Lietuvos ledo ritulio dvejose rungtynėse įmušti net 28 įvarčiai

Ketvirtadienį sužaistos dvejos Lietuvos ledo ritulio čempionato rungtynės, kuriose sirgaliai išvydo net 28 įvarčius.

Dvyliktą pergalę dvidešimtosiose rungtynėse iškovojo antrą vietą užimantis „Rokiškio“ (40 tšk.) klubas, svečiuose 9:2 (2:1, 5:1, 2:0) nugalėjęs septynių ekipų turnyro autsaiderę jauniausią pirmenybių komandą Elektrėnų „ESSM-2000“ (1 tšk.).

Šeimininkai pirmavo po Evaldo Gudonio įvarčio (10:16), tačiau dar pirmajame kėlinyje svečiai išsiveržė į priekį po Kasparo Falko (14:58) ir Karolio Šveikausko (18:16) tikslių metimų.

Lemiamu tapo antrasis kėlinys, kuriame šeimininkai dar bandė priešintis ir priartėjo prie varžovų 2:3 po Sergejaus Krumkačiaus smūgio (29:01), tačiau Tomas Jasinevičius (31:26), K. Falkas (33:48), S. Limontas (38:22) ir Mantas Baleišis (39:58) leido „Rokiškiui“ saugiai atitrūkti.

Paskutiniajame kėlinuke rokiškėnai pelnė dar porą įvarčių ir šventė nesunkią pergalę.

Kitame susitikime Kaune penktoje vietoje esantys vietos „Baltų ainiai“ 10:7 (3:0, 6:2, 1:5) įveikė trečiąją poziciją užimančią Juodupės „Juodupę“ ir, surinkę 31 tašką, iki minimumo sumažino atsilikimą nuo trečią ir ketvirtą vietas užimančių komandų bei iki maksimumo padidino intrigą čempionate, kovojant dėl vietos pirmajame ketverte ir kelialapių į atkrintamąsias varžybas.

Kauniečiai puikiai išnaudojo varžovų vartininko pasikeitimą. Neturėję Donato Žukovo, jį juodupėnai pakeitė Audriumi Kuzmicku, kuriam jau per pirmą minutę ritulį iš vartų teko traukti du kartus.

Praleidę ir trečią įvartį svečiai nepalūžo ir antrojo kėlinio pradžioje sušvelnino skirtumą iki 2:3, išnaudoję dusyk kiekybinę persvarą.

Tačiau Marius Černiauskas pelnė įvartį (31:17), kai varžovai turėjo žaidėju daugiau, ir Kauno komanda ėmė „traiškyti“ rankas nuleidusius varžovus, iki antrojo kėlinio pabaigos pelniusi dar penkis įvarčius.

Trečiojo kėlinio pradžioje rezultatas tapo nepadoriu – 10:2. Tada jau šeimininkai atsipalaidavo ir įvarčių šou surengė tris pelnęs Artūras Katulis ir du pridėjęs Ernestas Trukšnys.

Klubams liko sužaisti po 4-7 rungtynes ir praktiškai visos tampa labai svarbiomis kovoje dėl vietos finalo ketverte, kuris kovo 26-27 dienomis vyks Elektrėnuose.

Čempionate pirmauja pergalingai žaidžiantys Elektrėnų „Energijos“ (57 tšk.) ledo ritulininkai.

Lietuvos ledo ritulio čempionato turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po baudinių serijos, pralaimėjimai po baudinių serijos, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Elektrėnų „Energija“          19  19  0  0   0   207:54    57
2. Rokiškio „Rokiškis“ 20 12 2 0 6 100:51 40
3. Juodupės „Juodupė“ 21 10 1 0 10 81:81 32
4. Vilniaus „Hockey Punks“ 17 10 0 2 5 83:69 32
5. Kauno „Baltų ainiai“ 19 9 1 2 7 91:77 31
6. Vilniaus „Geležinis vilkas“ 21 4 1 0 16 75:165 14
7. Elektrėnų „ESSM-2000“ 21 0 0 1 20 64:204 1