Lietuvos šaudymo iš lanko čempionate – rekordinis dalyvių skaičius ir šalies rekordas

Savaitgalį Utenoje surengtas atviras Lietuvos uždarų patalpų šaudymo iš lanko čempionatas. Utenos daugiafunkciame sporto centre varžėsi rekordinis 180 dalyvių skaičius iš Lietuvos bei Latvijos, rašoma pranešime spaudai.

Varžybose netrūko gražių kovų bei gana aukštų rezultatų. Tradiciškai buvo varžomasi olimpinių, skriemulinių, paprastųjų bei ilgųjų is istorinių lankų rungtyse. Taip pat medalius išsidalino jaunimas bei veteranai. Iš viso lankininkams buvo įteikti net 34 medalių komplektai.

Vyrų olimpinių lankų grupėje Lietuvos čempiono titulą apgynė Modestas Šliauteris („Auksinis šaulys“). Jis finale 7:1 nugalėjo komandos draugą Darių Kiršį. Bronza atiteko Domantui Šuliokui („Gaja“), kuris akistatoje dėl trečiosios vietos 6:4 įveikė Igną Morkeliūną.

Moterų olimpinių lankų grupėje triumfavo Lankininkų sporto klubo atstovė Laima Kačonienė. Finale ji 6:2 įrodė pranašumą prieš Pauliną Ramanauskaitę („Žaliasis lankas“). Bronzą pelnė Dalia Čiupailienė (LSK), kuri 6:4 palaužė kvalifikacijos nugalėtoją Kristiną Abromavičienę („Klaipėdos lankininkai“).

Skriemulinių lankų grupėje Lietuvos čempiono titulą apgynė jaunasis Jonas Grigaravičius (ULK). 15-metis laimėjo kvalifikaciją, o atkrintamųjų varžybų finale 145:141 įveikė Vilių Švedą (LSK). Kovoje dėl bronzos Ugnius Timinskas („Žaliasis lankas“) 143:141 įveikė sėkmingai pasirodžiusį neįgalų lankininką Rolandą Baranauską („Alytupis-Žaliasis lankas“).

J. Grigaravičius, kvalifikacijoje surinkęs 583 taškus, šešiais taškais pagerino Lietuvos jaunių rekordą. Taip pat jis pakartojo Lietuvos jaunimo atkrintamųjų varžybų rekordą, kai pusfinalyje 146:140 įveikė R. Baranauską.

„Pasirodymą vertinu gerai, nors kvalifikacijoje tikėjausi truputį aukštesnio rezultato. Namų sienos manęs beveik nepaveikė. Nejaučiau nei didelio jaudulio, nei buvau labai atsipalaidavęs. Tiesiog bandžiau pasiekti aukščiausią rezultatą šiose varžybose. Nors, žinoma, šaudyti savo mieste buvo smagu“, – mintimis dalinosi J. Grigaravičius.

Moterų skriemulinių lankų grupėje Lietuvos čempionės titulą iškovojo Inga Timinskienė („Žaliasis lankas“). Ji pasiekė geriausią rezultatą kvalifikacijoje, o finale 145:138 įveikė Jolitą Antanaitytę-Garškienę (LSK). Akistatoje dėl trečiosios vietos Beata Guobužaitė (ULK) 137:133 pranoko komandos draugę Astą Grigaravičienę.

Vyrų paprastųjų lankų varžybose triumfavo Ernestas Vilkauskas (LSK), lemiamoje dvikovoje 6:2 nugalėjęs Mindaugą Vilkelį („Ugninė strėlė“). Bronza atiteko Skirmantui Vertelkai („Vajetau“).

Tarp moterų triumfavo pajėgi latvė Marina Riabkova, sidabro medalis atiteko Lolitai Zaliauskienei („Strėlė“), bronzos – Rasai Vaitiekūnaitei („Strėlė“).

Ilgųjų ir istorinių lankų vyrų grupėje čempionu tapo Aleksas Budinas („Strėlė“), finale įveikęs komandos draugą Alvydą Tamošaitį. Bronza tenkinosi Rimantas Brusokas („Ugninė strėlė“).

Tarp moterų prizines vietas užėmė „Ugninės strėlės“ atstovės. Pirma buvo Rita Butkevičiūtė, antra – Ramunė Stagniūnienė, trečia – Kristina Tamašauskienė.

Komandinėse vyrų olimpinių lankų varžybose triumfavo „Auksinis šaulys“, o moterų – Lankininkų sporto klubas.

Vyrų skriemulinių lankų komandų varžybose nugalėjo Utenos lankininkų klubas, finale po dramatiškos kovos ir papildomų šūvių įveikęs LSK atstovus.

Šaudant paprastaisiais lankais geriausi buvo „Ugninės strėlės“ vyrai ir „Strėlės-1“ moterys. „Strėlės“ komanda nugalėjo ir ilgųjų bei istorinių lankų vyrų varžybose.

Po Lietuvos čempionato daugelis lankininkų gyrė aukštą lygio varžybų pravedimą ir žadėjo grįžti į Uteną gegužės mėnesį kur vėl bus rengiamos Utenos miesto pirmenybės.