Pasaulio jaunimo bokso čempionate lietuviams nepavyko iškovoti medalių

Lietuvos boksininkai ir boksininkės baigė kovas pasaulio jaunimo čempionate. Lenkijos Kielcų mieste vykstančiose planetos pirmenybėse kovojo aštuoni Lietuvos atstovai – 4 vaikinai ir 4 merginos.

Arčiausiai medalio buvo Aleksandras Trofimčiukas. Svorio kategorijoje iki 75 kg Lietuvos boksininkas pateko į ketvirtfinalį tarp aštuonių geriausių. Ketvirtfinalyje A. Trofimčiukas taškais 0:5 pralaimėjo kazachui Diasui Molzhigitovui. Į pusfinalį patekęs kazachas užsitikrino mažiausiai bronzos apdovanojimą.

„Labai stiprus varžovas. Kazachstano bokso mokykla laikoma viena geriausių pasaulyje ir jų rinktinės boksininkai visada yra tarp favoritų laimėti pasaulio čempionato medalius. Man tai buvo pirmas pasaulio čempionatas, galbūt pritrūko daugiau tokio lygio varžybų patirties. Varžovas mane pranoko taktika, buvo šiek tiek tikslesnis. Aš palikau visas jėgas ringe, atidaviau viską ką galėjau, vykdžiau trenerių nurodymus, bet to neužteko ir reikia pripažinti varžovo pranašumą“, – sakė A. Trofimčiukas.

Europos jaunių čempionatuose sidabro ir bronzos medalius laimėjęs A. Trofimčiukas pasaulio jaunimo čempionate iškovojo dvi pergales. Pirmoje kovoje lietuvis 5:0 įveikė kroatą Antonio Grabičių, aštunfinalyje taškais 3:2 nugalėjo rumuną Julianą Dumitrescu.

Pasaulio jaunimo čempionato nugalėtojai paaiškės balandžio 23 dieną. Čempionate kovas pradėjo 140 boksininkių ir 274 boksininkai iš 52 valstybių.

Lietuvos boksininkų sąskaitoje lieka keturi pasaulio jaunimo čempionato medaliai. 1998 m. Buenos Airėse (Argentina) bronzos medalį laimėjo Darius Jasevičius. 2006 m. Agadire (Marokas) bronzą pelnė Marijus Kravčiukas. 2010 m. Baku (Azerbaidžanas) sidabrą iškovojo Evaldas Petrauskas, o bronzą Ričardas Kuncaitis.