Fortūna nusigręžė nuo Lietuvos bokso čempionės G. Stonkutės

Vilčių, kad Tokijo olimpiniame ringe kovos bent vienas Lietuvos boksininkas, praktiškai nebeliko.

Pralaimėjo ukrainietei

Paskutiniame ikiolimpiniame Europos zonos atrankos turnyre Paryžiuje dalyvavo vienintelė mūsų šalies atstovė – iš Kretingos kilusi Lietuvos sporto universiteto (LSU) studentė Gabrielė Stonkutė.

Norint laimėti olimpinį kelialapį, Dariaus Katkevičiaus ir Vido Bružo treniruojamai Lietuvos čempionei reikėjo iškovoti dvi pergales ir patekti į pusfinalį.

Deja, G. Stonkutė (svorio kategorija iki 75 kg) pralaimėjo jau pirmą dvikovą – 0:5 nusileido pasaulio ir Europos čempionatų prizininkei ukrainietei Anastasijai Černokolenko, kuri ketvirtfinalyje pripažino britės Lauren Price pranašumą.

Teisę dalyvauti Tokijo žaidynėse kartu su L. Price taip pat užsitikrino į šios svorio kategorijos pusfinalį prasimušusios airė Aoife O'Rourke, rusė Zemfira Magomedalijeva ir olandė Nouchka Fontijn.

Mano varžovės – vyresnės, fiziškai stipresnės, ištvermingesnės. Tačiau pradedu apsiprasti, jaučiuosi vis tvirčiau.

Z. Magomedalijeva dalyvavo gegužę Kaune įvykusiame 25-ame tarptautiniame Algirdo Šociko turnyre ir finale privertė kapituliuoti G. Stonkutę.

Idealas – M. Tysonas

Kretingiškė į suaugusiųjų boksą perėjo tik pernai, po pergalingo Europos jaunimo čempionato. Gabrielė pripažįsta, kad jai dar trūksta patirties.

"Be to, vyresnės varžovės – fiziškai stipresnės, ištvermingesnės. Tačiau pradedu apsiprasti, jaučiuosi vis tvirčiau", – sakė G. Stonkutė.

Savo idealu boksininkė vadina legendinį amerikiečių kovotoją Mike'ą Tysoną.

"Pradėjęs nuo nulio, šis žmogus tapo aukščiausio lygio profesionalu, niekada nepasidavė ir atkakliai siekė savo tikslų", – kalbėjo Gabrielė.

Reitingai? Nieko gero

Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) specialiajai bokso komisijai "Boxing Task Force" (BTF) pakeitus atrankos į Tokijo žaidynes sistemą, kiti Lietuvos boksininkai neteko galimybės kovoti dėl olimpinių kelialapių.

Buvo atšauktas pasaulinis atrankos turnyras, kuriame planavo dalyvauti devyni mūsų šalies kovotojai, tarp jų – ir Eimantas Stanionis. Profesionalų ringe pergales vieną po kitos skinantis E. Stanionis asmeniškai kreipėsi į TOK, kad jam būtų suteikta galimybė išmėginti jėgas ikiolimpinėje atrankoje, tačiau atsakymo kol kas nesulaukė.

Pasibaigus atrankos varžybų etapui, BTF likusius kelialapius į Tokijo žaidynes išdalys pagal savo sudarytus reitingus, o mūsų boksininkų užimamos pozicijos Lietuvai nieko gero nežada.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių