Į Panevėžio ringą žengė ir pasaulio vicečempionas

Lietuvos muai tai čempionate jėgas išmėgino aštuonių miestų kovotojai, o daugiausia medalių susižėrė Kauno "Titano" klubo atstovai.

Išsidalijo trofėjus

Panevėžyje surengtose varžybose "Titano" sportininkams teko 12 trofėjų. Tarp čempionų – vienas Lietuvos muai tai rinktinės lyderių, pasaulio vicečempionas Matas Pultaražinskas (svorio kategorija iki 67 kg).

Po pertraukos Lietuvos čempionate dalyvavo ir aukso medalį iškovojo daugkartinis tarptautinių turnyrų prizininkas vilnietis Martynas Jasiūnas (iki 75 kg).

Anot Lietuvos muai tai federacijos prezidento Andrejaus Zemitano, varžybų puošmena tapo svorio kategorijos per 91 kg kovotojų – vilniečio Karolio Macičevskio ("Jasiūnas team") ir Andrejaus Varnelo ("Titanas") – finalo akistata.

"Abu sportininkai ne kartą patyrė nokdaunus, tad lemiamas buvo trečias raundas. Pergalę šventė Karolis", – pasakojo A.Zemitanas.

Panevėžyje muai tai meistriškumą demonstravo kelių amžiaus grupių sportininkai. (Sauliaus Čirbos / muaythai.lt nuotr.)

Lauks žinių iš IFMA

Į ringą žengė kelių amžiaus grupių (10–11, 12–13, 14–15, 16–17 metų, aštuoniolikmečių ir vyresnių) kovotojai.

Po septynis medalius iškovojo "Jasiūnas team" (Vilnius) ir "Rėmerio" (Marijampolė) sportininkai.

Tarp prizininkų – Kauno "FFC Sun Warriors", Klaipėdos "Muaythai Imperijos", Rokiškio "Thai Tornado", Kelmės "Vikingo", Panevėžio "Kovos akademijos" atstovai.

Kovos menas muai tai įtrauktas į 2023 m. Europos žaidynių programą.

Lietuvos čempionatas – vienas pirmųjų išbandymų rengiantis pasaulio čempionatui, kuris gruodžio 4–11 d. numatytas Tailando sostinėje Bankoke.

"Tarptautinė muai tai federacijų asociacija – IFMA – savo varžybų kalendoriuje yra pasirinkusi šią datą, tačiau, kaip viskas bus, labai sunku prognozuoti. Šiuo metu Tailande kilo trečioji koronaviruso banga, tad visi sporto klubai uždaryti mažiausiai mėnesiui. Gali nutikti ir taip, kad pasaulio čempionatas išvis neįvyks arba bus perkeltas į kitą šalį", – svarstė A.Zemitanas.

Debiutuos žaidynėse

Šiemet Europos olimpinių komitetų (EOK) organizacija patvirtino, kad kovos menas muai tai įtraukiamas į 2023 m. Europos žaidynių programą.

"Šis pripažinimas neatsitiktinis. Nors muai tai kilo iš Tailando ir buvome įpratę, kad tarptautinėje arenoje šio kovos meno madas diktuoja Azijos sportininkai, sustiprėjo ir Europos kovotojų jėgos. Tai puikiai atspindi pastarieji du planetos čempionatai, kuriuose daugiausia medalių iškovojo būtent komandos iš Senojo žemyno", – pažymėjo IFMA prezidentas Sakchye Tapsuwanas.

2019 m. pasaulio čempionato sidabro medalį iškovojo M.Pultaražinskas, tik finale pripažinęs alžyriečio Adamo Larfi pranašumą.