Lietuvos metų buriuotojai – R. Jasiūnas ir V. Andrulytė

 • Teksto dydis:

Savaitgalį Vilniuje iškilmingos apdovanojimų ceremonijos metu, į kurią susirinko gausus Lietuvos buriuotojų būrys, išdalintos visos 11 šių metų Lietuvos buriavimo apdovanojimų nominacijos, praneša Lietuvos buriuotojų sąjunga.

Metų buriuotoju ir buriuotoja tapo dėl kelialapio į Paryžiaus olimpiadą kovojantys buriuotojai Rytis Jasiūnas ir Viktorija Andrulytė, metų įgulos taure džiaugėsi kelialapį į „SSL Gold Cup“ pasaulio taurės finalą iškovojusi „SSL Team Lithuania“ Lietuvos rinktinė.

„Jau net sunku suskaičiuoti, kelintą kartą esu geriausia Lietuvos buriuotoja, ko gero, aštuntą. Ačiū visiems už tuos gražius apdovanojimus, už tai, kad išrinkot, nes kiekvieni metai atneša savus iššūkius, kuriuos reikia įveikti. Šie metai man buvo ypatingai įdomūs, nes taip pat save išbandžiau ir kreiseriniame buriavime, buvau taktikė „Palma vela“ regatoje su „Plan B“ įgula ir mums tikrai puikiai sekėsi, užėmėm trečią vietą.

Tačiau dabar visas fokusas ir visas darbas yra koncentruojamas, kad kitų metų atrankoje pavyktų iškovoti kelialapį į Paryžiaus olimpines žaidynes“, – filmuotoje žinutėje renginio metu teigė olimpietė V. Andrulytė, 2021 metais iškovojusi bronzos medalį pasaulio čempionate.

Į renginį V. Andrulytė atvykti negalėjo, nes iki pat šiandien dar varžosi olimpinės ILCA 6 jachtų klasės Europos čempionate, kur šiuo metu, likus paskutinės dienos lenktynėms, užima 35 vietą iš 110 buriuotojų.

2022 metų buriuotoju pirmą kartą buvo išrinktas burlentininkas R. Jasiūnas, kuris, olimpinei burlenčių klasei pasikeitus iš „RS:X“ į IQFOIL pateko į Lietuvos rinktinę drauge su olimpiečiu Juozu Bernotu ir šiuo metu sėkmingai ruošiasi atrankai į 2024 metų olimpines žaidynes.

„Labai džiaugiuosi pirmą kartą išrinktas Metų buriuotoju. Visų pirma tikiuosi, kad šis apdovanojimas padės populiarinti olimpinę IQFOIL burlenčių klasę tarp jaunųjų Lietuvos buriuotojų. Pasaulyje yra pavyzdžių, kaip buriuotojai iš „Optimist“, ILCA ar 470 klasių pereina į IQFOIL ir jau po 2-3 metų varžosi pasauliniame lygyje. Tad tai – tikrai įmanoma. Taip pat žiūriu į šį apdovanojimą kaip į įvertinimą viso to darbo ir pasiaukojimo, kurį įdėjau į savo buriavimo karjerą per pastaruosius du dešimtmečius“, – džiaugėsi R. Jasiūnas.

Šis sportininkas 2022 metų sezone tiek Europos, tiek pasaulio čempionatuose užėmė 25 vietą, kas atitinkamai buvo 9 ir 10 vietos pagal dalyvaujančias valstybes. Taip pat sportininkas užėmė iki šiol aukščiausia savo karjeroje 16 vietą PWA profesionalių burlentininkų lygos metinėje įskaitoje.

Metų įgulos apdovanojimas šiemet buvo įteiktas olimpinės vicečempionės Gintarės Volungevičiūtės-Scheidt vadovaujamai „SSL Team Lithuania“ įgulai, kuri šiemet iškovojo Lietuvai kelialapį į 2023 metais vyksiantį „SSL Gold Cup“ pasaulio taurės finalą.

„Tiesą sakant, jaučiamės šį apdovanojimą gavę avansu. Jautėmės tikrai gerai pasiruošę „SSL Gold Cup“ finalams, buvome nusiteikę ten kovoti, įveiktą kvalifikaciją jau matėme kaip praeitą etapą, todėl labai nusivylėme, kai finalai buvo nukelti į kitus metus. Tad geriausios Metų įgulos apdovanojimą priimam labiau kaip iššūkį ir įsipareigojimą išlaikyti šią puikią taurę ir geriausios metų įgulos titulą mūsų rinktinės rankose dar bent metus“, – renginio metu teigė „SSL Team Lithuania“ organizacijos vadovas Kristoforas Akromas.

„SSL Team Lithuania“ rinktinė buvo sudaryta remiantis globaliu SSL reitingu ir vykdant nacionalinę atranką – tokiu būdu suburti stipriausi Lietuvos buriuotojai, tarp kurių – ne tik G. Volungevičiūtė-Scheidt, bet ir olimpiečiai Rokas Milevičius, Raimondas Šiugždinis.

