LRF supertaurės varžybose pergales šventė Klaipėdos ir Garliavos ekipos

Šeštadienį Molėtuose vykusiose LRF supertaurės varžybose pergales šventė Garliavos bei Klaipėdos komandos. Moterų finale po baudinių serijos dramatišką pergalę 36:35 pasiekė „Cascada – HC Garliava SM“ merginos, įveikusios RSK „Eglės“ rankininkes. Vyrų finale stipresni buvo „Dragūno“ rankininkai 36:30, pranokę „Granitą – Karį“.

Varžybos Molėtuose startavo praėjusių metų LMRL čempionių iš Garliavos ir LRF taurės laimėtojų RSK „Eglės“ akistata. Tarpsezoniu pokyčius išgyvenusios ekipos jau nuo pirmųjų susitikimo minučių demonstravo itin lygią bei atkaklią kovą. Prabėgus pirmojo kėlinio laikui rezultatas buvo lygus 16:16.

Tokia pat lygybė išsilaikė ir antrojoje rungtynių pusėje. Nors tai vienai tai kitai komandai pavykdavo išsiveržti į priekį, nuaudėjus finalinei antrojo kėlinio sirenai švieslentėje vis dar buvo lygybė 30:30.

Drama persikėlė į 7 metrų baudinių seriją. Ten penkioms pirmosioms abiejų komandų rankininkėms atlikus savuosius metimus taip pat dar nepavyko išsiaiškinti stipresnės komandos. Tik metant papildomus baudinius Kauno rajono merginos pademonstravo šaltesnius nervus ir šventė pergalę 36:35.

Rezultatyviausiai „Cascados – HC Garliavos SM“ gretose žaidė 8 įvarčius pelniusi Inesa Verbovik, 7 pridėjo Karolina Sparnauskaitė, po 6 Evelina Dževerakaitė ir Emilė Aglinskaitė. Vilniaus komandai net 14 įvarčių pelnė Daiva Aleksandravičiūtė, 6 pridėjo Ugnė Kavalenkaitė.

Pirmą kartą organizuojamose LRF Aukštaitijos taurės varžybose sėkmė lydėjo šeimininkų ekipą. LRF I-osios lygos vicečempionai principinėje dvikovoje prie savų žiūrovų 38:36 pranoko HC „Utena“ rankininkus.

Jau po pirmojo rungtynių kėlinio Molėtų rankininkai tvirtai kontroliavo situaciją ir pirmavo rezultatu 20:15. Kiek per anksti atsipalaidavę Molėtų rankininkai antroje rungtynių dalyje leido varžovams priartėti ir sumažinti atsilikimą. Vis tik, solidžiai sužaista rungtynių pabaiga Molėtų ekipai leido iškovoti pergalę rezultatu 38:36 ir į viršų kelti pirmąjį šio sezono trofėjų – Aukštaitijos taurę.

Molėtų komandai šiose rungtynėse 12 įvarčių pelnė ekipos žaidžiantysis treneris Mindaugas Agurkis, 8 – Armino Diko sąskaitoje. Utenos gretose rezultatyvumu išsiskyrė Rokas Palskys, pelnęs net 16 įvarčių.

Daug intrigos būta ir didžiajame LRF supertaurės vyrų finale. Praėjusių metų supertaurės laimėtojai „Granito – Kario“ rankininkai iki pat mačo pabaigos priešinosi Lietuvos rankinio lygos čempionams bei LRF taurės lamėtojams „Dragūno“ rankininkams.

Rezultatyviose ir akiai gražiose rungtynėse per pirmąją rungtynių pusę „Dragūnas“ susikūrė vos vieno įvarčio pranašumą 14:13.

Ką tik pasirodymą EHF taurės varžybose baigęs „Dragūnas“ antrajame kėlinyje pademonstravo geresnį fizinį pasirengimą ir ėmė tolti nuo varžovų. Žano Gabrieliaus Virbausko ir Mykolo Lapiniausko vedamas uostamiesčio klubas atitrūko nuo Kauno „Granito – Kario“ ir šventė pergalę 36:30.

Rezultatyviausias „Dragūno“ žaidėjas šiame mače buvo Žanas Gabrielius Virbauskas, kurio sąskaitoje 8 įvarčiai. Jam puikiai talkino Mykolas Lapiniauskas, pridėjęs 7 bei po 4 pelnę Benas Butkus ir Laurynas Simonavičius. „Granito – Kario“ komandoje nesulaikomas buvo Modestas Štarolis, pelnęs 8 įvarčius, 6 kartus pasižymėjo Karolis Grigas.

„Dragūnui“ tai trečioji pergalė supertaurės varžybose per klubo istoriją, Garliavos merginos šiuo pasiekimu džiaugiasi vos antrą kartą.