Prieš rinkimus palaimino naują lygą

Birželio pradžioje Kaune turėtų vykti Lietuvos rankinio federacijos rinkimų ir ataskaitos konferencija. Joje bus ne tik nubrėžtos vienos populiariausių sporto šakų ateities gairės, bet ir renkama šalies federacijos vadovybė. Prieš šį renginį dabartiniai vadovai įsirašė naudingą darbą.

 

Lietuvos, Latvijos ir Estijos rankinio federacijos sutarė dėl naujo formato Baltijos lygos varžybų. Buvo įsteigta nauja asociacija, kuri vienys stipriausias Baltijos regiono rankinio ekipas. Pasak federacijos, pagal priimtą formatą naujoje lygoje varžysis po 4 stipriausias kiekvienos šalies ekipas.

LRF generalinis sekretorius Miglius Astrauskas pripažino, jog iki šiol gyvavusi rengiono lyga pastaruoju metu stagnavo bei neskatino konkurencijos. Jis vylėsi, kad lygai pavyks lygiuotis į Pietryčių lygos pavyzdį ir taip kelti rankinio kokybę Baltijos šalyse. Priminsime, jog šiemet stipriausias Lietuvos klubas Klaipėdos "Dragūnas" pasiekė Baltijos lygos ketvirtfinalį, kurio pirmąjį mačą Estijoje su Polvos „Serviti“ klubu laimėjo 29:28. Atsakomoji dvikova turėjo vykti Klaipėdoje, bet jos dėl koronaviruso grėsmės buvo atšaukta, o lygos pirmenybės nutrauktos neskelbiant nugalėtojų.

„Baltijos lyga turi puikią ir seną istoriją. Tai yra seniausias regioninis turnyras visoje Europoje, kuriam pradžia duota buvo 1993 metais. Nuo pat pradžios lygoje varžėsi Lietuvos, Latvijos, Estijos, Rusijos, Baltarusijos, Ukrainos, Suomijos ir net Grenlandijos klubai. Deja, anksčiau ši lyga Europos rankinio federacijos nebuvo laikoma oficialia.

Manau, kad pavyzdžiu turėtų būti SEHA lyga, kuri šiuo metu yra vieną iš 5 stipriausių lygų Europoje. Tuo tarpu Baltijos pirmenybės pastaruosius metus buvo stagnacijoje. Klubai neteikė šiai lygai prioriteto, o žaidimas joje buvo tapęs formalumu. Todėl tikslas yra sukurti lygą su stipriomis marketingine bei komunikacine pusėmis, aiškiu varžybų kalendoriumi ir gera vadyba.

Pirmosios kalbos dėl lygos kūrimo prasidėjo dar prieš kelis metus. Tuomet Estijoje įvyko pirmasis visų šalių susitikimas. Ten buvo įsteigta Baltijos šalių rankinio asociacija.

Tikimės, kad ši lyga suteiks daugiau tarptautinės rungtynių patirties mūsų žaidėjams ir vėliau tai atsispindės ir rinktinių rezultatuose.

Pagrindinis tikslas, jog ir klubai taptų profesionalesni, o lyga stengsis padėti klubams progresuoti ir gauti finansinę naudą. Rankinis visose trijose šalyse turi sugebėti konkuruoti su kitomis sporto šakomis“, – teigė M.Astrauskas.

Latvijos rankinio federacijos generalinis sekretorius Guntis Ciematnieks pritarė M.Astrausko išsakytoms mintims.

 „Pagrindinis tikslas yra paversti rankinį, kuo patrauklesniu sportu visame regione. Dirbdami kartu galėsime kelti bendrą rankinio lygį visose šalyse drauge“, – teigė Latvijos rankinio federacijos generalinis sekretorius.

Estijos rankinio federacijos generalinė sekretorė Pirje Orasson atkreipė dėmesį tai, kad lygos kūrimas yra tik vienas iš tolimesnių bendradarbiavimo žingsnių.


Šiame straipsnyje: Rankinisbaltijos lyga

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių