Lietuvos ledo ritulio lyderių akistatoje – net už aikštės ribų persikėlusios muštynės

Lietuvos čempionato lyderių rungtynėse Kaune trečiadienį netrūko emocijų, o po šio mačo paaiškėjo galutinės komandų pozicijos reguliariajame sezone, praneša portalas hockey.lt.

Nors rungtynės baigėsi „Kaunas Hockey“ pergale 9:3 ir pirmosios vietos reguliariajame čempionate užsitikrinimu, paliekant „Hockey Punks“ antroje pozicijoje, mače netrūko emocijų protrūkio ir įvyko net keletas muštynių, kurios persikėlė ir už aikštės ribų.

Dominuojant Kauno ekipai, emocijos liejosi laisvai, o likus žaisti kiek daugiau nei penkias minutes įvyko protrūkis, per kurį aikštėje susikibo abiejų komandų žaidėjai. Kai kurių ledo ritulininkų išvarymas iš aikštės nepagelbėjo – konfliktas tęsėsi ir už jos ribų.

Rungtynių vaizdo įrašas (konfliktas užfiksuotas nuo 2.19:50 val., už aikštės ribų – nuo 2.22:35 val.):

Rungtynių eiga

Mačo pradžioje Lukas Jonuška gavo dvi baudos minutes, o žaidėjo persvarą įgiję „Kaunas Hockey“ ledo ritulininkai netruko nubausti savo oponentų. Simui Baltrūnui nepavyko sustabdyti Petro Nausėdos atlikto metimo ir pirmasis prie ritulio suskubęs Grigorijus Vorobyovas išvedė savo komandą į priekį (03:25, rez. perd. Eduardas Chekmaryovas, Petras Nausėda).

Po kiek daugiau nei minutės kauniečiai dar surengė kontrataką, o jos metu vartininką vienas prieš vieną įveikė ir įvartį pelnė Sevelijus Morozovas (04:31, rez. perd. Arnas Palšauskas, Aleksejus Nikulinas). Negana to, dar viena „pankų“ pražanga virto ir trečiuoju šeimininkų įvarčiu, kai po kelių komandos draugų metimų galiausiai tikslą pasiekė ritulį į vartus nukreipęs Lukas Žukauskas (07:07, rez. perd. Vasilijus Fedotovas, E. Chekmaryovas).

Sudėtingoje situacijoje atsidūrusioje „Hockey Punks“ komandoje savo atsaką pateikė jų puolimo lyderis Aivaras Bendžius – Lietuvos rinktinės narys pasižymėjo metimu iš tolimos distancijos (08:53, rez. perd. Ernestas Trukšnys, Rolandas Aliukonis).

Netrukus po pelnyto įvarčio, svečiai iš Vilniaus gavo teisę žaisti daugumoje ir jos metu nedaug trūko iki antrojo šios komandos įvarčio, tačiau nepaisant sumaišties prie Maksimo Ponomarenko ginamų vartų, įvarčio pelnyta nebuvo.

Tiesa, vartininkui iš Rusijos po poros minučių teko traukti ritulį iš vartų komandoms jau žaidžiant lygiomis sudėtimis. Po puikaus komandos draugo perdavimo iš už vartų, Laisvydui Kudrevičiui beliko pasiųsti ritulį į be vartininko likusius vartus, o fantastišką formą demonstruojantis puolėjas neklydo (15:35, rez. perd. Edgaras Rybakovas, Aliaksejus Kuveka).

Rungtynių akimirkos:

„Pankams“ pavojingai priartėjus prie savo varžovų, kauniečiai žaibiškai atsakė dar vienu įvarčiu. Greitoje atakoje dar vieną įvartį pelnė G. Vorobyovas (16:04, rez. perd. E. Chekmaryovas). Vos po poros minučių tas pats kauniečių penketas surengė ir dar vieną greitą išpuolį, o iš aštraus kampo plyšį S. Baltrūno gynyboje surado E. Chekmaryovas (18:12, rez. perd. L. Žukauskas).

Rezultatyvų pirmąjį kėlinį užbaigė svečiai iš Vilniaus, kurių gretose įvartį pelnė Eimantas Steponavičius (19:26, rez. perd. Algimantas Visockas, Rokas Bacevičius). „Hockey Punks“ puolėjas sugebėjo tiksliai pataikyti metimu sukantis link vartų.

Nors antrajame kėlinyje žaidimas nebebuvo toks aktyvus, komandos rasdavo progų savo metimams, tačiau įvarčių jo metu žiūrovams teko gerokai palaukti. Galiausiai dar vieną įvartį pelnė E. Chekmaryovas, kuriam po komandos draugo atlikto galingo metimo beliko lengvas grobis pasiunčiant ritulį į vartus iš artimos distancijos (36:12, rez. perd. G. Vorobyovas).

Vos prasidėjus trečiajam kėliniui „Hockey Punks“ puolėjui Donatui Kumeliauskui buvo skirta 2+2 nuobauda, o jos metu šeimininkai pelnė jau septintąjį įvartį. Iš krašto tiksliai atakavo Vasilijus Fedotovas (40:21, rez. perd. G. Vorobyovas, P. Nausėda).

Nepaisant to, kad komandas jau skyrė keturi įvarčiai, emocijų netrūko ir jų proveržį iliustravo Andriaus Kaminsko ir Vytauto Jagelavičiaus susikibimas, pasibaigęs abiem žaidėjams atsidūrus ant ledo, o vėliau ir keturioms minutėms įsitaisant ant nubaustųjų suolelio.

Rungtynėse ir toliau netrūko emocijų bei kietos kovos, o L. Žukauskas dar sugebėjo pademonstruoti individualų meistriškumą, įveikęs varžovų gynėją vienas prieš vieną ir dar kartą nuginklavęs S. Baltrūną (52:13, rez. perd. P. Nausėda).

Ant ledo dominuojant šeimininkams, emocijų protrūkių vis daugėjo, kol galiausiai likus žaisti kiek daugiau nei penkias minutes ant ledo vienu metu susikibo net keletas abiejų komandų žaidėjų, o tuo viskas nesibaigė. Iš aikštės išvarius A. Kaminską, A. Kuveką, ir P. Jagelavičių, konfliktas buvo pratęstas ir už aikštės ribų, kuriame sudalyvavo ne tik ledo ritulininkai.

Numalšinus konfliktą rungtynės buvo pratęstos, o paskutinėmis minutėmis trečiąjį rungtynių įvartį pelnė E. Chekmaryovas (55:09, rez. perd. G. Vorobyovas, L. Žukauskas).

Lygos lyderiams liko vienintelės rungtynės, kurios bus žaidžiamos vasario 27 dieną Vilniuje, o po jų prasidės Lietuvos čempionato atkrintamosios varžybos.

Po susitikimo „Hockey Punks“ atstovas Šarūnas Kuliešius neslėpė nusivylimo komandos darbu gynyboje bei pabrėžė, kad tai bus gera pamoka jo ekipai.

„Manau, kad mes grįžome prie savo senos bėdos – tokio šūdino gynybinio ledo ritulio, kur visi žaidžia kaip rūke ir niekas nieko nežiūri, o visi nori įmušti įvartį. Galvoju, kad mūsų komandai tai labai geras įspėjimas prieš atkrintamąsias varžybas, kad toks ledo ritulys rungtynių nelaimi.

Šeimininkai buvo labai užsivedę, gerai žaidė. Dar pirmajame kėlinyje sugebėjome jiems atsakyti puolime, bet galiausiai mus palaužė gynybinės klaidos. O tam, kas vyko mačo gale, apskritai, didelių komentarų nėra“, – po mačo kalbėjo ilgametis rinktinės narys.

Po kiek daugiau nei savaitės abi komandos kovos dar kartą, o puolėjo teigimu, nepaisant to, jog šis mačas galutinės įtakos mačui neturės, jie norės reguliarųjį sezoną užbaigti pergale.

„Visų pirma, mes norime laimėti tas rungtynes. Norime būti geros nuotaikos prieš atkrintamąsias varžybas. Tačiau tam, kad laimėtume, mums tokio žaidimo, kaip žaidėme šiandien savo aikštės pusėje, tikrai neužteks. Turime savaitę, žaidėjai yra protingi, su patirtimi rinktinėje, tad tikiuosi jie pasižiūrės ir viską įvertins.“

Tuo tarpu „Kaunas Hockey“ kapitonas Vytautas Jagelavičius pasidžiaugė savo komandos pasirodymu bei tuo, kad jau šiandien jų ekipa yra garantuota dėl pirmosios vietos reguliariajame sezone.

„Iš tikrųjų pirmas sėkmingas kėlinys ir greiti įvarčiai buvo mūsų plane. To mums taip gerai nepavyko prieš tai vykusiuose dvejuose mačuose, tačiau viską padarėme šiandien. Šiaip pirmasis kėlinys buvo labai rezultatyvus – jis baigėsi 5:3 mūsų naudai. Ko gero tiek įvarčių per pirmąjį kėlinį Lietuvos čempionate nebuvo jau seniai. Smagu, kad mums viskas gerai sekėsi – gerai įžaidėme daugumą, apsigynėme ir laimėjome.

Visada norisi būti užtikrintiems sezono metu, kad sekančios rungtynės ne tiek daug reikštų, tad galimybė užsitikrinti pirmą vietą buvo svarbi. Nepaisant to, kitos rungtynės bus svarbus žingsnis link atkrintamųjų, tad jose turėsime demonstruoti tokį žaidimą, kaip ir atkrintamųjų varžybų metu“, – po mačo pripažino puolėjas.

Lietuvos rinktinės narys šiame mače pats sudalyvavo muštynėse, o po rungtynių teigė, jog emocijos kaupėsi viso susitikimo metu bei trečiajame kėlinyje žaidėjai tiesiog jų neišlaikė.

„Emocijos kaupėsi visų rungtynių metu, o trečiasis kėlinys buvo jų pikas tiek vienoje, tiek ir kitoje komandoje. Tiesiog žaidėjai neatlaikė. Iš žaidybinės pusės tos muštynės nėra gerai, bet žiūrovams tai tikriausiai patiko, o mes žaidžiame ir dėl jų.

Kalbėdamas apie mačą po savaitės V. Jagelavičius neslėpė, jog kauniečiai pergalės norės ir Vilniuje.

„Sieksime tik pergalės. Norime sėkmingai užbaigti reguliarųjį sezoną ir iš Vilniaus norėsime parsivežti tik pergalę.“