Plaukikas D. Rapšys pasaulio taurės varžybose iškopė į dar vieną finalą

Tokijuje (Japonija) vykstančio pirmojo pasaulio plaukimo taurės etapo vyrų 100 m plaukimo laisvuoju stiliumi atrankos varžybose šeštadienį lietuvis Danas Rapšys užėmė aštuntąją vietą ir pateko į finalą.

Mūsiškis nuotolį įveikė per 49,51 sek.

Greičiausiai atrankoje plaukė amerikietis Blake'as Pieroni (48,31 sek.).

Tadas Duškinas liko 34-as (51,08 sek.).

Atrankos varžybose dalyvavo 50 plaukikų, į finalą pateko aštuoni sportininkai.

50 m plaukimo nugara atrankos varžybose (39 dalyviai) D. Rapšys pasidalijo 15-ąją vietą su japonu Yuuma Edo (26,11 sek.).

D. Rapšys penktadienį pagerino pasaulio taurės varžybų rekordą ir laimėjo 400 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtį.

50 m plaukimo krūtine atrankoje (48 dalyviai) Giedrius Titenis užėmė devintąją vietą (27,64 sek.). Iki aštuntosios pozicijos ir kelialapio į finalą lietuviui pritrūko 0,01 sek.

Andrius Šidlauskas šioje rungtyje liko 14-as (27,90 sek.).

200 m kompleksinio plaukimo atrankoje (38 dalyviai) A. Šidlauskas buvo dešimtas (2.03,07).

FINA pasaulio plaukimo taurės etapai vyks trijuose regionuose - Azijoje, Europoje ir Viduriniuosiuose Rytuose. Iš viso plaukikus priims septynių šalių miestai. Sportininkai šiųmetinėje taurėje išsidalins 2,5 mln. JAV dolerių (apie 2,24 mln. eurų) prizų fondą. Visi etapai vyks 50 m baseine, o plaukikai varžybų metu turės galimybę įvykdyti kvalifikacinius normatyvus į kitų metų Tokijo olimpines žaidynes