Geriausių Lietuvos boksininkų rinkimuose triumfavo moterys

Išrinkti geriausi 2019 metų Lietuvos boksininkai. Jiems įteikti specialūs Lietuvos bokso federacijos (LBF) prizai bei piniginės premijos. Pagal pasikeitusias taisykles, LBF Vykdomasis komitetas rinko geriausius boksininkus ar boksininkes suaugusiųjų ir jaunimo grupėse, neskirstant sportininkų pagal lytį.

„Šie metai Lietuvos boksui tapo istoriniais. Pirmą kartą Lietuvos boksininkėms pavyko iškovoti Europos čempionato auksą. Džiugino ir boksininkai, kurie laimėjo medalius Europos jaunimo čempionate bei kitose prestižinėse varžybose, – laureatus sveikino LBF prezidentas Darius Šaluga. – Kitais metais sieksime pratęsti tradiciją ir iškovoti kelialapį į Tokijo olimpines žaidynes. Lietuvos boksininkai dalyvavo visose olimpinėse žaidynėse po nepriklausomybės atkūrimo. Tikimės, kad pirmą kartą istorijoje olimpinėse žaidynėse debiutuos ir Lietuvos boksininkė“.

Geriausia 2019 metų Lietuvos boksininke išrinkta Iveta Lešinskytė. Pasaulio ir Europos čempionatuose I.Lešinskytė užėmė 5-ąsias vietas ir liko vos per žingsnį nuo medalių.

I.Lešinskytės pasiekti rezultatai lėmė, jog geriausiu Lietuvos bokso treneriu išrinktas tauragiškės treneris Eduardas Kutujevas. Padėka įteikta ir pirmajam I. Lešinskytės treneriui Giedriui Vaištarui.

Suaugusiųjų grupėje taip pat apdovanoti pasaulio čempionate 9 vietą užėmęs vilnietis Tadas Tamašauskas bei pasaulio kariškių sporto žaidynėse bronzos medalį iškovojęs kaunietis Algirdas Baniulis.

Geriausia Lietuvos boksininke jaunimo grupėje išrinkta Europos jaunimo čempionė Gabrielė Stonkutė (buvusi Diekontaitė). Ji tapo pirmąja Lietuvos boksininke per visą šalies moterų bokso istoriją, iškovojusia Europos čempionato auksą.

Padėkos įteiktos G.Stonkutę Panevėžio Raimondo Sargūno sporto gimnazijoje treniruojančiam Juliui Kibui ir pirmajam jos treneriui Aivariui Balsiui.

Jaunimo grupėje apdovanoti Europos jaunimo čempionate bronzos medalius iškovoję Pasvalio sporto mokyklos auklėtinis Aras Dūdėnas (treneriai Stasys Balčiauskas ir Gintautas Dūdėnas) bei Norvegijoje gyvenantis, bet Lietuvai atstovaujantis Gabrielius Savickas (treneris Hjalmar Styve).

LBF padėkos įteiktos medalius Europos jaunimo čempionate iškovojusių Lietuvos jaunimo rinktinės treneriui Vidui Bičiulaičiui ir moterų rinktinės treneriui Dariui Katkevičiui.

Susumavus teisėjavimo rezultatus, geriausiu 2019 m. Lietuvos bokso teisėju išrinktas Europos žaidynėse ir Europos jaunimo U22 čempionate teisėjavęs kėdainiškis Vilmantas Bobinas.