J. Šiugždinienė didžiuliu nusivylimu vadina TOK pareiškimą dėl rusų grąžinimo į varžybas

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė „dar vienu didžiuliu nusivylimu“ pavadino naujausią Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) siūlymą po neutralia vėliava sugrąžinti į varžybas su kariuomene nesusijusius Rusijos ir Baltarusijos sportininkus.

„Tai dar vienas didžiulis nusivylimas Tarptautiniu olimpiniu komitetu. Jo vykdomasis komitetas teikia rekomendacijas tarptautinėms sporto federacijoms, kuriomis atidaromos durys agresorių – Rusijos ir Baltarusijos sportininkams varžybose dalyvauti po neutralia vėliava“, – antradienį paskelbtame komentare sako J. Šiugždinienė.

Ministrė sako, kad reikia toliau dirbti tam, kad tarptautinės federacijos „nepamestų galvos“ ir nepakeistų jau priimtų sprendimų ir neleistų Rusijos ir Baltarusijos sportininkams dalyvauti tarptautinėse varžybose.

„Kažin, ar T. Bachui nekyla klausimas, kaip mes gyvensime žinodami, kad beveik trys šimtai Ukrainos sportininkų niekada jau niekada nedalyvaus jokiose varžybose, tarp jų ir prieš kelias dienas žuvęs pasaulio bokso jaunimo čempionas?“ – Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos paskelbtame pranešime cituojama ministrė.

Ji primena, kad vasarį buvo paskelbtas bendras 35 šalių sporto ministrų pareiškimas, reikalaujantis TOK persvarstyti sprendimą dėl Rusijos ir Baltarusijos dalyvavimo olimpinėse žaidynėse.

Kreipimąsi pasirašė Australija, Austrija, Belgija, Kanada, Kroatija, Kipras, Čekija, Danija, Estija, Suomija, Prancūzija, Vokietija, Graikija, Italija, Islandija, Airija, Korėjos Respublika, Latvija, Lichtenšteinas, Lietuva, Liuksemburgas, Malta, Nyderlandai, Naujoji Zelandija, Norvegija, Lenkija, Portugalija, Rumunija, Slovakija, Slovėnija, Ispanija, Švedija, Japonija, Jungtinė Karalystė, JAV.

TOK prezidentas Thomas Bachas (Tomas Bachas) antradienį rekomendavo sugrąžinti į varžybas su kariuomene nesusijusius Rusijos ir Baltarusijos sportininkus kaip atskirus asmenis su neutralia vėliava.

T. Bachas pranešė, kad TOK rekomendavo tarptautinėms federacijoms ir tarptautinių sporto renginių organizatoriams leisti „sportininkams, turintiems Rusijos arba Baltarusijos pasą, varžytis tik kaip individualiems neutraliems atletams“.

TOK taip pat nurodo, kad sportininkų su Rusijos ar Baltarusijos pasais komandos nesvarstytinos ir kad varžybose neturėtų dalyvauti karą Ukrainoje aktyviai remiantys sportininkai. Be to, Rusija ir Baltarusija dėl sankcijų ir toliau negali organizuoti tarptautinių sporto renginių savo teritorijoje.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Kirvis

Kirvis portretas
Kazin kiek kremliaus iskrypeliai galimai sumokejo i ta TOK?

siugzdiniene nusivylus ,kad TOK isvijo

siugzdiniene nusivylus ,kad TOK isvijo portretas
jos brolseses transgenderius is olimpinio sporto...

Idiotė

Idiotė portretas
Ji turi dirbt Lietuvai ir rūpintis jai patikėtu svarbiu postu - švietimo ministrės! O kokį ryšį, kokia reikšmę Lietuvos vaikų darželiams, mokykloms, aukštojo lavinimo įstaigoms, jų darbui, aprūpinimui ir t.t. turi rusų dalyvavimas tarptautinėse varžybose kurios vyks UŽSIENIO šalyje?! //// __ Dar kartą Idiotė
VISI KOMENTARAI 11

Galerijos

Daugiau straipsnių