Nukraujavusi Lietuvos rankinio rinktinė pralaimėjo Izraelyje

Be dalies svarbiausių žaidėjų Europos čempionato atrankos rungtynes Izraelyje žaidusi Lietuvos rankinio rinktinė 28:34 (11:15) nusileido šeimininkams.

Susitikimas prasidėjo lygia kova ir komandoms geriau sekėsi pulti nei gintis, o prabėgus 10 minučių pirmajame kėlinyje varžovai pirmavo vienu įvarčiu – 5:4. Tuomet Lietuvos rinktinė įkrito į duobė ir Izraelio rankininkai sugebėjo susikurti apčiuopiamą pranašumą (12:7), kurį išlaikė iki pertraukos – 15:11.

Antrojo kėlinio pradžioje lietuviai sumažino atsilikimą iki 3 įvarčių ir net kelis kartus turėjo galimybę priartėti iki 2, tačiau savų progų lietuviai neišnaudojo ir varžovai ėmė tolti. Įpusėjus antrojo kėlinio laikui Izraelis turėjo jau 7 įvarčių persvarą (24:17), susitikimą lietuviai pralaimėjo 28:34.

Net ir patyrusi pralaimėjimą Lietuvos rinktinė vis dar išsaugojo galimybes kautis dėl vietos Europos čempionate.  Ketvirtadienį mūsų šalies rankininkai namuose susitiks su Islandijos rinktine, o sekmadienį išvykoje kausis prieš Portugalijos rankininkus.

Šiose rungtynėse prieš Lietuvos rinktinės jau prisijungs Aidenas Malašinskas, Jonas Truchanovičius ir Valdas Drabavičius. Deja, komandai vis dar nepadės koronavirusu sergantys Deividas Virbauskas, Mindaugas Dumčius, Skirmantas Plėta bei traumuoti Vilius Rašimas ir Benas Petreikis.

Rezultatyviausiai Lietuvos rinktinėje žaidė Mindaugas Urbonas, pelnęs 8 įvarčius, Žanas Gabrielius Virbauskas surinko 7, Gerdas Babarskas – 4, Mykolas Lapiniauskas – 3, Karolis Antanavičius, Tadas Rasakevičius – po 2, Gytis Šmantauskas ir Tadas Stankevičius – po 1.

Varžovams Amielis Sidi surinko 11 įvarčių, Yoavas Lumbroso – 7, Adiras Cohenas – 4, Ezra Hamami ir Talas Herskowitzas – po 3,  Edenas Gingihassvhili – 2, Ramas Turkenitzas – 1.

Šiuo metu Lietuvos rinktinė su 2 taškais dalijasi 3–4 vietas su Izraelio rankininkais. Į Europos čempionatą pateks 4 geriausios visų grupių trečiosios rinktinės, tad lietuviams reikia rinkti taškus per likusius 2 mačus su Portugalija ir Islandija bei tikėtis, kad per likusius mačus Izraelio rankininkai taškų nesurinks arba surinks jų mažiau nei lietuviai.