2022 metų vasarą atrankinio etapo metu iškovoję Lietuvai kelialapį į „SSL Gold Cup“ finalinį etapą jame ši rinktinė su kitomis jūrinėmis valstybėmis susirungs 2023 metų pabaigoje, Bahreine.

Metų jaunuoju buriuotoju tapo G. Volungevičiūtės-Scheidt ir Brazilijos buriavimo legendos, daugkartinio olimpinio medalininko Roberto Scheidto sūnus Erikas Scheidtas. Jis renginyje sudalyvauti taip pat negalėjo, nes kaip tik tądien finišavo „ROC Čempionų regatoje“, kur tarp 40 vardinius kvietimus gavusių stipriausių pasaulio „Optimist“ buriuotojų iškovojo antrąją vietą.

Net tris šių metų Lietuvos buriavimo apdovanojimus atsiėmė itin aktyvus „Gero vėjo klubas“. Metų įvykiu tapo visų buriuotojų pastangomis įgyvendintas Vilniaus vaikų buriavimo mokyklos atkūrimas, kuris buvo būtinas po praėjusį rudenį mokyklą nusiaubusio ir kone visą vaikų buriavimo inventorių pasiglemžusio gaisro. Metų klubu tapo „Gero vėjo klubas“, metų treneriu – Vilniaus vaikų buriavimo mokyklos treneris Matas Kabaila, dirbantis su „Optimist“ ir ILCA jachtų klasėmis bei daug prisidėjęs prie buriavimo mokyklos atkūrimo darbų.

Metų debiutu paskelbta Jurgio Janulionio ir Antano Marcelionio įgula, kuru su jachta „Tegu“ šiemet pirmąkart startavo dviviečių įgulų pasaulio čempionate ir dviese į veikę 350 jūrmylių lenktynių distancijoje Baltijos jūroje užėmė 5 vietą.

Metų teisėjo apdovanojimą atsiėmė ilgametis buriavimo treneris ir teisėjas Algis Patašius, šiemet tapęs ir Lietuvos buriuotojų sąjungos teisėjų kolegijos pirmininku.

Metų buriuojančios šeimos titulą iškovojo Pajarskų šeima, kurių absoliučiai visi šeimos nariai yra aktyviai įsitraukę į buriavimo sportą – Saulius Pajarskas yra aktyviai jūrinėse regatose startuojančios jachtos „Rhino“ kapitonas, Asta Pajarskienė – „Optimist“ buriuotojų trenerė, Lietuvos „Optimist“ asociacijos prezidentė, Lietuvos buriuotojų sąjungos tarybos narė, Martis Pajarskas – olimpinės ILCA7 jachtų klasės rinktinės narys, Vėjas Pajarskas – jachtos „Raganosis“ kapitonas, Saulė ir Ugnė Pajarskaitės – aktyviai prisideda prie teisėjavimo, varžybų organizavimo, vaikų buriavimo stovyklų rengimo.

Metų kelione tapo Roko Babrausko ir Simonos Šoparaitės kelionė iš Panamos į Fidžį su jachta „Starlight“. Kelionės metu buriuotojų pora nuplaukė 11 tūkstančių jūrmylių ir net 26 paras praleido buriuodami be kranto. Šie buriuotojai jau tris metus tęsia savo kelionę aplink pasaulį ir šiuo metu yra sustoję Naujojoje Zelandijoje. Būtent iš ten jie atsiuntė ir savo sveikinimą į šventinį vakarą susirinkusiai buriuomenei, linkėdami nebijoti atsišvartuoti ir leistis į savus buriuotojiškus nuotykius.

Iš viso iškilmingos 2022 metų Lietuvos buriavimo apdovanojimų ceremonijos metu buvo išdalinta 11 nominacijų. Į šventinį vakarą susirinkęs gausus, bent porą šimtų siekęs buriuotojų ratas dalinosi šio sezono įspūdžiais bei ateinančio planais.

Metų laureatai visose 11 kategorijų buvo rename Lietuvos buriavimo apdovanojimų komisijos bei Lietuvos buriuotojų sąjungos narių balsais, kurie buvo skaičiuojami procentiniu būdu bei sumuojami.


2022 Lietuvos buriavimo apdovanojimų laureatai:

Metų buriuotojas: Rytis Jasiūnas

Metų buriuotoja: Viktorija Andrulytė

Metų įgula: „SSL Team Lithuania“ Lietuvos rinktinė

Metų jaunasis buriuotojas: Erikas Scheidt

Metų buriavimo įvykis: Vilniaus vaikų buriavimo mokyklos atstatymas

Metų debiutas/pažanga: Jachtos „Tegu“ įgula dviviečių jachtų pasaulio čempionate

Metų teisėjas: Algis Patašius

Metų treneris: Matas Kabaila

Metų klubas: Gero vėjo klubas

Metų buriuojanti šeima: Pajarskai

Metų kelionė: jachtos „Starlight“ kelionė iš Panamos į FidžįNAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių