„Challenger“ turnyro čempionu tapęs R. Berankis: aikštėje turėjau atiduoti viską

Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis sekmadienį iškovojo 13-ą Teniso profesionalų asociacijos (ATP) „Challenger“ serijos trofėjų karjeroje. Jis nugalėjo Vankuveryje (Kanada) vykusiame turnyre „Odlum Brown Van Open“.

Po šios pergalės R. Berankis susilaukė dėmesio ir oficialioje ATP interneto svetainėje.

„Karščiausias ATP „Challenger“ turo žaidėjas pridėjo dar vieną titulą į savo trofėjų lentyną. R. Berankis iškovojo pergalę „Van Open“ turnyre, pelnydamas ketvirtą šios serijos trofėjų šiais metais“, – rašoma ATP puslapyje.

Finale lietuvis per 2 val. 3 min. 6:3, 5:7, 6:4 nugalėjo 30-metį Taivano atstovą Jasoną Jungą (121-oji pasaulio raketė).

29-erių metų R. Berankis šiame mače atliko keturis neatremiamus padavimus, o jo varžovas – šešis. Abu tenisininkai padarė po dvi dvigubas klaidas.

„Šis mačas nebuvo taip kontroliuojamas kaip ankstesni. Antrajame rate ir pusfinalyje nuo pirmojo taško jaučiau, kad kontroliuoju susitikimus. Finale pirmas setas buvo kontroliuojamas, bet antrasis bus nekoks, todėl ir pralaimėjau, – kalbėjo R. Berankis. – Turėjau viską atiduoti aikštėje, kad laimėčiau finalą. Tai buvo tikrai sunkus mačas. Jasonas žaidė iš tiesų puikiai“.

R. Berankis šiemet laimėjo visus keturis žaistus „Challenger“ turnyrų finalus, o jo pergalių-pralaimėjimų santykis šiuose turnyruose yra 24-3.

Anksčiau šiemet lietuvis laimėjo „Challenger“ serijos turnyrus Prancūzijoje, Kanadoje ir Pietų Korėjoje. Dabar R. Berankis ruošis prestižiniam „US Open" turnyrui JAV.

Pasaulio reitinge pakilo į 70-ąją vietą

Teniso profesionalų asociacijos (ATP) reitingų lentelėje lietuvis R. Berankis iš 76-osios vietos pakilo į 70-ąją.

ATP „Challenger“ turnyrą Vankuveryje sekmadienį laimėjęs 29-erių metų Lietuvos tenisininkas turi 857 taškus.

27-erių metų Laurynas Grigelis (86 tšk.) iš 399-osios pozicijos nukrito į 404-ąją. 25-erių metų Julius Tverijonas (13 tšk.) yra 906-as.

Pirmauja serbas Novakas Djokovičius (11 685 tšk.). Antrąją vietą užima ispanas Rafaelis Nadalis (7945 tšk.), trečiąją - šveicaras Rogeris Federeris (6950 tšk.).

ATP „Masters“ turnyrą Sinsinatyje (JAV) laimėjęs rusas Daniilas Medvedevas (4195 tšk.) iš aštuntosios pozicijos šoktelėjo į penktąją.