Paskutinis ledo ritulio pirmenybių finalo ketverto dalyvis – „Baltų ainių“ klubas

Lietuvos ledo ritulio čempionate paaiškėjo paskutinis finalo ketverto dalyvis. Juo, nepasibaigus reguliariajam sezonui tapo Kauno „Baltų ainių“ klubas, kuris namuose trečiadienio vakarą 8:5 (1:2, 3:2, 4:1) įveikė Elektrėnų „ESSM-2000“ klubą.

Vos vieną tašką čempionate iškovoję elektrėniškiai ilgai pirmavo prieš varžovus. Permainingai vykusiose rungtynėse „ESSM-2000“ pirmajame kėlinyje po Pauliaus Macijausko (11:34) ir Vainiaus Jankausko (15:05) įvarčių pirmavo 2:1.

Antrajame kėlinyje rezultatas antrą kartą tapo lygus, svečiai pirmavo 3:2, tačiau kauniečiai dvigubos kiekybinės persvaros metu pelnė du įvarčius ir pirmą kartą išsiveržė į priekį 4:3. Visgi, po dviejų kėlinių rezultatas vėl tapo lygus.

Trečiojo kėlinio viduryje Egidijus Binkulis (49:59) dar kartą svečius išvedė į priekį, tačiau nuo šio momento kauniečiai nebejuokavo. Vos po 20 sek. Dovydas Streckis išlygino rezultatą (50:19), o kiekybinę persvarą išnaudojo Tomas Mizaras (54:55). Įvartį pridėjo Marius Krikštanaitis (56:08) ir rezultatas tapo 7:5.

Svečiai bandė gelbėtis šešiais aikštės žaidėjais, tačiau į tuščius vartus ritulį pasiuntė Jonas Viknius (59:19).

„Baltų ainiai“ po šios pergalės surinko 37 taškus ir, įsitvirtinę ketvirtoje vietoje, užsitikrino vietą finalo ketverto turnyre. Jau dabar aišku, kad kovo 26-27 dienomis Elektrėnuose vyksiančio finalo ketverto turnyro pirmoje pusfinalio dvikovoje šeštadienį (16.00 val.) žais Elektrėnų „Energijos“ ir Kauno „Baltų ainių“ komandos, o antroje (19.00 val.) išmėgins jėgas Vilniaus „Hockey Punks“ ir Rokiškio „Rokiškio“ klubai.

Reguliariajame čempionate dar liko sužaisti šešerias rungtynes, o artimiausios įvyks ketvirtadienį Elektrėnuose, kur vėl susitiks vietos „ESSM-2000“ ir „Baltų ainiai“.

Lietuvos ledo ritulio čempionato turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po baudinių serijos, pralaimėjimai po baudinių serijos, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Elektrėnų „Energija“          20  20  0  0   0   226:56    60
2. Vilniaus „Hockey Punks“       22  15  0  2   5   118:76    47
3. Rokiškio „Rokiškis“           22  13  2  0   7   114:56    43
4. Kauno „Baltų ainiai“          22  11  1  2   8   102:88    37
5. Juodupės „Juodupė“            23  10  1  0  12    82:91    32
6. Vilniaus „Geležinis vilkas“   24   4  1  0  19    81:207   14
7. Elektrėnų „ESSM-2000“         23   0  0  1  22    73:222    1