Lietuvės pranašumas tik penkios sekundės

“Giro d’Italia” ir “Tour de France” lenktynių trasose

Italija.

14-ųjų moterų daugiadienių dviračių lenktynių “Giro d’Italia” ketvirtajame etape lietuvė Edita Pučinskaitė (“Michela Fanini”) finišavo 18-oji, tačiau išsaugojo lyderės poziciją.

Ketvirtąjį etapą laimėjo vokietė Regina Šleicher (USC Chirio”), 141 km nuvažiavusi per 3 val. 31 min. 32 sek. Penktoji finišavo Zita Urbonaitė (“Acca Due O”). Ji nuo nugalėtojos atsiliko 5 sek. Kitos Lietuvos dviratininkės, tarp jų ir E.Pučinskaitė, nuo nugalėtojos atsiliko 1 min. 20 sek.

Jolanta Polikevičiūtė (“2002 Aurora”) užėmė 17-ąją, Modesta Vžesniauskaitė (“Aušra Gruodis”) - 19-ąją, Rasa Polikevičiūtė (“2002 Aurora”) - 22-ąją, o Edita Kubelskienė (“Team Fanini”) - 43-iąją vietas.

Pirmaujanti E.Pučinskaitė antrąją vietą užimančią pasaulio vicečempionę šveicarę Nikolę Brendli (“Prato Marathon Bike”) ir toliau lenkia 5 sek. Trečioje vietoje - 1999 ir 2000 metų šių lenktynių nugalėtoja ispanė Choana Somariba (“Bizkaia Spiuk”). Ji nuo lyderės atsilieka 3 min. 25 sek.

J.Polikevičiūtė (4.15) yra ketvirtoji, R.Polikevičiūtė (4.46) - penktoji, M.Vžesniauskaitė (5.48) - septintoji, Z.Urbonaitė (11.25) - 26-oji, o E.Kubelskienė (25.27) - 48-oji.

Jaunimo įskaitoje pirmąją vietą užima 19-metė M.Vžesniauskaitė.

Prancūzija.

“Tour de France” trečiojo etapo - 167,5 km iš Šarlevilio į Sen Dizjė - nugalėtoju tapo italų sprinteris Alesandras Petakis iš “Fassa Bortolo” komandos, pakartojęs savo sėkmę pirmajame etape.

Finiše jis aplenkė du buvusius pasaulio čempionus - latvį Romaną Vainšteiną ir ispaną Oskarą Freirę.

Nauju lenktynių lyderiu tapo prancūzas Žanas Patrikas Nazonas iš “Jean Delatour” komandos. Beje, žiemą jis buvo atleistas fdjeux.com komandos, o dabar atėmė lyderio marškinėlius iš šios grupės nario australo Bredlio Makgio. Titulą ginantis amerikietis Lensas Armstrongas iš “US Postal” ekipos smuktelėjo iš 10 į 12-ąją vietą.