Quantcast

Prieš pasaulio čempionatą oreivis T. Gegevičius išbandė jėgas su elitiniais pilotais

  • Teksto dydis:

Jau šeštadienį Slovėnijoje prasidės 24-asis pasaulio karšto oro balionų čempionatas, kuriame varžysis net šeši Lietuvos oreiviai.

Lietuvos garbę svarbiausiose sezono varžybose gins Vytautas Junevičius, Vytas Kerdokas, Rimas Kostiuškevičius, Martynas Lyčius, Dovydas Vaitkevičius bei Tadas Gegevičius. Tai bus viena didžiausių delegacijų tarp visų šalių. Aštuonis oreivius turės amerikiečiai, po šešis – šveicarai, britai ir australai.

Visai greta – Austrijoje – savaitgalį finišavo šios šalies nacionalinės karšto oro balionų pirmenybės. Jose varžėsi ir T. Gegevičius, rašoma pranešime spaudai.

Sportininkai Austrijoje atliko 22 užduotis. Per jas T. Gegevičius surinko 13 485 taškus. Tai leido užimti 13-ą vietą tarp 41 oreivio.

„Pasirodymą Austrijos čempionate vertiname teigiamai. Jis buvo pasiruošimo pasaulio čempionatui dalis, todėl atidirbinėjome kai kuriuos taktinius dalykus, kurie turėjo įtakos galutiniam rezultatui. Taipogi nepavyko išvengti ir keleto klaidų, kurias stengsimės ištaisyti artimiausiose varžybose“, – sakė T. Gegevičius.

Oreivis atskleidžia, kad Austrijos čempionatas vyko Stirijos regione. Toje pačioje zonoje, tik jau kitoje valstybėje vyks ir planetos pirmenybės.

„Reljefas ir skraidymo sąlygos bus tikrai labai panašios. Pilotai, ruošdamiesi atsakingoms varžyboms, dažniausiai renkasi kuo artimesnes sąlygas būsimam startui, todėl dauguma pasaulio čempionato dalyvių startavo Austrijoje“, – kalbėjo T. Gegevičius.

Dalyvių sąrašas Austrijos čempionate buvo išties solidus. Nugalėtoju tapo tituluotas britas Dominicas Barefordas (18 298 tšk.). Antrąją vietą užėmė austras Danielis Kusterniggas (17 374 tšk.), trečiąją – australas Edwardas Saundersas (16 207 tšk.).

„Kai dalyvaujama varžybose su stipriais varžovais, visąlaik įgaunama teigiama patirtis. Ir taktiniai sprendimai, ir jų priėmimo greitis – visada yra ko išmokti iš stiprių priešininkų. Taipogi teisėjavimas varžyboms, kai varžybų direktorius yra antras pagal pasaulinį reitingą pilotas, duoda savo žavesio“, – neslėpė T. Gegevičius.

Lietuvos oreivis pasaulio čempionate tikisi prasibrauti į pajėgiausiųjų dešimtuką.

„Pasiruošimą čempionatui vertinu 5 iš 10. Šiemet buvo sudėtingi metai, orai nelepino varžybų organizatorių, todėl buvo sudėtinga pilnavertiškai pasiruošti“, – prisipažino lietuvis.

T. Gegevičius pridūrė, kad teigiamas rezultatas būtų jei visi Lietuvos rinktinės nariai aplenktų 2/3 varžovų, kas leistų tikėtis gausios delegacijos ir 2023 metų pasaulio čempionate Vengrijoje.NAUJAUSI KOMENTARAI

Tadas

Tadas portretas
Zmogelis genamas vejo oreivis? Tada sudas plaukiantis pasroviui jureivis, o didzejus muzikantas.
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių