Šalies automobilių sporto veteranai Kauno rajone pasidžiaugė „mažuoju Dakaru“

 • Teksto dydis:

Savaitgalį Kauno rajone finišavo šalies automobilių sporto veteranų tradicinės slalomo – „Kauno rajono“ antrojo ir trečiojo etapų – lenktynės. ELTA jau skelbė, kad jas surengė Tarptautinė automobilių sporto veteranų asociacija (TASVA) kartu su Lietuvos automobilių sporto federacijos (LASF) senjorų komitetu ir partneriais – Lietuvos automobilių, Kauno automobilininkų bei Lietuvos „Porsche “ klubais.

Nors žiema ir vėl pašykštėjo laukto, galėjusio dovanoti dar didesnę intrigą lenktynėms sniego, dviejose aikštelėse prie Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos virė ne mažiau atkakli kova, kurioje sėkmę bandė ne tik automobilių sporto senjorai, bet ir rėmėjai, svečiai, istorinės technikos gerbėjai, žurnalistai.

Prie starto linijos išsirikiavo net 95 dalyviai. Tai, anot agentūros „Visus Bonus“ pranešimo, – šių varžybų, kurių istorija artėja prie garbingo pusės amžiaus jubiliejaus, masiškumo rekordas. Susibūrę draugėn veteranai prisiminė savo sportinę jaunystę, kartu įvairiose trasose praleistus gražiausius metus ir džiaugėsi, jog šių lenktynių, kurias dauguma taikliai vadina savo „mažuoju Dakaru“, turtinga istorija tebesitęsia.

„Toks gausus sportininkų būrys, kokio pavydėtų ir daugelis šalyje rengiamų automobilių sporto varžybų, tik patvirtina, jog kovinis jūsų entuziazmas dar neišsekęs, ir jūs tebesate kupini ryžto azartą transformuoti į greitas sekundes slalomo trasoje“, – sveikindamas susirinkusius ir varžybų organizatorius kalbėjo Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas.

Linkėdami sėkmės, renginio dalyvius sveikino LASF prezidentas Egidijus Janavičius, federacijos senjorų sporto komiteto pirmininkas Šarūnas Mažeika, LAK prezidentas Rolandas Dovidaitis, varžybas rengiančios TASVA direktorius Romualdas Mažuolis ir kiti.

Džentelmenai senjorai, kad varžybos neprailgtų, vienoms pirmųjų išbandyti trasą suteikė galimybę moterų įskaitos dalyvėms. Šįkart abiejose trasose dailiosios lyties atstovėms spartą demonstravo Viktorija Jakaitė, sugaišusi atitinkamai 43,77 ir 40,09 sek. Nugalėtoja pranoko antroje vietoje likusią Laimą Suchik bei trečiąją prizininkę Simoną Polonskytę. Ketvirtąja vieta buvo priversta tenkintis nuolatinė šių lenktynių dalyvė Meilė Pumerytė.

Anot slalomo organizatorių, mažai kas abejojo, jog VšĮ „Tapk laisvas“ grupėje pirmuoju smuiku grieš sportininkas iš Širvintų, daugkartinis tokių varžybų laimėtojas Algimantas Kojis, net kelis kartus laimėjęs ir prestižinių ralių „Aplink Lietuvą“ žmonių su negalia įskaitą. Prognozės pasitvirtino – A. Kojis įtikinamai dominavo abiejose trasose, pranokęs Povilą Valaskevičių bei trečiąją vietą užėmusį 83 metų veteraną Vladą Petrauską. Ketvirtas nemenkam savo džiaugsmui finišavo varžybų debiutantas Tadas Makūnas.

Dar 1980-aisiais pagamintą, tačiau atrodantį kaip vakar nuriedėjusį nuo konvejerio, „BMW 518“ tramdė istorinių automobilių klasikos gerbėjai Deivis Nenorta, Rolandas Grimaliauskas, Vytautas Klungis, Nauris Augulis ir Arvydas Kochanauskas. Pastarąjį ir lydėjo didžiausia sėkmė.

Bene daugiausia aplodismentų susilaukė vyriausias varžybų dalyvis 87-erių Vladislovas Šermukšnis, sporto meistrų veteranų įskaitoje užėmęs antrąją vietą, ir šios grupės laimėtojas, metais jaunesnis Algirdas Rymonis. Atkakliausia kova vyko gausiausioje, pirmojoje sporto meistrų veteranų, 12 dalyvių susilaukusioje grupėje, kurios narių amžius – nuo 60 iki 65 metų. Čia ir azarto, ir jaudulio būta daugiausia. Galbūt tik taip būtų galima paaiškinti, jog trečiojo etapo laimėtojas Genadijus Segalis antrajame tenkinosi tik ketvirtąja vieta. Lygiai toks pat likimas ištiko ir antrojo etapo laimėtoją Alfredą Štarą, kuris trečiajame tebuvo ketvirtas. Bene tolygiausiai lenktyniavo Gintautas Firantas, antrojo etapo varžybose finišavęs trečias, o trečiojo – viena pozicija aukščiau. O Gintarui Sadauskui sėkmingiau susiklostė antrojo etapo varžybos.

Vieną pagrindinių lenktynių trofėjų – docento, LASF garbės teisėjo Evaldo Čerškaus atminimo taurę, kurią tradiciškai steigia varžybų šeimininkės, Kauno rajono savivaldybės, meras V. Makūnas, išsivežė 76-erių Romualdas Baniulis, laimėjęs abu etapus. Buvo įteiktos ir dvi buvusio ilgamečio LASF prezidento, sporto meistro Sigito Alesiaus atminimo taurės (steigėjas – LASF prezidentas E. Janavičius). Pirmąja džiaugėsi A. Štaras, o kita – G. Segalis. TASVA direktorius R. Mažuolis viena savo teikiamų sporto meistro, šių varžybų iniciatoriaus Vidmanto Čiutelės atminimo taurių apdovanojo Regimantą Bindoką, o kita – paskutinio etapo laimėtoją Raimondą Gelžinį.

Veteranų slalomo dalyviai tradiciškai varžosi ir dėl miestų komandinės įskaitos nugalėtojų bei prizininkų titulų. Šįkart dėl jų kovojo 8 komandos, o įtikinamą pergalę šventė Kauno miesto pirmoji ekipa, laimėjusi abiejų etapų varžybas. Antrąją vietą iškovojo Vilniaus atstovai, o trečiąją pasidalijo Kauno miesto antroji ir Kauno rajono komandos.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių