Lemiamą mačą pralaimėjusios lietuvių rankininkės iškrito iš kovos dėl pasaulio čempionato

Lietuvos moterų rankinio rinktinė lemiamose pasaulio čempionato atrankos rungtynėse sekmadienį 23:33 (9:19) turėjo pripažinti Islandijos pranašumą.

Pralaimėjimą patyrusi Lietuvos rinktinė per 3 mačus Šiaurės Makedonijoje vykusiame turnyre surinko 2 taškus ir grupėje užėmė trečiąją vietą.

Į kitą atrankos etapą pateko visus tris mačus laimėjusios šeimininkės makedonės ir antrąją vietą užėmusios islandės, o Lietuvos rinktinės įveiktos graikės grupėje užėmė ketvirtąją vietą.

Lemtingose rungtynėse su Islandija lietuvės į duobę įkrito pačioje mačo pradžioje ir varžovės įpusėjus pirmajam kėliniui turėjo apčiuopiamą pranašumą – 10:3. Per likusį pirmojo kėlinio laiką puikiai atakavusi Islandijos rinktinė savo persvarą tik dar labiau padidino – 19:9.

Antrajame kėlinyje varžovių pranašumas buvo šoktelėjęs ir iki keturiolikos įvarčių (27:13 ir 26:12), tačiau Lietuvos rinktinei pavyko sumažinti atsilikimą. Vis tik intrigos atkurti lietuvėms nepavyko ir lemiamą mūšį Islandijos rankininkės laimėjo 10 įvarčių persvara – 33:23.

Šiame susitikime Lietuvos rinktinė vertėsi su 14 žaidėjų rotacija, kadangi pirmajame mače su Graikija traumą patyrė Aušra Šponė, o prieš pat atrankos kovas iš rikiuotės iškrito ir Martyna Vaitkutė, kuri liko Lietuvoje ir į Šiaurės Makedoniją nevyko.

Dėl sudėtingos pandeminės situacijos Lietuvai šiose atrankos varžybose negalėjo padėti ir didžioji dalis užsienyje žaidžiančių mūsų šalies rankininkių.

Mače su Islandija rezultatyviausia Lietuvos rinktinėje buvo Rita Repečkaitė, kuri pelnė 8 įvarčius, Dovilė Ilčiukaitė pridėjo 5 tikslius metimus, Silvija Mackonytė ir Karolina Sparnauskaitė – po 3, Emilė Aglinskaitė, Grėta Burkaitė, Jūratė Žilinskaitė ir Greta Rinkevičiūtė – po 1.

Nugalėtojoms Lovisa Thompson įmetė 6 įvarčius, Tinna Bjorgvinsdottir, Birna Haraldsdottir, Asdis Gudmundsdottir, Rut Junsdottir, Sigridur Hauksdottir – po 4, Ragnheidur Juliusdottir, Eva Davidsdott ir Harpa Gylfadottir – po 2.