Lietuvos penkiakovininkai Europos jaunių čempionate užėmė 15-ąją ir 17-ąją vietas

Kaune vykstančiame Europos jaunių (iki 17 ir 19 metų) šiuolaikinės penkiakovės čempionate ketvirtadienį dalyviai išsidalino 17-mečių vaikinų ir 19-mečių merginų asmeninių varžybų apdovanojimus.

Į 19-mečių merginų finalą pateko viena Lietuvos atstovė Elzbieta Adomaitytė. Vilnietė lemiamose kovose surinko 929 taškus ir užėmė 17-ąją vietą.

Lietuvos sportininkė buvo 30-a plaukime, 20-a - fechtavime ir 12-a - bėgimo ir šaudymo rungtyje.

Europos čempione tapo vengrė Rita Erdos (1012 tšk.), vicečempione - rusė Julija Sergejeva (991 tšk.), o bronzos medalį laimėjo ispanė Andrea Medina (990 tšk.).

Komandų įskaitoje pirmąją vietą užėmė Rusijos penkiakovininkės (2916 tšk.), joms už nugaros išsirikiavo vengrės (2856 tšk.) ir vokietės (2844 tšk.).

17-mečių vaikinų varžybose jėgas išbandė keturi lietuviai, o geriausiai sekėsi 15-ąją vietą užėmusiam Lukui Gaudiešiui. Jis buvoo 12-as plaukime, 21-as - bėgime ir šaudyme bei iš viso surinko 846 taškus.

Ugnius Kabelinskas (813 tšk.) varžybas baigė 32-as, Kajus Morozas (803 tšk.) - 35-as, o Jonas Kalaminskas (688 tšk.) - 45-as.

Europos čempiono titulą iškovojo švedas Jakobas Rasmusonas, surinkęs 893 taškus. Kitas prizines vietas užėmė baltarusis Ivanas Prytkovas (887 tšk.) ir vengras Andrasas Gallas (885 tšk.).

Komandų įskaitoje nugalėtojais tapo baltarusiai (2640 tšk.), antri buvo rusai (2591 tšk.), treti - vengrai (2575 tšk.). Lietuvos komanda (2462 tšk.), kurią sudarė trys geriausius rezultatus pasiekę vaikinai, liko aštunta.

Penktadienį Kaune vyks tik 19-mečių vaikinų finalas, kuriame dalyvaus Titas Puronas. Nuo 9 val. 15 min. sportininkai plauks „Girstučio“ baseine, nuo 11 val. 30 min. fechtuosis LSU lengvosios atletikos manieže, o medalių dalybas užbaigs 17 val., kai Nemuno saloje prasidės bėgimo ir šaudymo rungties varžybos.