Šalies čempionate – tituluoto boksininko atsisveikinimas

„Bandysiu apsiprasti. Labai keista į viską žiūrėti iš šono ir nedalyvauti pačiam, bet anksčiau ar vėliau viskam ateina pabaiga“, – žodžius rinko Tadas Tamašauskas. Net septynis kartus Lietuvos čempionu tapęs boksininkas savaitgalį oficialiai baigė karjerą.

Grūmėsi ne tik dėl medalių

33 metų T. Tamašausko atsisveikinimas ir pagerbimas įvyko Panevėžyje Lietuvos suaugusiųjų bokso čempionato metu. 80 vyrų ir 19 moterų keturias dienas „Kalnapilio“ arenoje aiškinosi kam atiteks pirmenybių titulai ir medaliai, grūmėsi dėl vietų Lietuvos rinktinėse.

Finalinę varžybų dieną atidarė moterų svorio kategorijos iki 57 kg dvikova, kurioje šiaulietė Žydrūnė Staškevičiūtė 5:0 nugalėjo kaunietę Viltę Savickaitę. Rungtyje iki 63 kg klaipėdietė Beata Galdikaitė čempione paskelbta, kai finalo susitikimas trečiajame raunde buvo nutrauktas susižeidus jos varžovei iš Kalvarijos Saulei Kardokaitei.

Panaši akistatos pabaiga užfiksuota ir kategorijos iki 66 kg finale – šilutiškė Austėja Aučiūtė pirmajame kovos raunde aiškia persvara pranoko pasvalietę Viktoriją Strekaitę. Rungtyje iki 70 kg triumfavo kaunietė Augustina Markelionytė, kurios oponentė biržietė Gabrielė Sernaitė į ringą finalinėje kovoje neužlipo.

Tas pats scenarijus nutiko ir moterų iki 81 kg varžybose, kai tauragiškė Iveta Majauskaitė atsisakė kautis finale su savo kraštiete Iveta Lešinskyte.

Technika: šalies pirmenybėse Panevėžyje netrūko įspūdingų atakų. (S. Čirbos nuotr.)

Retino traumos

Vėliau į ringą lipo vyrai. Svorio kategorijos iki 57 kg finale kėdainietis Mindaugas Bankauskas aiškia persvara įveikė kaunietį Nedą Keršulį. Iki 60 kg rungties finale vienbalsiu teisėjų sprendimu triumfavo kaunietis Lukas Simonavičius, nurungęs marijampolietį Henriką Kuniauską.

Gilvinas Lukošiūnas iš Kauno iki 63,5 kg finale 3:1 pranoko kitą kaunietį Andriejų Lavrenovą ir trečią kartą tapo šalies čempionu. Kategorijos iki 67 kg finale jonavietis Alanas Plavko 4:1 įveikė kaunietį Laimoną Raibikį, neleisdamas pastarajam apginti Lietuvos čempiono vardo.

Visaginietis Aleksandras Trofimčiukas laimėjo iki 71 kg finale, 5:0 patiesęs kaunietį Eriką Laurikietį. Kaunui atstovaujantis Vytautas Balsys iki 75 kg rungties nugalėtoju tapo be kovos – jo varžovas Lukas Kamnevas finale nekovojo dėl traumos. Neįvyko ir dviejų kauniečių finalinė akistata iki 86 kg rungtyje – Aras Dudėnas tapo Lietuvos čempionu, nes Augustas Garmus į ringą kovoti neužlipo. Kategorijos iki 80 kg finale Lietuvos čempiono vardą trečią kartą iš eilės pelnė kaunietis Robertas Liorančas, 5:0 palaužęs vilnietį Eigirdą Kasmočių.

Bokso nepaliks

Paskutinėje turnyro akistatoje bokso mėgėjų laukė intriguojantis sunkiasvorių kauniečių susitikimas. Kategorijoje per 92 kg triumfavo Jonas Jazevičius, 4:1 nugalėję Algirdą Baniulį ir susigrąžinęs pernai prarastą Lietuvos čempiono vardą.

Kas toliau? Turiu savo klubą ir treniruoju, tad nuo bokso toli tikrai nepabėgsiu.

Rungtyje iki 92 kg Simonas Urbonavičius iš Kauno vienbalsiu teisėjų sprendimu pranoko vilnietį Darių Vaišnoravičių ir apgynė nugalėtojo titulą. Apdovanojant pastaruosius prizininkus buvo pagerbtas karjerą baigęs šios kategorijos daugkartinis čempionas T. Tamašauskas. Per savo karjerą vilnietis yra pasiekęs ir skambesnių tarptautinių pergalių. Pasaulio studentų universiadoje jis puošėsi bronzos medaliu, 2019 ir 2013 m. planetos suaugusiųjų pirmenybėse prasibrovė į pajėgiausių dalyvių dešimtuką.

„Labai smagu, kad likau nepamirštas ir turėjau galimybę atsisveikinti tokiu gražiu akcentu. Kas toliau? Turiu savo klubą ir treniruoju, tad nuo bokso toli tikrai nepabėgsiu“, – atviravo T. Tamašauskas.

Iššūkio nesulaukė

Lietuvos čempionėmis be kovų tapo tauragiškės Gerda Kutujevaitė (iki 48 kg) ir Rugilė Altaravičiūtė (iki 52 kg), kėdainiškė Gabrielė Ragoziūtė (iki 54 kg), klaipėdietė Ana Starovoitova (iki 60 kg) ir šilutiškė Agnė Kilpienė (virš 81 kg).

Tas pats likimas ištiko ir tituluočiausią šalies pirmenybių dalyvę Gabrielę Stonkutę. Šiemet pasaulio ir Europos čempione tapusi Kauno atstovė prie trofėjų kolekcijos pridėjo ir Lietuvos pirmenybių (iki 75 kg) auksą.

Vyrų įskaitoje turnyro nugalėtojais be konkurencijos tapo dviejų svorio kategorijų atstovai – Mantvydas Leonavičius iš Kalvarijos (iki 48 kg) ir marijampolietis Gabrielius Mačiulis (iki 51 kg).

Lietuvos bokso federacijos prezidento Dariaus Šalūgos teigimu, šalies čempionatas tapo pagrindiniu atrankos akcentu formuojant Lietuvos rinktines, atstovausiančias kitais metais vyksiančiose atrankos varžybose į 2024 m. Paryžiaus olimpiadą.