„Futures“ moterų paplūdimio tinklinio turnyro Egipte pusfinalyje įvyks Lietuvos derbis

Net keturios Lietuvos moterų paplūdimio tinklinio komandos šią savaitę varžosi „Beach Pro Tour Futures“ serijos turnyruose Egipte, Austrijoje ir Pietų Korėjoje.

Puikų pasirodymą turnyre Al Alameine (Egiptas) vykstančiame turnyre tęsia abi Lietuvos poros – Ieva Vasiliauskaitė ir Jekaterina Kovalskaja bei seserys Gerda ir Rugilė Grudzinskaitės. Jos iškovojo vietas pusfinalyje ir šeštadienį kausis dėl apdovanojimų. Beje, dėl vietos finale jos kovos tarpusavyje.

I. Vasiliauskaitė ir J. Kovalskaja C grupės pusfinalyje 2-0 (21:18, 25:23) palaužė čekes Barborą Adamčikovą ir Anną Sotkovskają, finale 2-1 (15:21, 21:18, 15:8) pranoko austres Evą Freiberger ir Stephanie Wiesmeyr bei iškart žengė į ketvirtfinalį.

Ketvirtfinalyje Lietuvos paplūdimio tinklininkės 2-0 (23:21, 21:18) įrodė pranašumą prieš kines Yang Yifan ir Kadaliye Halaiti.

D grupės starte Grudzinskaičių duetas 2-0 (21:8, 21:4) sutriuškino egiptietes Mariam Hesham ir Logy Kamel, bet vėliau 1-2 (21:19, 16:21, 12:15) neatsilaikė prieš amerikietes Xilani Hodel ir Iyą Lindahl. Užėmusios antrąją vietą grupėje, mūsiškės atkrintamąsias varžybas turėjo pradėti nuo pirmojo rato.

Pirmajame atkrintamųjų varžybų rate Gerda ir Rugilė Grudzinskaitės 2-0 (21:15, 21:10) nepaliko vilčių jau minėtoms čekėms B. Adamčikovai ir A. Sotkovskai, o atkakliame ketvirtfinalyje 2-0 (25:23, 26:24) įveikė kines Ahedan Mushajiang ir Wang Jingzhe.

Lietuviškas pusfinalis vyks šeštadienį 11 val.

Seule (Pietų Korėja) vykstančiame turnyre sėkmingai startavo Ieva Dumbauskaitė ir Skalvė Križanauskaitė. Lietuvos sportininkės tapo A grupės nugalėtojomis ir pelnė tiesioginį kelialapį į ketvirtfinalį.

Grupės pusfinalyje lietuvės 2-0 (21:19, 21:14) nugalėjo tailandietes Rumpaipruet Numwong ir Galchananan Jirutchayabhornwadee, o finale 2-0 (21:9, 21:8) nepaliko vilčių aukščiausią reitingą turėjusiai kitai Tailando porai Charanrutwadee Patcharamainaruebhorn ir Woranatchayakorn Phirachayakrailert.

Badene (Austrija) vykstančiame analogiškame moterų turnyre lietuvės Danielė Kvedaraitė ir Irina Zobnina užėmė devintąją vietą.

Mūsiškės D grupės pusfinalyje 0-2 (22:24, 13:21) pralaimėjo vokietėms Melanie Paul ir Hannai-Marie Schieder, o akistatoje dėl trečios vietos bei paskutinio kelialapio į atkrintamąsias varžybas 2-1 (21:19, 20:22, 16:14) palaužė kitą Vokietijos porą Jannę Uhl ir Tabea Schwarz.

Pirmajame atkrintamųjų varžybų rate D. Kvedaraitė ir I. Zobnina 0-2 (17:21, 16:21) prieš antrąją turnyro porą šveicares Menią Bentelę ir Anną Lutz. Lietuvėms atiteko 180 pasaulio reitingo taškų.Visų minėtų moterų turnyrų prizų fondus sudaro po 5 tūkst. JAV dolerių.