Pasaulio čempionė R. Meilutytė: po plaukimo galvojau apie Ukrainą

„Labai gerai, kad padariau pertrauką ir į viską pažvelgiau iš kitos perspektyvos. Dabar turiu naują požiūrį į plaukimą ir turiu šią laisvę“, – šypsojosi Rūta Meilutytė. 25-erių kaunietė pasaulio čempionate skambiai grįžo į plaukimo sostą – prie anksčiau iškovotos bronzos savaitgalį pridėjo tauriausios prabos medalį.

Neatsilaikė ir rekordininkė

„Esu dėkinga savo kūnui, kad galėjau tai padaryti ir vėl tuo pasidžiaugti. Laimėti yra nuostabu. Man tai reiškia daug“, – po pergalės Budapešte kalbėjo R. Meilutytė.

Lietuvos rinktinės lyderė šeštadienio vakarą triumfavo 50 m krūtine rungties finale. Ji distanciją įveikė per 29,70 sek., aplenkdama pasaulio rekordininkę, septyniolikmetę italę Benedetta Pilato (29,80 sek.), kuriai atiteko sidabras, ir Larą van Niekerk (29,90 sek.) iš Pietų Afrikos Respublikos, kuri džiaugėsi bronza.

R. Meilutytei tai buvo pirmas pasaulio čempionato auksas šioje rungtyje. 2013 m. pirmenybėse ji iškovojo sidabrą, o 2015 m. ir 2017 m. užėmė ketvirtąsias vietas.

Pirmenybėse Vengrijoje ketvirtą vietą užėmė kinė Qianting Tang (30,21 sek.), penktą – vokietė Anna Elendt (30,22 sek.), o šeštą – estė Eneli Jefimova (30,25 sek.).

Titulą gynusi Lilly King sienelę palietė tik septinta (30,40 sek.), o aštunta finale atplaukė brazilė Jhennifer Conceicao (30,45 sek.).

Įdomu, kad atrankos plaukime R .Meilutytė buvo užėmusi tik šešioliktą vietą (31,02 sek.) ir vos pateko į pusfinalį. Pusfinalyje plaukė žymiai greičiau ir į finalą pateko su antruoju rezultatu (29,97 sek.).

Šių metų čempionate Budapešte R. Meilutytė laimėjo ir bronzos medalį 100 m plaukime krūtine.

Pakeitė požiūrį

Ne visi šiais laikais turi galimybę plaukti. Mano mintys yra su Ukraina ir po plaukimo apie tai aš galvojau.

„Būčiau buvusi laiminga bet kokiu rezultatu. Grįžau prie esmės – mylėti šį sportą. Man rezultatas nėra kažkas, dėl ko nerimauju, – aiškino lietuvė. – Dabar man tai nėra taip rimta, esame čia tam, kad pasidžiaugtume, jog mūsų kūnai gali padaryti tokius dalykus.“

Čempionė pabrėžė, kad net triumfo akimirką negali pamiršti pastarųjų mėnesių įvykių, svarbesnių už sporto pergales.

„Ne visi šiais laikais turi galimybę plaukti. Mano mintys yra su Ukraina ir po plaukimo apie tai aš galvojau. Esu dėkinga, kad galiu tai daryti, galiu gyventi laisvoje šalyje ir galime laisvai kalbėti. Kol mes čia džiaugiamės, Rusija puola Ukrainą ir tai labai liūdina, priverčia dar labiau vertinti šį momentą“, – pabrėžė ji.

Į olimpą sugrįžusią R. Meilutytę pasveikino aukščiausi mūsų šalies politikai.

„Jūsų talentas, užsispyrimas ir darbštumas atnešė puikią pergalę tiek jums pačiai, tiek ir visai Lietuvai. Įrodėte, kad nėra nieko neįmanomo. Galima įveikti viską: nuovargį, varžoves, save – ir vėl tapti geriausia pasaulyje“, – rašoma Prezidento Gitano Nausėdos sveikinime.

Pamoka: R. Meilutytė aplenkė ir naująją žvaigždutę – septyniolikmetę pasaulio rekordininkę B. Pilato (kairėje) / Scanpix nuotr.

Sekėsi ne visiems

Ne visiems lietuviams Vengrijoje sekėsi taip gerai, kaip lyderei. Kombinuoto plaukimo estafetės 4 po 100 metrų komanda (Erikas Grigaitis, Andrius Šidlauskas, Deividas Margevičius ir Danas Rapšys) neįveikė atrankos barjero. Mūsų šalies atstovai buvo diskvalifikuoti, nes A. Šidlauskas startavo per anksti. Lietuviai distancijoje užtruko 3 min. 37.66 sek. ir, užimdami penkioliktą vietą, nebūtų patekę į finalą, bet jų laikas nebuvo įtrauktas į oficialų protokolą.

Budapešte dėl klaidos buvo diskvalifikuota ir kita Lietuvos komanda – mišrios estafetės ketveriukė (D. Margevičius, E. Grigaitis, R. Meilutytė ir Kotryna Teterevkova).

Kylančia Lietuvos plaukimo žvaigžde vadinama K. Teterevkova savo pasiekimais Vengrijoje liko arčiausiai R. Meilutytės. 20-metės vilnietės kraityje – 5-oji vieta 200 m plaukimo krūtine nuotolyje, 12-a analogiškoje 100 m distancijoje ir 22-a vieta 50 m rungtyje. Finale kovėsi ir Andrius Šidlauskas, 100 m plaukimo krūtine rungtyje užėmęs 8-ąją vietą. Vienam vyrų ekipos lyderių Danui Rapšiui (200 m ir 400 metrų laisvuoju stiliumi) parodyti savo gebėjimus Budapešte sutrukdė traumos. Bendroje rinktinių įskaitoje Lietuva užėmė tryliktą vietą.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių