R.Vartanovas: būsime pasirengę rimtoms kovoms

Artėjant Europos imtynių čempionatui, Lietuvos graikų-romėnų imtynių rinktinės treneris Ruslanas Vartanovas tvirtino, kad sportininkai ir treneriai atsakingai rengiasi varžyboms bei sieks nenuvilti savo gerbėjų.

„Čempionatas bus didžiulė atsakomybė tiek imtynininkams, tiek treneriams, tiek organizatoriams. Norisi, kad bendras darbas būtų vaisingas - sportininkai garbingai atstovautų savo šaliai ir gerbėjai nenusiviltų. Lengvų kelių neieškome, būsime pasirengę rimtoms kovoms, - sakė treneris. - Neseniai buvo pakeistos taisyklės. Tikimės, kad prie pakeitimų prisitaikysime greičiau nei potencialūs varžovai. Būsime atsparūs, ryžtingi, valingi ir pilni patriotizmo, atstovauti Lietuvai.“

R.Vartanovas nenorėjo prognozuoti čempionato rezultatų, tačiau pabrėžė tvirtai tikįs mūsų šalies imtynininkų galimybėmis kovoti dėl apdovanojimų.

„Treneriai negali netikėti tais sportininkais, su kuriais išeina į kovą. Iš atletų visada tikimės aukščiausių asmeninių rezultatų ir bendrų komandos pasiekimų. Trenerių darbą geriausiai atspindi auklėtinių rezultatai. Tikimės, kad sportininkai tai supranta, - kalbėjo R.Vartanovas. - Namuose ir sienos padeda. Šis renginys kai kuriems iš rinktinės narių, dalyvavusių 2005 metų pasaulio jaunimo čempionate, suteiks psichologinio pasitikėjimo savimi. Tai, kad čempionatas vyks Lietuvoje, labai palanku rinktinei. Tikimės, kad mums padės ir žiūrovų palaikymas.“

Lietuvos graikų-romėnų imtynių komanda kovo 11-ąją išvyko į treniruočių stovyklą Ukrainoje, iš kurios grįš kovo 20-ąją. Po jos bus paskelbta galutinė rinktinės, dalyvausiančios Europos pirmenybėse, sudėtis.

„Galutinė sudėtis paaiškės praėjus visiems pasirengimo etapams. Po stovyklos įvertinsime sportininkų fizinę ir psichologinę būklę. Norime, kad Lietuvai atstovautų pajėgiausi sportininkai“, - teigė R.Vartanovas.

„Kai kuriose svorio kategorijose yra ryškūs favoritai, kurie neturi lygiaverčių konkurentų. Svorio kategorijoje iki 120 kg kovos Pekino olimpinių žaidynių bronzos medalio laimėtojas Mindaugas Mizgaitis. Iki 60 kg Svajūnas Adomaitis kol kas neturi pamainos. Svorio kategorijoje iki 84 kg ryškus favoritas yra Vladislavas Lukoševičius. Jam tai bus vienas iš atsakingiausių startų, nes jis turi mažiausiai patirties, atstovaudamas rinktinei oficialiose varžybose, - pasakojo treneris. - Svorio kategorijoje iki 55 kg yra keli jauni sportininkai, kuriems dar negalime kelti aukštų reikalavimų. Jiems čempionatas bus puiki galimybė pakelti savo meistriškumo lygį bei išbandyti jėgas su suaugusiais. Kitose svorio kategorijose konkuruoja atletai, kurie pagal meistriškumą ir patirtį yra lygiaverčiai.“

Paskutinėmis dienomis prieš čempionatą sportininkai treniruosis Vilniuje. Prie jų prisijungs Moldovos ir Izraelio rinktinės bei po kelis Latvijos ir Rusijos atstovus.

Europos imtynių čempionatas vyks kovo 31-ąją - balandžio 5-ąją Vilniuje, „Utenos“ arenoje. Čempionate laukiama daugiau nei 400 sportininkų iš 39 šalių.

Lietuvai Senojo žemyno pirmenybėse atstovaus 19 imtynininkų - po septynis dalyvaus graikų-romėnų ir laisvųjų imtynių varžybose, penkios mūsų šalies atstovės išbandys jėgas moterų turnyre.

Mūsų šalies sportininkai Europos graikų-romėnų čempionatuose yra pelnę tris bronzos medalius - 2005 metų pirmenybėse Bulgarijoje trečiąsias vietas užėmė L.Adomaitis (iki 84 kg) ir Mindaugas Ežerskis (96 kg), o po dvejų metų vėl Bulgarijoje vykusiose pirmenybėse bronzos apdovanojimu pasipuošė Valdemaras Venckaitis (74 kg).


Šiame straipsnyje: imtynėseuroposčempionatas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių