NBA: „Knicks“, „Grizzlies“ ir „Pacers“ keliauja tolyn

Paaiškėjo priešpaskutinis Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) Rytų konferencijos pusfinalio dalyvis. Juo tapo Niujorko „Knicks“ komanda, išvykoje 88:80 (24:10, 15:17, 28:20, 21:33) palaužusi Bostono „Celtics“ pasipriešinimą.

Rytų konferencijos ketvirtfinalio seriją „Knicks“ laimėjo rezultatu 4-2. Niujorko ekipos krepšininkai seriją pradėjo trimis pergalėmis iš eilės, tačiau tuomet du sykius suklupo, kas leido atgaivinti „Celtics“ viltis.

Nepaisant to, šeštajame serijos susitikime „Knicks“ rungtyniavo užtikrintai – svarią persvarą įgijo jau pirmajame kėlinyje ir didžiąją rungtynių dalį ją išlaikė. „Keltams“ intrigą atgaivinti pavyko atgaivinti antrojoje ketvirto kėlinio pusėje. Tuo metu Doco Riversoauklėtiniai savo atsilikimą sumažino iki vos 4 taškų (73:77). Vis iniciatyvos ėmėsi Carmelo Anthony, kuris per likusį „Knicks“ ekipai surinko 7 taškus ir išvedė savo atstovaujamą ekipą į kitą atkrintamųjų varžybų etapą.

Jame „Knicks“ lauks Indianos „Pacers“ ekipa, truputį anksčiau rezultatu 4-2 susitvarkiusi su Atlantos „Hawks“.

Po šių rungtynių Rytų konferencijoje lieka tik vienas nežinomasis. Į konferencijos pusfinalį gali patekti Bruklino „Nets“ arba Čikagos „Bulls“. Pergalę lemiamose rungtynėse iškovojusi ekipa susitiks su Majamio „Heat“.

„Knicks“: Carmelo Anthony (7/23 met., 7 atk. kam., 5 rez. perd.) 21, Imanas Shumpertas (3/3 trit., 6 atk. kam.) 17, Pablo Prigioni (4/6 trit., 5 atk. kam.) 14, J.R.Smithas (7 atk. kam.) 13, Raymondas Feltonas (7 rez. perd.) 11, Tysonas Chandleris (12 atk. kam.) 9.

„Celtics“: Jeffas Greenas (4/12 met., 5 atk. kam., 5 kld.) 21, Kevinas Garnettas (10 atk. kam., 5 kld.) 15, Paulas Pierce‘as (3/9 dvit., 1/9 trit., 7 atk. kam., 5 rez. perd., 5 kld.) ir Jasonas Terry po 14, Avery Bradley 10.

„Clippers“ pasaka baigta

Memfio „Grizzlies“ ekipa atkrintamąsias pradėjo dviem pralaimėjimais, tačiau po to iškovojo keturias pergales paeiliui ir pateko į Vakarų konferencijos pusfinalį.

Ji namuose 118:105 (29:26, 29:27, 34:26, 26:26) įveikė Los Andželo „Clippers“ klubą bei laimėjo seriją 4–2.

Pusfinalyje Lionelio Hollinso auklėtiniai surems ginklus su konferencijos nugalėtoja Oklahomos „Thunder“.

Komandos taškas į tašką žaidė iki antrojo kėlinio pabaigos, kada po Carono Butleriorezultatas buvo lygus (51:51). „Grizzlies“ ekipa po to laimėjo atkarpą 23–8 (74:59) ir iki mačo pabaigos varžovams arčiau nei per 8 taškus priartėti neleido.

Memfio ekipa tapo vos dešimta komanda per NBA istoriją, laimėjusias keturias serijos rungtynes, kada ji pradedama 0–2.

„Clippers“ gretose Blake‘as Griffinas dėl traumos žaidė 14 minučių ir pelnė 9 taškus, o likus žaisi pustrečios minutės iš aikštės dėl techninių pražangų buvo išvytas Chrisas Paulas.

Šeimininkams septyni žaidėjai pelnė dviženklį taškų skaičių.

„Grizzlies“: Zachas Randolphas (8/12 dvit., 7/8 baud.) ir Mike‘as Conley (1/3 dvit., 3/4 trit., 12/17 baud.) po 23, Tony Allenas 19, Jerrydas Baylessas 18, Tayshaunas Prince‘as 11, Marcas Gasolis ir Quincy Pondexteris po 10.

„Clippers“: Mattas Barnesas 30 (5/7 dvit., 6/7 trit., 2/3 baud., 10 atk. kam.), Chrisas Paulas 28 (8 rez. perd.), Caronas Butleris 14, Blake‘as Griffinas 9, Lamaras Odomas 7.

„Pacers“ - kitame etape

Svečiai pirmavo beveik visą laiką, varžovus į priekį praleidę vos keletą kartų pirmajame kėlinyje. Nuo to laiko „Pacers“ savo rankose laikė iniciatyvą ir varžovų į priekį daugiau nebepaleido. Tik ketvirtajame kėlinyje, likus žaisti pustrečios minutės, „Hawks“ priartėjo prie pat savo varžovų (73:76). Tačiau to nebuvo gana ir pergalę šventė bei kelialapį į Rytų konferencijos pusfinalį išsikovojo „Pacers“.

Indianapolio klubas prieš šią dvikovą Atlantoje buvo pralaimėjęs 13 kartų iš eilės.

Kitame varžybų etape „Pacers“ lauks Niujorko „Knicks“ ekipa, taipogi 4-2 pranokusia savo varžovę.

„Pacers“: Davidas Westas (8 atk. kam.) ir George‘as Hillas (7 atk. kam.) po 21, Roy‘us Hibbertas (11 atk. kam.) 17, Lance‘as Stephensonas (11 atk. kam., 6 rez. perd.) 8.

„Hawks“: Alas Horfordas (7 atk. kam.) 15, Joshas Smithas (9 atk. kam.) ir Devinas Harrisas po 14, Kyle‘as Korveris (0/7 trit.) 12, Jeffas Teague‘as 10.

Šiame straipsnyje: KnicksCarmelo AnthonyNBA