Paskutinis metų topas: ryškiausios pergalės Lietuvos sporte (2 dalis)

2012-eji metai Lietuvos sportui buvo labai sėkmingi. Šiais, olimpiniais metais, Lietuvos sportininkai parvežė krūvą apdovanojimų ne tik iš olimpinių žaidynių, bet ir iš įvairiausių aukščiausio rango Europos ir planetos pirmenybių. Pergalėmis džiugino ir jaunieji šalies sportininkai.

Siūlome prisiminti didžiausias 2012-ųjų metų Lietuvos sporto pergales.

Baidarių ir kanojų irklavimas

2012-ieji metai sidabrinėmis raidėmis įrašyti į Lietuvos kanojų irklavimo istoriją. 26-erių metų kanojininkas Jevgenijus Šuklinas iškovojo sidabro medalį Londono olimpinių žaidynių 200 m distancijoje.

Daugkartinis pasaulio ir Europos čempionatų prizininkas distancijos pradžioje kiek atsiliko nuo lyderių, tačiau galingas jo finišas leido iškovoti sidabro medalį.

Taip pat šiemet vasarą Zagrebe (Kroatija) vykusiame Europos čempionate J.Šuklinas iškovojo sidabro medalį.

Savo dominavimą Europos čempionatuose pratęsė ir Lietuvos dvivietė kanoja Raimundas Labuckas ir Tomas Gadeikis, dar kartą pelnę aukso medalius. Tiesa, olimpinėje distancijoje jie nepelnė kelialapio į Londoną.

Europos jaunių vicečempionu tapo kanojininkas Henrikas Žustautas.

Dviračių sportas

Lietuvos dviračių sportui šie metai įstrigs ne tik dėl laimėjimų, bet ir neišsipildžiusių vilčių. Londono olimpinėse žaidynėse dalyvavo vienintelė treko atstovė Simona Krupeckaitė, tačiau jai nepavyko pateisinti dėtų vilčių ir, užėmusi 5 ir 7 vietas, liko be olimpinio medalio.

Itin sėkmingai lietuviai pasirodė Europos čempionate, kuris vyko Panevėžyje. S.Krupeckaitė iškovojo aukso medalį keirino rungtyje, bronzą – sprinte, o su Gintarė Gaivenyte triumfavo komandiniame sprinte. Komandinėse persekiojimo lenktynėse triumfavo Aušrinė TrebaitėVaida Pikauskaitė ir Vilija Sereikaitė, o A.Trebaitė dar pridėjo sidabro medalį ir daugiakovės rungtyje. Vyrų daugiakovės varžybose puikų sidabro medalį pelnė Gediminas Bagdonas.

Įvairiose plento lenktynėse sėkmingai pasirodė ir keliuose etapuose pergales šventė Aidis Kruopis, G.Bagdonas, Evaldas Šiškevičius. Tuo tarpu Ramūnas Navardauskas du etapus vilkėjo prestižinių „Giro d‘Italia“ lenktynių lyderio marškinėlius.

Krepšinis

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė šiais metais sėkmingai įveikė olimpinį atrankos barjerą Venesueloje ir pratęsė savo tradiciją dalyvauti olimpinėse žaidynėse. Deja, Londone Lietuvos rinktinė nepratęsė tradicijos patekti bent į pusfinalį ir pasirodymą baigė ketvirtfinalyje.

Tradiciškai medalius skynė jaunieji Lietuvos krepšininkai. Kazio Maksvyčio treniruojami 20-mečiai laimėjo Europos čempionatą ir pabaigė savo jaunimo karjerą iškovoję visus įmanomus trofėjus. Lietuvos jaunių vaikinų rinktinė iškovojo Europos čempionato sidabro medalius.

Vilniaus „Lietuvos rytas“ užėmė trečiąsias vietas VTB Vieningoje lygoje ir Europos taurėje. Tuo tarpu Lietuvos čempionas Kauno „Žalgiris“ įspūdingai pradėjo naująjį sezoną ir naujus metus pasitinka Eurolygoje pralaimėjęs tik 3 rungtynes iš 11.

Irklavimas

Panašiai, kaip ir krepšinis, savo metus gali vertinti irklavimo atstovai. Londono olimpinėse žaidynėse daug vilčių buvo siejama su Mindaugu Griškoniu, tačiau šis Londone liko tik aštuntas. Tokia pat vieta olimpiadoje tenkinosi ir Donata Vištartaitė, o sėkmingiausiai pasirodžiusi porinė dvivietė Rolandas Maščinskas ir Saulius Ritteris užėmė šeštą vietą.

M.Griškonis ir D.Vištartaitė atsigriebė Varezėje (Italija) vykusiame Europos čempionate. M.Griškonis apgynė čempiono titulą, o D.Vištartaitė taip pat pelnė aukso medalį ir pasiekė kol kas didžiausią savo karjeros pergalę. Jaunieji R.Maščinskas ir S.Ritteris Varezėje liko ketvirti.

Jaunių grupėje pasaulyje lygių vėl neturėjo Milda Valčiukaitė ir Ieva Adomavičiūtė, kurios apgynė tiek Europos, tiek pasaulio jaunių čempionato  nugalėtojų titulus.

Galiūnų sportas

Pasaulio galiūnų čempionas, Čempionų lygos laimėtojas, pasaulio rąsto kėlimo čempionas, aibė naujų pasaulio ir net Gineso rekordų. Visą tai šiemet pasiekė 37-erių metų stipriausiu pasaulio žmogumi tituluojamas Žydrūnas Savickas.

Pasaulio čempionate už Ž.Savicko nugaros liko ir sidabro medalį pelnė kitas lietuvis Vytautas Lalas.

Taip pat lietuviai pasiekė ir daugybę kitų svarbių laimėjimų 2012-aisiais metais:

Buriavimas

Gintarė Scheidt – pasaulio „Laser Radial“ klasės čempionato auksas
Martis Pajarskas – pasaulio „Laser Radial“ klasės pasaulio čempionato bronza

Paplūdimio tinklinis

Ieva Dumbauskaitė ir Monika Povilaitytė – pasaulio jaunių čempionato auksas, Europos jaunimo čempionato bronza