Paralimpietis – apie lūkesčius: rizikinga per plačiai užsimoti

 • Teksto dydis:

„Iš anksto kabinti medalius labai lengva, bet viskas paaiškėja tik pasiekus baseino sienelę ir sužinojus rezultatą“, – teigė paralimpietis Edgaras Matakas, startuosiantis žmonių su negalia pasaulio plaukimo čempionate.

Sieks asmeninių rekordų

Varžybose, kurios birželio 12–18 d. vyks Madeiroje (Portugalija), mūsų šaliai atstovaus Gabrielė Čepavičiūtė ir E.Matakas.

Pernai tris Europos čempionato aukso medalius ir Tokijo paralimpinių žaidynių bronzą iškovojęs trenerio Ramūno Leono auklėtinis E.Matakas (neregių plaukikų S11 grupė) Funšalio baseine šturmuos tas pačias savo auksines distancijas – 50 m ir 100 m laisvu stiliumi ir 100 m krūtine.

Kaunietis – 50 m plaukimo laisvu stiliumi pasaulio reitingo lyderis, bet vos penkiomis šimtosiomis sekundės nuo lietuvio atsilieka Nyderlandų atstovas Rogieras Dorsmanas, pirmaujantis 100 m laisvu stiliumi ir 100 m krūtine reitingų sąrašuose.

„Visi ženklai liudija, kad startai turėtų gerai susiklostyti, bet labai sunku numatyti, kaip bus iš tikrųjų. Nereikia sau sukelti per daug lūkesčių, nes vėliau galima skaudžiai nusivilti. Žinau tai iš asmeninės patirties. Mūsų sporte sudėtinga prognozuoti. Matančiajam yra vienaip, neregiui – visiškai kitaip, nes kiekvienas neteisingas judesys kainuoja dar daugiau. Noriu pagerinti savo asmeninius rekordus, to ir sieksiu“, – čempionato išvakarėse svarstė E.Matakas.

Sportas – ne kančia

Plaukikas pripažino, kad šis sezonas jam nelengvas psichologiškai, nes 2021-ieji pareikalavo daug jėgų.

„Reikėjo ieškoti savyje resursų, vėl iš naujo atrasti jėgų, noro. Tai nelengva po paralimpinių metų. Viskas, kas buvo pasiekta pernai, jau pamiršta. Kiekvienas sezonas – atskira istorija, kaskart tenka viską įrodinėti iš naujo, taip pat – keltis anksčiausiai, kad šeštą valandą ryto būtum baseine. Sportininkai žino, apie ką kalbu. Vis dėlto išsigryninau sau, kad plaukimas man – džiaugsmas ir į treniruotę vykstu džiaugtis, be minčių apie kažkokią kančią. Reikia mėgautis procesu“, – dalijosi mintimis Edgaras.

E.Matakas – sėkmingiausias plaukikas Lietuvos paralimpinio sporto istorijoje, laimėjęs medalius svarbiausiose tarptautinėse varžybose – Europos ir pasaulio čempionatuose, paralimpinėse žaidynėse.

Į viršūnę pasaulio čempionate kaunietis sieks įkopti po penkerių metų pertraukos – 2017-aisiais iš planetos pirmenybių Meksikoje lietuvis grįžo su aukso ir bronzos trofėjais.

Pasaulio čempionatas – tarsi repeticija pakeliui į 2024-ųjų paralimpines žaidynes.

Motyvacija – ypatinga

G.Čepavičiūtei šis pasaulio čempionatas – debiutinis. Rasos Mažutaitienės treniruojama kaunietė pernai pirmą kartą išmėgino jėgas Europos čempionate Madeiroje.

Judėjimo negalios S6 grupėje besivaržanti G.Čepavičiūtė šįkart plauks 100 m nugara ir 400 m laisvu stiliumi.

„Pasaulio čempionatas – aukščiausio lygio varžybos, nelengva į jas patekti. Tai suteikia ypatingos motyvacijos. Galima sakyti, kad tai repeticija pakeliui į 2024-ųjų paralimpines žaidynes Paryžiuje“, – sakė trenerė R.Mažutaitienė.

Jos teigimu, G.Čepavičiūtės šio sezono tikslas – susigrąžinti tą sportinę formą, kurios plaukikė buvo prieš stuburo operaciją, atliktą praeitą rudenį.

„Labai džiaugčiausi, jeigu Gabrielė priartėtų prie geriausių asmeninių rezultatų, kuriuos pasiekė prieš metus vėlgi Madeiroje. Kol kas sunku pasakyti, kaip bus, nes stokojome varžybų, kad aiškiau pasitikrintume, kokios dabar mūsų galimybės. Tačiau tikrai žinau, kad stengsimės iš visų jėgų“, – užtikrino G.Čepavičiūtės trenerė.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių