Lietuvos taurę po dramatiškos kovos ir baudinių serijos iškovojo „Šviesos“ rankininkai

Alytuje vykusį Lietuvos rankinio federacijos taurės turnyro finalinį ketvertą vainikavo vyrų turnyro finalas. Stebint daugiau negu tūkstančiui žiūrovų, finale turnyro šeimininkė Alytaus „Varsos-Stronglaso“ komanda susitiko su Lietuvos čempionais Vilniaus „Šviesos“ rankininkais.

Nuo pat susitikimo pradžios vyko labai atkakli kova ir net keturiolika kartų rezultatas buvo lygus.

Ypač permainingai klostėsi antrasis kėlinys. 43 min. „Varsos-Stronglaso“ pranašumas siekė keturis įvarčius 26:22, tačiau „Šviesa“ sugebėjo ne tik išlyginti, bet ir persverti savo naudai. 57 min. vilniečiai pirmavo 34:31 ir buvo labai arti pergalės.

Bet šeimininkai dramatiškai sugebėjo pasivyti varžovus ir du kėliniai baigėsi lygiosiomis 34:34. Lietuvos taurės laimėtojai paaiškėjo po 7 metrų baudinių serijos.

Čia sėkmė lydėjo „Šviesos“ rankininkus, kurie išplėšė pergalę rezultatu 38:37 ir Lietuvos taurę susigrąžino po dvejų metų pertraukos.

Finalo rungtynėse viską gali nulemti viena klaida, vienas prarastas kamuolys.

Antrą kartą istorijoje finale žaidusi „Varsa-Stronglasas“ dar niekada nėra laimėjusi Lietuvos taurės. Geriausiu finalo rungtynių žaidėju „Šviesos“ gretose išrinktas Mantas Urvikis nugalėtojams pelnė 8 įvarčius. 7 įvarčius prie pergalės pridėjo Karolis Bliuvas, po 5 – Tadas Rasakevičius ir Valdas Drabavičius.

„Varsos-Stronglaso“ komandoje rezultatyviausiai žaidė 8 įvarčius pelnęs Žygimantas Micevičius, po 7 įvarčius surinko Vilius Juozaitis ir Arminas Stankūnas, 6 – Tadas Stankevičius.

„Finalo rungtynėse viską gali nulemti viena klaida, vienas prarastas kamuolys. Turėjome trijų įvarčių persvarą ir beliko pora minučių. Bet nesumetėm savo metimų ir leidom varžovams grįžti į rungtynes. Ko mums pastoviai trūksta, tai kantrybės. Mes norime kuo greičiau viską užbaigti ir tai neretai pakiša koją. Nors žaidėjams buvo ne kartą sakyta, kad reikia kantrybės, kad reikia kentėti ir išlaukti. To nepavyko įgyvendinti. Lietuvoje yra trys komandos – Lietuvos krepšinio rinktinė, Kauno „Žalgirio“ krepšinio komanda ir Vilniaus „Šviesa“, kurios be cirkų negali baigti rungtynių“, – po pergalės finale juokavo „Šviesos“ treneris Žygimantas Sinkevičius.

„Finalinis ketvertas Alytuje tapo tikra rankinio švente. Daug žiūrovų, puiki atmosfera arenoje ir neįtikėtina drama aikštelėje. Nugalėtoją lėmė psichologija. Vienu metu mes buvo geresnėje situacijoje, vėliau jau varžovų rankose buvo visi koziriai ir jau atrodė, jog pralaimėsime. Bet grįžome į rungtynes ir prireikė baudinių serijos. O čia jau loterija lėmė kas laimės taurę“, – teigė „Varsos-Stronglaso“ treneris Egidijus Petkevičius.