Savaitgalį Estijoje įvyks pirmasis „BMA“ čempionato etapas

 • Teksto dydis:

Atšilus orams ir atsidarius sienoms, bene didžiausias lenktynių mėgėjų kelionės tikslas – „Auto24Ring” trasa Estijoje. Būtent į ją šį savaitgalį keliasi ir „Baltic Motorcyclist Association“ (BMA) varžybos. Išsiilgusiems „namų trasos“, organizatoriai turi gerų naujienų: antrasis BMA etapas ir motociklų treniruotės Kačerginės „Nemuno žiede“ įvyks jau birželio 13 dieną.

Šį šeštadienį, kartu su ilgai lauktu pirmuoju „BMA“ čempionato etapu, trasa Estijoje laukia ir visų, norinčių saugiai pasivėžinti.

Per kelis metus visų Baltijos šalių sportininkus vienijantis „BMA“ čempionatas, tapęs viena didžiausių ir saugiausių lenktynių ir treniruočių serijų regione, motociklų sporto entuziastus kviečia prisiminti smagiosios Estijos trasos posūkius, pagerinti įgūdžius ir pagaliau pradėti lenktynių sezoną.

Organizatoriai primena, kad norintiems dalyvauti treniruočių („Trackday“) važiavimuose, būtina turėti pilną ekipiruotę ir tvarkingą motociklą (pastarajam būtina užklijuoti žibintus ir numontuoti ar užlenkti veidrodėlius). Pačios treniruotės skirstomos į tris grupes: labai greitų, greitų ir naujokų. Siekiant maksimalios treniruočių naudos ir norint išvengti per lėtų ar per greitų motociklininkų trasoje, organizatoriai dalyvius į grupes skirstys pagal pateiktus trasos rato įveikimo laikus. Tiesa, dalyviams derėtų nepamiršti Estijoje keliamų karantino ribojimų ir vienos iš pagrindinių taisyklių „2+2“ – ne daugiau, nei du asmenys grupelėje dviejų metrų atstumu.

Taip pat varžybose gali dalyvauti tik turintys „BMA“ licenciją sportininkai. Ją, beje, galima įsigyti ir renginio metu. Varžybose dalyviai skirstomi ir pagal techniką, ir pagal gebėjimus. Gatvėmis važiuoti skirti motociklai skirstomi į „Street-street“, „Street-superbike“ ir „Super-Street“ klases. Varžyboms paruošta technika skirstoma į „C600“ ir „C1000“ (pradedantieji), „B600“, „B1000“ (pažengusiųjų grupės) bei į „Supersport“ ir „Superbike“ (patyrusių sportininkų) klases. Šiemet organizatoriai įsteigė ir naują klasę pažengusiems motociklininkams, dalyvaujantiems su gatvėmis važinėti skirtais motociklais, tai – „Super-Street“ klasė. Žiūrint į dalyvių sąrašą, akivaizdu, kad netruks kovų: sportininkai gins čempionų titulus, į trasas grįžta gerai žinomi sportininkai. Tiesa, dėl praėjusiais metais pasiektų puikių rezultatų, dauguma jų jau startuose aukštesnėse, labiau patyrusių sportininkų klasėse. Naujiems iššūkiams ruošiasi Aleksej Porazenko, Vainius Budrys, Aivaras Žekevičius, Girts Aužins, Kęstutis Pribelskis, Vadimas Dementėjus ir kiti čempionai.

„BMA“ čempionate taip pat vyksta ir komandinė įskaita: čia jau užsiregistravo net 7 klubai, o organizatoriai įsitikinę, kad komandų bus dar ir daugiau. Tarp komandinės įskaitos dalyvių – bene daugiausiai taškų per sezonus renkantys klubai, kaip „DNL racing, „Gear up Racing“, Klaipėdos motosporto klubas, „Navas Racing Club“, „ODM Racing team“, „Superbaikas“, „Tutikvairuok“.

Į Estiją savaitgaliui išsikraustęs renginys žada ne tik daug „greitų kilometrų“, pirmųjų pergalių, bet ir daug smagiai praleisto laiko nedalyvaujantiems varžybose: bus puiki galimybė pasitobulinti vairavimo įgūdžius, o taip pat gera proga „pramankštinti“ kaulus. Žinoma, svarbu paminėti, kad kartu su prasidedančiu „BMA“ čempionato sezonu, į Kačerginės „Nemuno žiedo“ trasą grįžta „Gazo terapijos“ ketvirtadieniai, kur vakarus motociklų entuziastai gali leisti saugiai sukdami ratus trasoje. Jų organizatoriaus „Navas racing club“ vadovas Linas Navickas, pasakodamas apie pagaliau prasidedantį sezoną, primygtinai prašo nepamiršti saugumo ir atsakingai rinktis vietas, kuriose reiktų „atsukti“ greičio rankeną.

„Atšilęs oras ir prasidėjęs sezonas nelaimėmis tik primena mums, kad motociklu važinėtis reikia ne tik atsakingai rinktis vietą, bet ir būti itin atidžiais. Jau eilę metų organizuojame treniruotes visiems, norintiems tiek pagazuoti, tiek įgūdžius gerinti. Kviečiame visus motociklų sporto entuziastus prisijungti prie sportininkų bendruomenės, dalintis patirtimis ir mokytis vienam iš kito“, – pasakojo „Navas racing club“ vadovas L. Navickas.

Pristatydami šio sezono projektus, šalia „Gazo terapijų“ ketvirtadieniais ir „Baltic Motorcyclist Association“ čempionato, organizatoriai užsiminė ir apie naują projektą – „NRC Racing School“, kuris startuoja su Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Sporto rėmimo fondo pagalba.

„Po praeitų metų ir per visus karantinus ne tik išsaugojom parako idėjoms ir naudingiems projektams – išliko ir mūsų partneriai. Tad ir toliau koja į koją dirbsime su „ARV-Auto“, kad mūsų „studentai“ ir sportininkai gautų tik naudingą ir teisingą informaciją, energija trasoje rūpinsis „Dynami:t Energy“, saugesniais trasos kampais – „Bauen“, vėliavomis mojuos teisėjų klubo „Startas“ profesionalai, sveikatą saugos privati greitoji medicinos pagalba „Sidabrilis“. Žinoma, niekaip be dovanų dalyviams, kuriomis rūpinasi „Vimota“, „Bikeparts.lt“, „Eneos“ alyva, „Litchema“, „TG Group“ ir „Motobay sports“. Stengsimės, kad kiek pavėluotai prasidėjęs sezonas būtų tikrai geras. Stengsimės juo dalintis su visais mūsų fotografo Edgaro Ščiglinsko ir naujieno portalo „Kauno diena“ pagalba: juk žiūrovų kol kas įsileisti negalime“, – pasakojo L. Navickas.

Būsimų lenktynių tvarkaraštį ir renginių kalendorių galite rasti organizatorių internetiniame puslapyje www.nrc.lt.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių