Olimpinis buriavimas: J. Bernotas ir V. Andrulytė startavo vangiai, bet atsitiesė

Sekmadienį Tokijo olimpinėse žaidynėse į kovą stojo du Lietuvos buriuotojai Juozas Bernotas ir Viktorija Andrulytė.

Trečiose olimpinėse žaidynėse dalyvaujantis J. Bernotas varžosi RS:X, V. Andrulytė – „Laser Radial“ klasėje.

Buriuotojų kovos vyksta greta Enošimos salos, esančios apie 50 km nuo Tokijo.

J. Bernotas pradėjo varžybas ne itin sėkmingai. Pirmosiose lenktynėse jis nuo lyderio atsiliko 6:24 min. ir užėmė 23-ąją vietą iš 25 startavusių sportininkų.

Antrosiose lenktynėse lietuviui sekėsi geriau – jis finišavo 11-tas, atsiliko nuo lyderio 3:01 min.

Trečiasis bandymas vėl buvo neblogas – 12 vieta ir 2:30 min. atsilikimas nuo pirmąją vietą užėmusio sportininko.

Po pirmosios dienos lenktynių J. Bernotas yra 15-oje vietoje.

Moterų varžybų pirmosiose lenktynėse V. Andrulytė buvo lėtesnė 3:39 min. už lyderę, tačiau užėmė tik 38-ąją vietą iš 44 sportininkių.

Antrajame plaukime V. Andrulytė finišavo 10-oje pozicijoje, atsilikdama 2:10 min. nuo pirmąją vietą užėmusios vokietės Svenjos Weger.

Bendroje įskaitoje lietuvė kol kas žengia 25-ta.