Klaipėdoje – netikėta pamoka

Kauno "Žalgiris" vakar Klaipėdoje patyrė pirmąjį pralaimėjimą Lietuvos krepšinio lygoje (LKL). Žalgiriečiai po labai atkaklios 40 minučių kovos krito prieš vietos "Neptūno" krepšininkus.

Sugrįžo M.Popovičius

"Žalgiris" buvo kupinas ryžto reabilituotis už praėjusią savaitę Berlyne patirtą antausį Eurolygoje, kai buvo skaudžiai pralaimėta ALBA ekipai, tačiau padaryti išvadų po pralaimėjimo, atrodo, nepavyko.

p>Klaipėdos "Švyturio" arenoje "Žalgirio" ištikimiausi aistruoliai pagaliau išvydo ant parketo sugrįžusį Marko Popovičių. Tiesa, uostamiestyje stipriausiai šalies ekipai nepadėjo nedidelę traumą Berlyne patyręs Oliveris Lafayette'as, tad ekipos gydytojai nusprendė amerikietį patausoti.

Susitikimą Joano Plazos auklėtiniai pradėjo vangiai. Vilčių užimti trečiąją poziciją reguliariajame sezone neprarandantis "Neptūnas" dvikovos pradžioje žaidė labai agresyviai ir šis Kazio Maksvyčio sprendimas visiškai pasiteisino.

Pirmąjį ketvirtį klaipėdiečiai laimėjo 24:17, tačiau daugiau atitrūkti jiems nepavyko. Po nedidelės pertraukėlės žalgiriečiai perėmė iniciatyvą ir į ilgąją pertrauką komandos išėjo švieslentėje degant lygiam rezultatui – 42:42.

Vaizdas aikštėje nepasikeitė ir antroje rungtynių pusėje. "Neptūnas" kvėpavo "Žalgiriui" į nugarą, o lemiamomis minutėmis perėmė iniciatyvą. Po Rashauno Broaduso tritaškio iš 9 metrų ir Martyno Mažeikos rezultatyvaus reido klaipėdiečiai pavojingai atitrūko (73:69) ir likusių dviejų minučių "Žalgiriui" nepakako, kad sugebėtų varžovus pavyti. Žalgiriečiai sumažino deficitą iki minimumo ir turėjo progą išplėšti pergalę, tačiau paskutinis Donnie McGratho metimas buvo netikslus.

Nepralaimi metus

LKL čempionate "Žalgiris" buvo neįveikiamas metus. Paskutinį kartą kauniečiai šalies pirmenybėse buvo pralaimėję savo varžovams 2012 m. balandžio 2 d., kai 81:92 nusileido "Šiauliams".

Įspūdingai pastaruoju metu vietiniame fronte rungtyniaujantys K.Maksvyčio auklėtiniai pratęsė pergalių seriją. "Neptūnas" nepralaimi jau 14 susitikimų iš eilės.

Abiem ekipoms iki reguliariojo sezono pabaigos lieka sužaisti po du mačus. Žalgiriečiams – su "Prienais" svečiuose ir Vilniaus "Lietuvos rytu" namuose, o uostamiesčio komanda svečiuose egzaminuos Pasvalio "Pieno žvaigždes" ir reguliarųjį sezoną užbaigs dvikova namuose su Kėdainių "Nevėžiu".

"Palanga" – be pergalių

Ir toliau stebėtinai silpną žaidimą demonstruoja šalies vicečempionas "Lietuvos rytas". Iš visų tarptautinių turnyrų iškritę vilniečiai tik po labai atkaklios kovos sugebėjo palaužti "Pieno žvaigždžių" komandą.

Dirko Bauermanno auklėtiniai su gerokai kuklesnio biudžeto varžovais tampėsi iki pat ketvirtojo kėlinio vidurio. Vis dėlto lemiamoms minutėms šeimininkams jėgų nepakako – 69:85.

Į antrąją vietą ir toliau tvirtai įsikibęs laikosi "Prienų" klubas. Neseniai Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) taurę pirmą kartą klubo istorijoje iškovoję prieniškiai nesunkiai 91:73 įveikė Kauno "LSU-Baltus" ir toliau lenkia tiek vilniečius, tiek klaipėdiečius.

Agonijoje šalies pirmenybes baigė "Palangos/Triobet" ekipa. Palangiškiai net 65:111 nusileido finansinio drugio krečiamam Vilniaus "Sakalų" klubui ir per visą sezoną taip ir nesugebėjo patirti pergalės džiaugsmo.

Dvidešimt pralaimėjimų patyręs pajūrio klubas iškrito į Nacionalinę krepšinio lygą (NKL).

Rezultatai

Klaipėdos "Neptūnas" – Kauno "Žalgiris" 78:77 (24:17, 18:25, 19:21, 17:14). D.Gailius 23 taškai, R.Broadusas 14, M.Mažeika 11/R.Javtokas 15, M.Kuzminskas 14, M.Delašas 12, D.Lavrinovičius 8, M.Popovičius ir V.Lipkevičius po 7, A.Juškevičius 6, K.Lavrinovičius 4, D.McGrathas ir J.Foote‘as po 2.

Prienų "Prienai" - Kauno "LSU-Baltai" 91:73 (21:23, 24:17, 29:12, 17:21). A.Valeika 19, S.S.Vene 14, A.Labuckas 13/Ž.Skučas 22, M.Stašys 14, E.Alunderis 10.

Kėdainių "Nevėžis" - "Šiauliai" 48:77 (9:15, 14:21, 12:17, 13:24). G.Žylė 12, R.Jakštas 10, P.Semaška 8/A.Kieža 19, O.Galdikas 12, K.Artamonovas 10.

Utenos "Juventus" - Panevėžio "Lietkabelis" 104:71 (18:13, 28:22, 29:21, 29:15). D.Gvezdauskas 18, N.Varnelis 16, R.Olanderis 12/ V.Volkus 18, M.Kupšas 14, D.Griškėnas 12.

"Palangos Triobet" – Vilniaus "Sakalai" 65:111 (21:21, 17:33, 17:29, 10:28). V.Chodosovskis 14, R.Barrettas ir A.Kušnirovas po 11/Ž.Šeštokas 25, A.Kiaušas 19, D.Krestininas ir S.Kulvietis po 17.

Pasvalio "Pieno žvaigždės" – Vilniaus "Lietuvos rytas" 69:85 (20:21, 20:20, 14:19, 15:25). Y.Gatesas 25, G.Maceina 11, J.Sinica 9/ N.Nedovičius 19, J.Blūmas 13, R.Seibutis 11.