R. Navardauskas Turkijoje iškovojo trečią vietą ir tapo geriausiu sprinteriu

Turkijoje surengtose daugiadienėse dviračių lenktynėse „Tour of Cappadocia“ (UCI II kategorija) Lietuvos rinktinės narys Ramūnas Navardauskas užėmė trečią vietą. Už tai jam atiteko 25 pasaulio reitingo taškai. Ramūnas tapo geriausiu lenktynių sprinteriu.

Varžybas laimėjo ir 40 pasaulio reitingo taškų pelnė Kazachstano dviratininkas Aleksandras Ovsianikovas („Vino – Astana Motors“). Antrą vietą užėmė turkas Mustafa Sayaras („Salcano Sakarya“, +1.06).

R.Navardauskas nuo nugalėtojo atsiliko 1 min. 20 sek. Rojus Adomaitis užėmė 32-ą, Justas Beniušis – 42-ą, o Mantas Januškevičius – 45-ą vietas. Alanas Marcinkėnas ir Kasparas Punkrys lenktynių nebaigė. Iš 63 startavusių dviratininkų klasifikuota 50.

R.Navardauskas taškų klasifikacijoje iškovojo pirmą vietą. Už tai jam atiteko žali marškinėliai, skiriami geriausiam sprinteriui. Ramūnas surinko 46 taškus. Jis artimiausią savo varžovą aplenkė 13 taškų. „Kalnų karaliaus“ klasifikacijoje R.Navardauskas užėmė trečią vietą.

Komandų įskaitoje Lietuvos rinktinė, kurią sudarė „Bahrain Merida“ komandos narys R.Navardauskas ir penki jaunimo komandos „Klaipėda“ atstovai, užėmė antrą vietą. Nugalėjo „Vino – Astana Motors“ iš Kazachstano.

R.Navardauskas šiose lenktynėse iš viso pelnė 27 pasaulio reitingo taškus.

Paskutinį, trečiąjį, etapą sekmadienį laimėjo turkas Onuras Balkanas („Torku Seker Spor“). Jis 114 km nuvažiavo per 2 val. 45 min. 29 sek. (vid. greitis – 41,33 km/h). Antras finišavo Latvijos rinktinės narys Erikas Tomas Gavaras (+3 sek.), o trečias – R.Navardauskas (+8 sek.). R.Adomaitis (+16 sek.) užėmė 13-ą vietą.

M.Januškevičius tarpiniame sprinto finiše (50 km) buvo antras, o R.Navardauskas tarpiniame kalnų finiše (86,3 km) užėmė trečią vietą.