Plaukimo varžybose Barselonoje – R. Meilutytės sidabras ir A. Šidlausko bronza

Barselonoje (Ispanija) baigiasi antrasis tarptautinių „Mare Nostrum“ varžybų etapas. Ketvirtadienį sidabro medalį moterų 50 m plaukimo krūtine rungties A finale iškovojo kaunietė Rūta Meilutytė, praneša Lietuvos plaukimo federacija.

26-erių lietuvę, kuri finišavo per 30,40 sek., finaliniame plaukime aplenkė tik Pietų Afrikos Respublikos atstovė Lara Van Niekerk (30,21 sek.). Atkaklioje kovoje bronzą iškovojo vos 0,02 sek. lėčiau už Lietuvos sportininkę plaukusi britė Imogen Clark (30,42 sek.).

Į finalą mūsų šalies plaukikė pateko trečiuoju rezultatu (31,08 sek.).

R. Meilutytei iki šiol priklauso šios rungties „Mare Nostrum“ varžybų rekordas (29,88 sek.). Greičiausiai per savo karjerą kaunietė yra plaukusi pernai Europos čempionate Romoje, kai užfiksavo 29,44 sek. rezultatą.

Vyrų 100 m plaukimo krūtine rungtyje bronzos medalį iškovojo Andrius Šidlauskas.

26-erių panevėžietis distanciją įveikė per 1 min. 1,30 sek. ir nusileido tik lenkui Janui Kalusowskiui (1.01,01 min.) ir italui Nicolo Martinenghi (59,98 sek.), vieninteliam nuotolį įveikusiam greičiau nei per minutę.

Tarp visų 55 atrankos dalyvių lietuvio ryte užfiksuotas rezultatas buvo geriausias – 1.01,07 min.

Asmeninis A. Šidlausko šios rungties rekordas yra 59,12 sek., o olimpinis normatyvas – 59,49 sek.

Varžybas kartu organizuoja Katalonijos plaukimo federacija ir Sant Andreu plaukimo klubas.

Visi trys „Mare Nostrum“ etapai yra įtraukti į oficialų „World Aquatics“ kalendorių, tad varžybų dalyviai juose gali vykdyti normatyvus į šių metų pasaulio čempionatą bei kitais metais vyksiančias vasaros olimpines žaidynes Paryžiuje.

Tiek R. Meilutytė, tiek A. Šidlauskas jau yra užsitikrinę vietas šių metų pasaulio čempionate.

Olimpinius normatyvus vieninteliai iš Lietuvos plaukikų kol kas yra įvykdę Danas Rapšys (200 ir 400 m laisvu st.) ir R. Meilutytė (100 m krūtine).

Trečiasis ir paskutinis „Mare Nostrum“ varžybų etapas vyks šį savaitgalį (gegužės 20-21 d.) Monake. Ten turėtų pasirodyti A. Šidlauskas ir Daniil Pancerevas.