Rankinio taurėje triumfavo Kauno rajono ir Vilniaus komandos

Lietuvos rankinio federacijos (LRF) taurės finaluose triumfavo Kauno rajono „Cascada-HC Garliava SM“ ir Vilniaus „Šviesos“ ekipos.

Pirmosios dėl savojo trofėjaus kovą pradėjo Vilniaus „Eglė“ ir „Cascada-HC Garliava SM“. Jau pirmajame rungtynių kėlinyje pirmaujanti komanda keitėsi net keliskart, tačiau puikiai paskutinėmis kėlinio minutėmis sužaidusios vilnietės prieš pertrauką susikūrė 2 įvarčių pranašumą – 18:16. Antrajame kėlinyje vilnietėms buvo pavykę padidinti pranašumą iki 4 (22:18), tačiau tuomet Garliavos rankininkės spurtavo ir netrukus jau buvo priekyje – 25:24. Per likusį laiką Kauno rajono merginos apsukų nemažino ir mače finišavo galingai – 34:28.

Kauno rajono komanda, papildžiusi savo trofėjų lentyną LRF taure, šiuo metu savo kolekcijoje turi visus tris pagrindinius moterų rankinio trofėjus – LRF taurę bei supertaurę ir LMRL titulą.

Finale naudingiausios žaidėjos titulą Garliavos komandoje gavo Kamilė Bušaitė, kuri įmetė 11 įvarčių, 10 pridėjo Karolina Sparnauskaitė. Vilniaus klube naudingiausia buvo Daiva Aleksandravičiūtė, surinkusi 10 įvarčių, 5 pridėjo Greta Sadauskaitė.

Vyrų finale susitiko šiuo metu ir Lietuvos rankinio lygoje pirmaujančios Klaipėdos „Dragūno“ ir „Šviesos“ ekipos. LRF taurę gynusi „Dragūno“ ekipa pirmajame kėlinyje didesnę dalį laiko vijose ir po 30 minučių „Šviesa“ turėjo minimalų pranašumą – 12:11. Po pertraukos „Dragūnas“ gana greitai išsiveržė į priekį (15:14), tačiau padidinti atotrūkio neįstengė. Įpusėjus kėliniui „Šviesa“ vėl buvo priekyje (25:23), tačiau likus 10 minučių vėl buvo lygu – 26:26. Vis dėlto didžiąją dalį rungtynių priekyje buvusi „Šviesa“ sugebėjo spurtuoti ir lemiamoje atkarpoje. Solidžiau lemiamas atakas sužaidę vilniečiai šventė pergalę 31:29.

Naudingiausiu „Šviesos“ žaidėju pripažintas vartininkas Edmundas Pelėda, kuris atrėmė net 46 procentus varžovų metimų. Rezultatyviausias Vilniaus komandoje buvo Karolis Antanavičius – 10 įvarčių, surinko Šarūnas Ugianskis.

Klaipėdos ekipai 7 surinko Gytis Šmantauskas, 6 pridėjo Žanas Gabrielius Virbauskas, o naudingiausiu pripažintas buvo 5 pelnęs Laurynas Simonavičius.

„Šviesa“ LRF taurę iškovojo po 7 metų pertraukos, pastarąjį kartą vilniečiai taurės varžybose triumfavo 2013 metais, o moterų taurę iškovojusi Garliavos ekipa, iškovota taure džiaugėsi 2011 metais.