išspausti iš savęs.

Finale – keturios lietuvės

Sofijoje (Bulgarija) įvykusio šiuolaikinės penkiakovės pasaulio taurės ketvirto etapo bronzos medalį iškovojo Ieva Serapinaitė.

Lietuvė surinko iš viso 1 384 taškus. Pirma buvo britė Kerenza Bryson (1 400 tšk.), sidabro medalis įteiktas Pietų Korėjos atstovei Seungmin Seong (1 393 tšk.).

„Laimėjau fechtavimo ir plaukimo rungtis, tai tikriausiai man ir lėmė trečią vietą. Apmaudu, kad per jojimo varžybas šiurkščiai suklydau (užėmė tik 15 vietą – red. past.). Sunkiai susiklostė ir bėgimo, ir šaudymo rungtys“, – dalijosi įspūdžiais Ieva.

Finale startavo dar trys mūsų šalies sportininkės: Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė užėmė ketvirtą vietą (1 378 tšk.), Gintarė Venčkauskaitė – devintą (1 361 tšk.), Elzbieta Adomaitytė – keturioliktą (1 333 tšk.).

Vyrų varžybų pusfinalio A grupėje Titas Puronas buvo dvyliktas (1 132 tšk.) ir į finalą nepateko.

Pasaulio taurės finalo varžybos numatytos gegužės 31–birželio 4 d. Ankaroje (Turkija).

Šiuo metu I. Serapinaitė – bendros moterų įskaitos lyderė (136 tšk.). G. Venčkauskaitė – septinta (118 tšk.), L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė – dvylikta (96 tšk.), E. Adomaitytė – 30 vietoje (65 tšk.). Tarp vyrų T. Puronas – 48 vietoje (37 tšk.).

Favoritė: I. Serapinaitė – šiuolaikinės penkiakovės pasaulio taurės varžybų bendros įskaitos lyderė. (uipmworld.org nuotr.)

Rekordinė gegužės 14-oji

100 km bėgimo pasaulio rekordą pagerino Aleksandras Sorokinas: mūsų lengvaatlečio rezultatas – 6 val. 05 min. 35 sek.

Tai – net 6 sek. geresnis pasiekimas, nei buvęs planetos rekordas, priklausęs taip pat A. Sorokinui.

„Bėgdamas pastebėjau, kad mano tempas sulėtėjo. Tad teko paskutinę valandą viską išspausti iš savęs“, – pasakojo stajeris.

1,6 km trasa, kurioje bėgikai suko ratus, driekėsi Vilniuje, Švitrigailos gatvėje ir jos apylinkėse. Lietuvos 100 km bėgimo čempionato ir „The World‘s Fastest Run powered by Nord Security“ varžybų sidabro medalį iškovojo Andrius Preibys (6 val. 33 min. 53 sek.), bronzos – Tadas Ščegauskas (7 val. 29 min. 50 sek.).

Varžybų nebaigė dalyviai iš užsienio – olandas Pietas Wiersma pasitraukė po 70 km, o Vhudzananis Timothy Munzhelele (Pietų Afrikos Respublika) – po 49 km.

Tarp moterų triumfavo Gitana Akmanavičiūtė – 7 val. 34 min. ir 5 sek. Tai – naujas nacionalinis šios rungties rekordas. Antra buvo Inga Cimarmanaitė (7 val. 41 min. 36 sek.), trečia – Vilma Valaitienė (8 val. 24 min. 57 sek.).

M. Alekna: 70,40 m

JAV studentų lengvosios atletikos „Pac-12“ konferencijos čempionato aukso medalį iškovojo Mykolas Alekna.

Lietuvis diską numetė 70,40 m. Tai – trečias rezultatas pasaulyje šį sezoną. Balandžio 29-ąją Mykolas nusviedė įrankį 71 m, o gegužės 5 d. slovėnas Kristjanas Čehas – 70,89 m.

„Pac-12“ konferencijos čempionato sidabro ir bronzos medalius iškovoję disko metikai gerokai atsiliko nuo M. Aleknos: antrą vietą užėmė Turneris Washingtonas (62,92 m), trečią – Elijah Masonas (61,77 m).