Seimo pirmininkė ragina Olimpinį komitetą, parlamentus neleisti rusams grįžti į varžybas

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen ketvirtadienį kreipėsi į pasaulio parlamentus ir Tarptautinį olimpinį komitetą (TOK) ragindama neleisti Rusijos ir Baltarusijos sportininkams grįžti į tarptautines varžybas.

„Išties labai apmaudu, kad vis dar tenka tokias organizacijas kaip Tarptautinis olimpinis komitetas įtikinėti, jog šiuo metu vienintelis kvietimas Rusijai gali būti tik į tarptautinį tribunolą. Aiški nacionalinių parlamentų pozicija šiuo klausimu yra labai svarbi, ypač artėjant Paryžiaus olimpinėms žaidynėms“, – sako V. Čmilytė-Nielsen.

Kaip pranešė Seimo Ryšių su visuomene skyrius, parlamento vadovė asmeniškai išsiuntė laiškus pasaulio parlamentų vadovams, TOK prezidentui Thomasui Bachui (Tomasui Bachui) ir TOK Vykdomosios valdybos nariams.

Laiškuose V. Čmilytė-Nielsen ragina likti ištikimiems olimpiniams principams ir vertybėms, todėl nekviesti ir neleisti Rusijos ir Baltarusijos sportininkams, pareigūnams dalyvauti olimpinėse žaidynėse ir tarptautinėse varžybose be jokių išlygų ar papildomų interpretacijų, net po neutralia vėliava.

Parlamento vadovė pažymi, kad tuo metu, kai vyksta karas Ukrainoje, o jos sportininkai, treneriai, vaikai kasdien žūsta nuo Rusijos raketų ir bombų, kalbos apie tai, jog nereikia painioti sporto ir politikos, yra ciniškos.

„Nekyla nė menkiausių abejonių, kad Rusija ir Baltarusija naudoja sportą propagandai ir mėgins rasti būdų grįžti į olimpinį judėjimą, tarptautines sporto varžybas. Ir, deja, tokių takelių randa“, – teigia V. Čmilytė-Nielsen.

Todėl, parlamento vadovės teigimu, šiuo metu reikia padaryti viską, kad Rusija ir Baltarusija jokiais būdais neapeitų sankcijų, nepanaudotų kokių nors spragų savo nuodingai propagandai skleisti ir niekas nefinansuotų šio žiauraus karo.

„Laikomės nuomonės, kad šie draudimai Rusijos ir Baltarusijos sportininkams turėtų būti taikomi tol, kol Rusija nutrauks karinę agresiją prieš Ukrainą, išves savo pajėgas iš tarptautiniu mastu pripažintų jos teritorijos ribų, užtikrins atskaitomybę už agresijos ir karo nusikaltimus, visiškai atlygins Ukrainai padarytą žalą, o bendradarbiavimas su agresorėmis pagal taisyklėmis grindžiamą tarptautinę tvarką vėl taps įmanomas“, – laiškuose rašo V. Čmilytė-Nielsen.

TOK šią savaitę paskelbė pranešimą, kuriuo tarptautinėms federacijoms ir tarptautinių sporto renginių organizatoriams rekomendavo leisti su kariuomene nesusijusiems sportininkams, „turintiems Rusijos arba Baltarusijos pasą, varžytis tik kaip individualiems neutraliems atletams“.

TOK taip pat nurodė, jog sprendimas dėl rusų ir baltarusių dalyvavimo kitų metų Paryžiaus olimpinėse žaidynėse bus priimtas atėjus tinkamam laikui.

Šį sprendimą sukritikavo prezidentas Gitanas Nausėda, Lietuvos užsienio reikalų bei švietimo, mokslo ir sporto ministrai.

Dalis Vakarų valstybių taip pat pasmerkė TOK rekomendaciją dėl rusų ir baltarusių dalyvavimo varžybose po neutralia vėliava, pavadinusios tai gėdingu sprendimu.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių