Rusijos ir Baltarusijos paraatletai šalinami, lietuviai nori griežtesnių sankcijų

  • Teksto dydis:

Karo Ukrainoje agresorių Rusijos ir Baltarusijos nacionaliniai paralimpiniai komitetai negalės registruoti sportininkų Tarptautinio paralimpinio komiteto organizuojamose varžybose.

Tokį sprendimą trečiadienį priėmė Tarptautinio paralimpinio komiteto valdyba.

„Valdyba buvo vieninga ir dar kartą pasmerkė Rusijos ir Baltarusijos vyriausybes dėl grubaus Olimpinių paliaubų principo pažeidimo. Šie Rusijos ir Baltarusijos veiksmai atnešė karą į paralimpinį judėjimą, taip tiesiogiai suduodami smūgį judėjimo nariams ir paraatletams“, – laiške Tarptautinio paralimpinio komiteto nariams dėstė organizacijos prezidentas brazilas Andrew Parsonsas.

Sprendimas galios dešimties sporto šakų, kuruojamų Tarptautinio paralimpinio komiteto, varžyboms. Rusai ir baltarusiai negalės būti registruojami lengvosios atletikos, plaukimo, šaudymo, sunkiosios atletikos, sportinių šokių, ledo ritulio, snieglenčių, biatlono ir slidinėjimo varžybose.

Tarptautinio paralimpinio komiteto sankcionuotose varžybose negalės dirbti teisėjai iš šalių agresorių, taip pat klasifikatoriai – specialistai, sprendžiantys, kuriai klasei pagal negalią priskiriami sportininkai.

Vis dėlto, pasak A.Parsonso, Rusijos ir Baltarusijos nacionaliniai paralimpiniai komitetai lieka Tarptautinio paralimpinio komiteto nariais ir suspenduojami arba šalinami nebus, pranešė Lietuvos paralimpinis komitetas.

Valdybos sprendimas neregistruoti rusų ir baltarusių tarptautinėse varžybose yra neterminuotas ir gali būti pakeistas, atsižvelgiant į politinę situaciją.

„Neregistruoti Rusijos ir Baltarusijos sportininkų tarptautinėse varžybose – teisingas sprendimas. Vis dėlto manome, kad reikia dar daugiau. Šalių agresorių nacionaliniai paralimpiniai komitetai kol kas išsaugo visaverčių tarptautinio paralimpinio judėjimo narių teises.

Turime aiškiai pasakyti, kad agresoriams nėra vietos tarptautinėje bendruomenėje, kalbant apie visas sritis, įskaitant sportą, kuris Rusijoje ir Baltarusijoje yra propagandos įrankis.

Konsultuojamės su kaimyninėmis šalimis, ką galime padaryti, kad sankcijos būtų dar griežtesnės“, – sakė Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas Mindaugas Bilius.

Rusijos ir Baltarusijos sportininkams nebuvo leista dalyvauti kovo 4-13 d. vykusiose Pekino žiemos paralimpinėse žaidynėse.

Lietuvos paralimpinis komitetas, kartu su Latvijos, Estijos ir Lenkijos nacionaliniais komitetais, Pekino žaidynių išvakarėse pirmieji pareikalavo Rusijos ir Baltarusijos sportininkų šalinimo varžybų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių