Lietuvos sunkiosios atletikos čempionate – rekordų lietus

Telšių sporto arenoje dvi dienas vykęs Lietuvos vyrų ir moterų sunkiosios atletikos čempionatas pažymėtas Lietuvos rekordais.

Rezultatais nudžiugino ir absoliučiai geriausiu tarp vyrų čempionato sportininku pripažintas daugkartinis Europos vicečempionas klaipėdietis Žygimantas Stanulis.

Šis Vinco Šlevinskio auklėtinis svorio iki 102 kg varžybose rovimo veiksmu iškėlė 170 kg, stūmimo veiksmu – 201 kg ir dvikovėje surinko 371 kg. Tai yra trys nauji Lietuvos rekordai.

Žygimantas, kuris pastaruoju metu demonstruoja gerėjančius rezultatus, intensyviai ruošiasi šių metų rudenį Peru vyksiančiam pasaulio čempionatui ir tikisi, kad iki tol pasieks geriausią šių metų sportinę formą.

Telšiuose svorio iki 109 kg Lietuvos čempionu tapo Tokijo olimpinėse žaidynėse dalyvausiantis klaipėdietis Arnas Šidiškis. V.Šlevinskio ir Algirdo Anankos auklėtinis rovimo veiksmu iškėlė 146 kg, išstūmė 170 kg ir dvikovėje surinko 316 kg. Arnas šiose varžybose nesistengė kelti maksimalių svorių – viską atliko pirmaisiais bandymais ir daugiau ant scenos kelti štangos nebekilo, kadangi prieš olimpines žaidynes svarbu pasisaugoti galimų traumų.

Lietuvos čempionu tapęs dar vienas klaipėdietis, „Viesulo“ sporto centro auklėtinis Vincentas Skirka (svorio iki 71 kg grupė, treneriai V.Šlevinskis ir Algimantas Trajanauskas), stūmimo veiksmu iškėlė 145 kg ir pagerino Lietuvos rekordą.

Lietuvos moterų čempionate išsiskyrė Anykščių komandos atstovė Gintarė Bražaitė. Ji pagerino 3 Lietuvos moterų svorio iki 76 kg kategorijos rekordus. Ši A.Anankos auklėtinė, rovimo veiksmu iškėlusi 95 kg, išstūmusi 115 kg ir dvikovėje surinkusi 210 kg, tapo Lietuvos čempione.

Maloniai nudžiugino Vilniaus komandos atstovė Aistė Anciukevičė. Ši trenerio Vytauto Glavecko auklėtinė tapo ne tik svorio iki 55 kg Lietuvos čempione, bet ir užfiksavo naują šios svorio grupės Lietuvos stūmimo veiksmo rekordą – 73 kg.

Absoliučia moterų varžybų nugalėtoja pripažinta gargždiškė Lijana Jakaitė (treneris Edvardas Šauklys). Jo svorio iki 71 kg grupės varžybose išrovė 93 kg, išstūmė 110 kg ir dvikovėje surinko 203 kg.

Komandinėje įskaitoje tarp vyrų pirmąją vietą užtikrintai iškovojo klaipėdiečiai, antri liko marijampoliečiai, treti – vilniečiai.

Tarp dailiosios lyties atstovių pirmąją vietą iškovojo Vilniaus komanda, antrąją vietą – telšiškės, trečiąją – klaipėdietės.