I. Serapinaitė iškovojo sidabrą kariškių čempionate

Lenkijoje vykstančiame 2021 m. kariškių šiuolaikinės penkiakovės pasaulio čempionate Ieva Serapinaitė iškovojo sidabro medalį.

Vilnietė puikiai pradėjo varžybas – fechtavimosi rungtyje laimėjo 19 kovų iš 25, papildomame etape vienintelėje savo kovoje nugalėjo italę Francescą Tognetti ir pelnė 260 taškų.

Plaukdama I. Serapinaitė buvo šešta (2 min. 18,51 sek.; 275 taškai), jodama surinko 275 taškus (20 vieta) ir po 3 rungčių bendrojoje įskaitoje buvo pirma (808). Tiesa, jos persvara prieš Rio De Žaneiro olimpinio bronzos medalio laimėtoją lenkę Oktawią Nowacką siekė vos 2 sek.

Pirmąją vietą Lietuvos sportininkei pavyko išsaugoti iki trečiojo šaudymo ruožo, kuomet į pirmąją poziciją įsiveržė trečia startavusi 2017 m. pasaulio čempionė iš Rusijos Gulnaz Gubaidulina. Lydere tapusi sportininkė savo pozicijos vėliau jau nebeužleido.

I.Serapinaitei tuomet teko kautis dėl antrosios vietos su O.Nowacka. Ketvirtojo rato metu abi sportininkės ilgai bėgo kartu, o vilnietė laikėsi už varžovės nugaros. Vis dėlto paskutinėje trasos dalyje I.Serapinaitė spurtavo ir iškovojo antrąją vietą. Bėgimo ir šaudymo rungtyje Lietuvos sportininkė užėmė 5-ąją vietą (12:11,20; 569).

I.Serapinaitė varžybose iš viso surinko 1359 taškus, G.Gubaidulina – 1363, o O.Nowacka – 1356.

Kita Lietuvos atstovė – Aurelija Tamašauskaitė – sukaupė 1251 tašką ir užėmė 20-ąją vietą. Vilnietė buvo 26-a tiek fechtuojantis (5/20, 146), tiek plaukiant (2:33,04; 244), jodama surinko 286 taškus, o bėgimo ir šaudymo rungtyje buvo pirma (12:05,85; 575).