M.Paulauskas: Lenkijoje krepšinio rinktinė žais pasiekusi gerą sportinę formą

Lietuvos rinktinė stokoja stiprių įžaidėjų ir aiškaus lyderio, tačiau treneriai, rengdami komandą Europos čempionatui, eina teisingu keliu. Taip teigė vienas geriausių visų laikų Lietuvos krepšininkų, olimpinis čempionas Modestas Paulauskas.

- Kokį įspūdį jums paliko Lietuvos rinktinės žaidimas turnyruose Ispanijoje ir Graikijoje? - pasiteiravome M.Paulausko.

- Pirmiausia krito į akis, kad dauguma Europos komandų yra nukraujavusios, netekusios pagrindinių lyderių. Kalbant apie mūsų rinktinę, manau, ji eina teisingu keliu. Nors buvo pralaimėtos rungtynės Graikijai, buvo matyti, kad komanda tobulėja, po truputį atsiskleidžia vis daugiau žaidėjų. Per likusias dienas iki Europos čempionato, o ir jo pirmajame etape, kur varžovai bus ne patys grėsmingiausi, mūsų krepšininkai dar labiau sustiprės ir svarbiausias kovas Lenkijoje žais pasiekę gerą sportinę formą.

- Ar priekinė linija tikrai tokia galinga, kaip visi įsivaizduojame?

- Priekine linija tikrai galime džiaugtis. Gerai žaidžia ir Javtokas, ir Petravičius, taip pat ir broliai Lavrinovičiai, kurie žengę didelį žingsnį į priekį ir jau yra stabilūs žaidėjai.

- Kokius trūkumus įžvelgiate?

- Trūksta ryškaus lyderio. Lyg ir galėtų juo būti Linas Kleiza, bet jis kol kas žaidžia labai nestabiliai. Liūdina antroji linija - ir įžaidėjai, ir atakuojantys gynėjai. Jie kol kas neduoda rezultatų ir už tai komanda daro labai daug klaidų. Galbūt jiems trūksta individualaus meistriškumo, kad bijo imtis iniciatyvos. Juk reikia daugiau rizikuoti, imtis žaidimą ant savęs, mesti, veržtis, atmesti kamuolį, o ne vien jį varinėtis ir bumbsėti į grindis. Tokio lygio žaidimo Lietuvos rinktinėje neužtenka.

- Kaip vertinate ne savo valia įžaidėju tapusio Artūro Jomanto žaidimą?

- Ne iš gero gyvenimo jis įspraustas čia... Žaidžiant su silpnesnėmis komandomis Jomantas lyg ir gali būti įžaidėju, bet kovojant su aukščiausiojo lygio rinktinėmis jam šias pareigas atlikti sunku. Pavyzdžiui, kovojant su ispanais buvome tarsi priremti prie sienos. Jomantui pagal savo kūno sudėjimą, stambumą, demonstruoti technišką žaidimą yra sunku.

- Kuris iš trijų įžaidėjų, jūsų manymu, turėtų būti pagrindinis?

- Manau, treneriai teisingai elgiasi, didžiausią dėmesį skirdami Andriui Mažučiui. Jis stabiliausiai žaidė iki šiol kalbant apie kamuolio valdymą, atakų organizavimą, be to, gali ir gintis, turi uoslę perimti kamuolius. Dėl tokio aktyvumo jam neveltui atiduodama pirmenybė.

- Kaip vertinate komandos taktiką?

- Susidariau įspūdį, kad treneriai kol kas nesistengė atskleisti visų kortų ir teisingai darė, nes būsimi varžovai, manau, atidžiai seka lietuvių žaidimą.NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių