- Ingrida Petuchovaitė, ELTA
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Vos tik pasibaigus Europos žaidynėms, prasidėjo pasiruošimas Europos jaunimo vasaros olimpiniam festivaliui (EJOF), kuris vyks liepos 21-27 dienomis Azerbaidžano sostinėje Baku.
Pagal preliminarų sąrašą 15-ąjį kartą rengiamame olimpiniame festivalyje Lietuvai atstovaus 67 talentingiausi LTeam sportininkai, besivaržysiantys aštuonių sporto šakų varžybose.
Didžiausią delegacijos dalį tradiciškai sudarys krepšininkai ir lengvaatlečiai – jų į Baku miestą vyks po 12. Tiesa, Lietuvos vaikinų iki 16 metų rinktinės sudėtis dar nėra aiški. 16 geriausių savo amžiaus grupės krepšininkų pirmąją treniruočių stovyklą pradeda šeštadienį. Būtent joje ir paaiškės galutinis komandos dvyliktukas.
Krepšinio turnyrą Rolando Rakučio auklėtiniai pradės B grupėje, kurioje lauks akistatos su bendraamžiais iš Ispanijos, Turkijos ir Graikijos. A grupėje grumsis jaunieji Kroatijos, Prancūzijos, Serbijos ir Azerbaidžano krepšininkai. Kovas dėl medalių pratęs dvi geriausios grupių ekipos.
11 sportininkų į EJOF siunčia Lietuvos imtynių federacija. Komandoje bus penki graikų-romėnų imtynių atstovai, moterų imtynėse grumsis penkios lietuvės, o Karolis Grigelaitis bus vienintelis laisvųjų imtynių kovotojas.
EJOF taip pat varžysis 10 plaukikų, po šešis dviračių sporto, sportinės gimnastikos ir dziudo atstovus bei keturi tenisininkai.
Dėl 298 medalių komplektų liepos pabaigoje kovos geriausi 14-18 metų jaunieji atletai iš 48 Europos šalių. Daugiau nei 3900 festivalio dalyvių rungsis 10 sporto šakų (sportinė gimnastika, lengvoji atletika, krepšinis, dviračiai, rankinis, dziudo, plaukimas, tenisas, imtynės ir tinklinis).
Lietuvos sportininkų delegacija EJOF Baku (išskyrus krepšininkus): dviračių sportas – Gustė Stanišauskaitė (asmeninės lenktynės ir grupinės lenktynės), Auksė Strainytė (asmeninės lenktynės ir grupinės lenktynės), Rūta Rastauskaitė (asmeninės lenktynės ir grupinės lenktynės), Vladas Van Mechelenas (asmeninės lenktynės ir grupinės lenktynės), Gediminas Kubelskas (asmeninės lenktynės ir grupinės lenktynės), Rokas Adomaitis (asmeninės lenktynės ir grupinės lenktynės); dziudo – Ligita Navarauskaitė (iki 57 kg), Ugnė Pileckaitė (iki 63 kg), Evelina Kleinytė (iki 70 kg), Elijus Jokubėnas (iki 60 kg), Pijus Mikalauskas (iki 66 kg), Marijus Mitrochinas (iki 90 kg); gimnastika – Ema Pleškytė (daugiakovė; atskiri prietaisai), Evita Kaziūnaitė (daugiakovė; atskiri prietaisai), Ūla Bikinaitė (daugiakovė; atskiri prietaisai), Gytis Chasažyrovas (daugiakovė; atskiri prietaisai), Danielius Polismakas (daugiakovė; atskiri prietaisai), Titas Kuzmickas (daugiakovė; atskiri prietaisai); imtynės – Vestina Danisevičiūtė (moterų imtynės, iki 49 kg), Gabija Dilytė (moterų imtynės, iki 53 kg), Ineta Dantaitė (moterų imtynės, iki 57 kg), Meda Ančerytė (moterų imtynės, iki 61 kg), Gabrielė Dilytė (moterų imtynės, iki 65 kg), Nedas Gervinskas (graikų-romėnų imtynės, iki 45 kg), Kirilas Vasilčukas (graikų-romėnų imtynės, iki 51 kg), Adomas Grigaliūnas (graikų-romėnų imtynės, iki 55 kg), Donatas Rindeikis (graikų-romėnų imtynės, iki 60 kg), Gediminas Aukščionis (graikų-romėnų imtynės, iki 65 kg), Karolis Grigelaitis (laisvosios imtynės, iki 55 kg); lengvoji atletika – Andrė Ožechauskaitė (100 m bėgimas; šuoliai į tolį; estafetė), Elena Jasaitė (400 m b. bėgimas; estafetė), Meda Repšytė (2000 m kliūtinis bėgimas), Atėnė Šliževičiūtė (100 m b. bėgimas; šuoliai į aukštį; estafetė), Olivija Vaitaitytė (septynkovė; estafetė), Toma Dailidonytė (sportinis ėjimas), Emilija Strupaitė (trišuoliai; estafetė), Nedas Talalas (400 m bėgimas), Osvaldas Gusčius (trišuoliai), Karolis Gelažius (rutulio stūmimas), Mykolas Alekna (disko metimas), Marius Rudzevičius (ieties metimas); plaukimas - Daniilas Pancerevas (50 m laisvuoju stiliumi; 100 m laisvuoju stiliumi; 100 m peteliške; estafetės), Nojus Skirutis (400 m laisvuoju stiliumi; 200 m peteliške; 200 m nugara; 400 m kompleksiniu būdu; estafetės), Laura Šliburytė (50 m laisvuoju stiliumi; 100 m laisvuoju stiliumi; estafetės), Džiugas Karklelis (100 m krūtine; 200 m krūtine; 200 m kompleksiniu būdu; 400 m kompleksiniu būdu; estafetės), Aleksas Savickas (50 m laisvuoju stiliumi; 100 m laisvuoju stiliumi; 100 m krūtine; 200 m krūtine; estafetės), Tomas Navikonis (200 m laisvuoju stiliumi; 100 m nugara; estafetės), Mija Motiejaitytė (100 m krūtine; 200 m krūtine; estafetės), Gerda Jotautė (50 m laisvuoju stiliumi; 100 m laisvuoju stiliumi; 100 m nugara; estafetės), Tadas Praniauskas (100 m nugara; 200 m nugara; estafetės), Radvilė Kerševičiūtė (100 m peteliške; 200 m peteliške; 200 m kompleksiniu būdu; estafetės); tenisas – Edas Butvilas (vienetai, dvejetai ), Vilius Gaubas (vienetai, dvejetai), Emilija Tverijonaitė (vienetai, dvejetai), Patricija Paukštytė (vienetai, dvejetai).
NAUJAUSI KOMENTARAI
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Lietuvos kyokushin karate čempionate – klaipėdiečių sėkmė
Kėdainių arenoje įvyko Lietuvos kyokushin karate vaikų kata čempionatas. Jame technikos demonstravimo įgūdžius rodė virš 350 karatekų iš įvairiausių Lietuvos miestų. Klaipėdos sporto klubo „Okinava“ sportininkai sėkming...
-
Lietuvos dziudo kovotoja privertė kapituliuoti favorites
Dziudo klubo „Budoka“ ir Kauno sporto mokyklos „Gaja“ auklėtinė Ugnė Skėrytė savo sportinių trofėjų kolekciją papildė nauju medaliu, šįkart – aukso. ...
-
Trofėjų laimikis lūkesčių nepranoko
Trečią kartą per Algirdo Šociko bokso turnyro istoriją Lietuvos rinktinė pelnė tik vieną aukso medalį, tačiau šįkart – ypatingas atvejis: trofėjų iškovojo moteris – pasaulio ir Europos čempionė Gabrielė Stonkut...
-
Istorinis Lietuvos paplūdimio tinklininkių pasirodymas Brazilijoje – iškovota bronza2
Lietuvos paplūdimio tinklininkės Monika Paulikienė ir Ainė Raupelytė žengė didelį žingsnį siekiant savo svajonės – kelialapio į Paryžiaus olimpines žaidynes. ...
-
G. Stonkutė triumfavo tarptautiniame A. Šociko bokso turnyre4
Baigėsi kovo 21–23 d. Kauno sporto halėje vykęs, jau 28-tą kartą iš eilės organizuotas, tarptautinis legendinio Lietuvos boksininko Algirdo Šociko vardo turnyras, kuriame lietuviai iškovojo 7 medalius – 1 aukso, 3 sidabro...
-
A. Reed ir S. Ambrulevičius pasaulio čempionate užėmė rekordinę 6-ąją vietą!23
Kanadoje, Monrealyje vykstančiame pasaulio dailiojo čiuožimo čempionate aukščiausią – 6-ąją – vietą karjeroje užėmė Lietuvos šokių ant ledo pora Allison Reed ir Saulius Ambrulevičius. ...
-
A. Šociko turnyro finaluose varžysis keturi lietuviai
Tęsiasi kovo 21–23 d. Kauno sporto halėje vykstantis, jau 28-tą kartą iš eilės organizuojamas, tarptautinis legendinio Lietuvos boksininko Algirdo Šociko vardo turnyras, kuriame paaiškėjo visi finalinių susitikimų dalyviai. ...
-
A. Šociko bokso turnyro pradžia pažymėta A. Starovoitovos pergale
Prasidėjo kovo 21–23 d. Kauno sporto halėje vykstantis, jau 28-tą kartą iš eilės organizuojamas, tarptautinis legendinio Lietuvos boksininko Algirdo Šociko vardo turnyras, kuriame paaiškėjo visi pusfinalių dalyviai. ...
-
Poledinės žūklės pasaulio čempionate lietuviai sužvejojo auksą1
Nors poledinės žūklės sportas moteriškai ausiai skamba keistokai – anoks čia sportas: sėdi su meškere ir lauki, kol kažkas užkibs, tačiau Mindaugas Leonas, neseniai grįžęs iš XX poledinės žūklės pasaulio čempionato, ...
-
ES Teismas: buvęs „Formulės 1“ dalyvis N. Mazepinas išbrauktinas iš sankcijų sąrašo1
Europos Sąjungos Bendrasis Teismas trečiadienį pareiškė, kad buvęs „Formulės 1“ lenktynininkas Nikita Mazepinas turėtų būti išbrauktas iš asmenų, kuriems taikomos ES ribojamosios priemonės dėl jų vaidmens Rusijos k...