Orientacininkė S. Paužaitė pasaulio kariškių vasaros žaidynėse užėmė šeštąją vietą

Kinijoje vykstančiose 7-osiose pasaulio kariškių vasaros žaidynėse orientavimosi sporto varžybose ilgoje trasoje pirmadienį Lietuvos atstovė Sandra Paužaitė užėmė šeštąją vietą.

Krašto apsaugos savanorių pajėgų Didžiosios Kovos apygardos 8-osios rinktinės eilinė 6,9 km su 16 kontrolės punktų trasoje užtruko 1 val. 15 min. 8 sek. ir nuo nugalėjusios Rusijos atstovės Anastasijos Rudnajos atsiliko 10 min. 40 sek. Sidabro medalį iškovojo Ursula Kadan iš Austrijos (1:04.42), o bronzos – šveicarė Elena Roos (1:06.45).

Indrė Valaitė finišavo 21-ojoje vietoje (1:28.31), Vesta Aleliūnienė – 23-ioje (1:28.42), o Teklė Emilija Gvildytė – 33-ioje (1:39.58). Moterų grupėje varžėsi 59 sportininkės.

Vyrų grupėje aukščiausią vietą iš lietuvių ilgoje trasoje užėmė KASP Dariaus ir Girėno apygardos 2-osios rinktinės jaunesnysis eilinis Jonas Vytautas Gvildys. Lietuvis 10,4 km su 31 kontrolės punktu trasą įveikė per 1 val. 29 min. 29 sek. ir nuo čempionu tapusio ruso Dmitrijaus Cvetkovo atsiliko 7 min. 27 sek. Antrąją vietą užėmė prancūzas Fredericas Tranchand'as (1:23.14), o trečiąją - rumunas Ionutas Zinca (1:24.06).

Vilius Aleliūnas tarp 152 startavusių sportininkų užėmė 28-ąją vietą (1:38.04), Vytautas Beliūnas – 43-iąją (1:45.38), Donatas Stulgys – 53-iąją (2:00.15), o Algirdas Bartkevičius – 60-ąją (2:02.31).

Sekmadienį vykusiose vidutinės trasos varžybose vyrų grupėje visas tris pirmąsias vietas užėmė Šveicarijos kariškiai. Nugalėjo trasą per 38 min. įveikęs Matthiasas Kyburzas, antroji vieta atiteko Florianui Howaldui (38.27), o trečioji – Jonui Eggeriui (39.55).

Jonas Vytautas Gvildys tarp 158 startavusių dalyvių užėmė 24-ąją vietą (46.01), Vytautas Beliūnas – 42-ąją (51.04), Vilius Aleliūnas – 43-iąją (51.47), Donatas Stulgys – 44-ąją (52.14), o Algirdas Bartkevičius – 45-ąją (52.18).

Moterų grupėje nugalėjo rusė Anastasija Rudnaja, trasoje sugaišusi 38 min. 28 sek. Antrąją vietą užėmė dar viena Rusijos atstovė Julia Novikova (39.57), o trečiąją – lenkė Aleksandra Hornik (41.17).

Sandra Paužaitė liko 13-a (48.10), Vesta Aleliūnienė – 19-a (51.26), Indrė Valaitė – 29-a (57.53), o Teklė Emilija Gvildytė – 30-a (58.22).

„Vietovė labai kalnuota, o trasos fiziškai itin sunkios. Vidutinėje trasoje vyrams per 5 km buvo 390 metrų vertikalaus pakilimo, o moterims – 310 metrų per 4 km. Rinkausi variantus keliukais, bet padariau dvi dideles klaidas bėgdamas į labai lengvus punktus: viena klaida kainavo 3-4 min., o kita – apie 2 min. Taip pat ir į kalnus „traukos“ pritrūko. Jonas padarė vieną didelę, apie 3 min. klaidą. Žemėlapio kokybė vietomis abejotina, labai nesimatė ribų tarp „žalio“ ir „balto“ miško, kartais sunku buvo pamatyti ir keliukus. Šiandien vykusi ilga trasa taip pat buvo fiziškai labai sunki. Planuotas lyderio laikas buvo apie 68 minutes, o gavosi 82. Pats padariau porą smulkių klaidelių, taip pat nepavyko lengvai rasti 1-o kontrolinio punkto“, – pirmų dviejų startų įspūdžiais dalinosi Vilius Aleliūnas.

Trečiadienį žaidynėse vyks paskutinė orientavimosi sporto rungtis – estafetės. Vyrų komandą sudarys Vilius Aleliūnas, Jonas Vytautas Gvildys ir Vytautas Beliūnas, o moterų – Vesta Aleliūnienė, Indrė Valaitė ir Sandra Paužaitė.