Pereiti į pagrindinį turinį

Lietuvoje lankysis Tarptautinio paralimpinio komiteto prezidentas A. Parsonsas

2023-01-31 09:50 diena.lt inf.

Penktadienį į Lietuvą atvyksta Tarptautinio paralimpinio komiteto prezidentas Andrew Parsonsas (Endrius Parsonas), antradienį pranešė Lietuvos paralimpinis komitetas.

Andrew Parsonsas
Andrew Parsonsas / Scanpix nuotr.
Turinys

A. Parsonsas penktadienį susitiks su Lietuvos prezidentu Gitanu Nausėda, Seimo pirmininke Viktorija Čmilyte-Nielsen, Švietimo mokslo ir sporto ministre Jurgita Šiugždiniene, Nacionalinės sporto agentūros vadovu Mindaugu Špoku.

„Tarptautinis paralimpinis komitetas yra į narius orientuota organizacija. Esame tam, kad dirbtume savo nariams ir sportininkams. Vizitai į skirtingas šalis yra vienas iš būdų stiprinti bendravimą ir geriau suprasti, su kokiais iššūkiais susiduria šalys, padėti joms vystyti paralimpinį sportą“, –  vizito išvakarėse sakė Tarptautinio paralimpinio komiteto prezidentas A. Parsonsas.

Tarptautinio paralimpinio komiteto vadovas šeštadienį bendraus su Lietuvos paralimpinio sporto bendruomene, paraatletais. A. Parsonsas žmonių su negalia sporto aktualijas aptars su Lietuvos paralimpinio komiteto Vykdomojo komiteto nariais, aplankys Lietuvos vyrų golbolo rinktinę.

„Tai bus pirmas mano vizitas į Lietuvą, Latviją ir Estiją. Nekantrauju sužinoti daugiau apie paralimpinį judėjimą šiose šalyse“, – teigė A. Parsonsas.

Pasak Lietuvos paralimpinio komiteto vadovo Mindaugo Biliaus, A. Parsonso vizitas šalies paralimpiniam judėjimui yra aukštas įvertinimas ir gera galimybė pasitikrinti, ar dirbama teisinga kryptimi, pasisemti patirties.

M. Bilius teigia, kad per pastaruosius penkerius metus komitetas iškovojo lygias valstybės stipendijas ir premijas paralimpiečiams, rentas didesniam būriui atletų. Buvo įgyvendinti ir tęsiami svarbūs paralimpinio sporto populiarinimo, švietimo projektai.

„Kita vertus, mūsų šalis dar turi kur pasitempti, tam reikalingi ir greitesni valdžios sprendimai. Viena pačių opiausių temų – perspektyvių sportininkų finansinio palaikymo problema. Kalbant apie lygybę, siekiame išplėsti rentas gaunančių paralimpiečių ratą, į jį įtraukiant paralimpinių žaidynių bronzos medalininkus. Tikiu, kad šis vizitas mums padės vystyti paralimpinį sportą“, – sakė M. Bilius.